Dubai Vizesi 2023 Kimler Vize Almalı İçin Tüm İstenenler - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Vizesi 2023 Kimler Vize Almalı

Dubai vizesi 2023 yılı itibariyle de alınması gereken bir izin olarak dikkat çeker. Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin bu ülkeye farklı nedenlerden dolayı gitmek istemesi durumunda vize alması şarttır. Birden fazla vize kategorisi söz konusudur.

Dubai

Dubai vizesi 2023 senesi vize şatları bellidir. İstenen evrakların tümü tek bir eksik ya da hata olmadan edinildikten sonra bunların online sistem üzerinden hızlı bir biçimde yüklenmesi yeterlidir. Dubai, bir emirliktir. Dübey olarak da bilinir. Birleşik Arap Emirlikleri içinde bulunur. 1833 yılında kurulmuştur. Özellikle son 20 yılda en çok turist çeken yerlerin başında gelir. 3.331 milyonluk nüfusa sahip olan Dubai, dünya üzerinden çok basit şekilde vize veren yerlerin başında gelmektedir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 yılında da farklılık göstermez. Klasik bir turistik seyahat yapmak isteyenlerin toplaması gereken dokümanlar şöyledir;

 • Geçerlilik süresi en az 6 ay olan bir pasaportunuz olmalıdır. Burada dikkat edilecek olan birtakım hususlar öne çıkar. Bunların başında pasaportun çok eski olmaması gelir. Örneğin 10 seneden eski olanların kabul edilmesi gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Yıpranmış, sorunlu olanlar da geçerli kabul edilmez. Buna göre hareket etmek şarttır.
 • Vesikalık şeklinde çekilmiş, biyometrik özelliklere sahip olan 2 adet fotoğraf, konsolosluğun talep etmiş olduğu belgelerin içinde bulunur.
 • Kimliğin hem arka hem de ön kısmının fotokopisi çekilmelidir.
 • Bunlar standart dokümanlar olarak dikkat çekmektedir.

Dubai vizesi, diğer birçok ülkeden farklı bir biçimde online işlemlerin ardından sunulmaktadır. Böylelikle konsolosluğa gitmeye gerek kalmaz. Bu evrakların haricinde kalan ve isteğe bağlı bazı dokümanların da sistem içerisine yüklenmesi tavsiye edilmektedir. Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 senesi listesinde uçak bileti de olmalıdır. Bunun yanı sıra hem hizmet dökümü hem de SGK tescil belgesi istenmektedir. Ayrıca otel rezervasyonunun sunulması şarttır. Mesleki evrakları da unutmamak lazım. Böylelikle Dubai vizesi 2023 senesi için alınmış olacaktır.

Başvuru işlemlerinde online olarak tanımlanmış olan bir sistem hemen dikkat çeker. Buraya erişimin sağlanmasının ardından istenilen evrakların sorunsuz bir biçimde sistem içerisine yüklenmesi gerekmekte. Çok uzun bir zaman almaması büyük kolaylık sağlar. Bu sayede işlemler de sona ermiş olacaktır. Dubai turist kabul ediyor mu sorusunun yanıtı evettir. İlgili vize sürecini tamamlayarak bu ülkeye kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Dubai Vizesi 2022

Dubai Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Dubai vizesi 2023 yılı için istenen evraklar, söz konusu aile birleşimi olduğunda farklılık arz etmektedir. Burada yaşayan ve ülke vatandaşı olan bir kişi ile evlenmiş olan Türk vatandaşlarının, Dubai aile birleşimi gerekli evraklar üzerinden başvuru işlemlerini yapmaları her daim temel bir kural olarak dikkat çeker.

Dubai aile birleşimi gerekli evraklar şöyledir;

 • Dubai vizesi nasıl alınır diyenler için sunulması gereken ilk belge her zaman pasaport olmalıdır. Bu, aile birleşimi vizesi için de geçerlidir. 3 aylık bir geçerlilik süresinin kesinlikle yeterli olduğunu bilmek lazım.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmiş olan evrakların içerisinde yer alır. Bunun edinilmesi konusunda bir sorun yoktur. Üstelik iki farklı şekilde almak mümkündür. Bunlardan birisi il veya ilçe nüfus müdürlüklerine gitmek, ardından belgeyi istemektir. Daha kolay olan bir sistem daha mevcuttur. Bu da e-devlet olarak bilinen sistem içerisine girmek, anında evrakı indirmek şeklindedir. Çok eski olan evrakların Dubai vizesi 2023 yılı kapsamında kabul edilmediğini görmekteyiz.
 • Başvuruyu yapmış olan kişinin ayrıca eşinin doğum belgesini sunması da gerekiyor. Dubai’de oturum almış veya buranın vatandaşı olan kişinin doğum belgesi, talep edilen evrakların içerisinde öne çıkar. Bunun uluslararası geçerliliğinin bulunması esastır. Yoksa vize alımında sorun yaşayabilirsiniz.
 • Dubai vizesi 2023 kapsamında istenen başka bir evrak daha vardır ve bu da doğum kayıt örneğidir. Geçerliliğinin her yerde olması şarttır. Bundan dolayı uluslararası olmasına dikkat edilmelidir.
 • Evlenme kayıt örneğinin kesinlikle aile birleşimi vizesi başvurusu sırasında sunulması esastır. Uluslararası özelliklerinin bulunması gerekmekte. Sadece yerelde geçerli olan dokümanların kabul edilmediğini ifade etmek lazım. Buna önem verilmelidir.
 • Arapça bilmek bu vizeyi alabilmek için kesinlikle şarttır. Entegrasyon politikaları çerçevesinde böyle bir prosedür söz konusudur. Ülke içinde Arapça kursu veren birçok yer vardır. Buraya giriş sonrasında belli bir dönem boyunca eğitimi almak gerekmekte. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Çünkü bunun resmi bir evrak üzerinden kanıtlanması lazım. Sertifikanın sunulmasının sonrasında ilgili belgelerin verilmesi işlemi tamamlanmış olacaktır.

Birçok kişinin merak ettiği temel konu ise ilgili vizenin çıkış tarihidir. Bunun en erken 2 en geç ise 5 ay içerisinde sonuçlanmış olduğunu görmekteyiz. Konsolosluk üzerinden hemen gerekli başvuru işlemleri tamamlanır. Aracı kurumların bu işlem için tercih edilmesi, süreci başlatacak olan kişiler için büyük bir avantaj anlamına gelirken, olası eksik evrak sorunu yaşanmasının da önüne geçer.

Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai vize nasıl alınır: Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde yer alan Dubai, bir emirliktir. Burada çalışmak isteyen kişilerin belli kurallara göre hareket etmesi ve aynı zamanda evrakları toplaması esastır. Buna göre şartların içinde ilk sırada, Dubai’de yer alan firmanın sizin için sponsor olması gerekliliği geliyor. Hem tek hem de çift girişli olmak üzere alınması konusunda bir sıkıntı söz konusu değildir. En fazla 3 aylık bir zaman dilimi içerisinde ilgili başvuru sonuçlanmış olacaktır. Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar tamamlanmalıdır.

Genel olarak belge sayısının çok fazla olmadığını görmekteyiz. Meslek türü oldukça büyük önem arz eder. Ülkenin ihtiyacı olan alanlarda yeterliliğe sahip olmak genel manada büyük bir avantaj demektir. Dubai vizesi 2023 yılı şartları içinde aynı zamanda sahip olunan iş ya da mesleğin bir belge ile kanıtlanması kuralı da söz konusudur.

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar ise şöyledir;

 • Online olarak işlemlerin yapılması büyük bir kolaylık sağlar.
 • Başvuru sürecinde aynı zamanda konsoloslukların da tercih edilmesi söz konusu olduğundan online formun kurallara uygun bir biçimde doldurulması gerekmekte.
 • Geçerli olan pasaport sunulurken bunun bir de fotokopisi istenir.
 • Özel olarak çektirilmiş ve biyometrik koşullara uygun olan 2 adet fotoğrafın olması lazım.
 • Bunun yanı sıra sizden istenen bir diğer evrak ise sağlık merkezi üzerinden hemen alabileceğiniz tıbbi sertifikadır.
 • İşe alım yapan firmanın ticari çalışma lisansının bulunması gerekmektedir. Bunun kopyasını ilgili makamlara sunmak esastır.

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar şunlardan oluşur;

 • Her şeyden önce sunulması gereken evrakların tümünün aynı zamanda Arapçaya çevrilmesi gerektiğini unutmamanız lazım. Bu ülkede resmi dil Arapça olmasından dolayı bu tip bir ön koşul mevcuttur.
 • Pasaport istenen bir evraktır. Geçerliliği konusunda hiçbir sıkıntısının olmaması lazım.
 • Birçok değişik ülkeden farklı olarak bunun tam 4 tane fotokopisi resmi konsolosluk tarafından istenmektedir.
 • Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar denildiği zaman aynı zamanda eğitim kurumuna kabul edildiğinizi açık şekilde gösteren dokümanı da mutlak suretle sunmanız mühimdir.
 • Konaklama kanıtı da talep edilmektedir. Eğitim görülecek üniversitenin yurdundan bunu alabilir ya da kalacağınız evin kontratını sunabilirsiniz.
 • Eğitim ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren belge unutulmamalıdır.
 • Vize meblağlarının belgesi de sunulması lazım.
 • Sağlık sigortası, Dubai tarafından istenen başka bir evrak olarak karşımıza çıkar.
 • Bu ülkeye giriş yapılmasının ardından yetkili olan kurumlar tarafından bir sağlık muayenesine tabi tutulacağınızı da unutmamanız mühimdir.

Dubai Vizesi Ücreti 2023

Dubai vizesi 2023 yılı ücretleri üzerinden çok hızlı bir biçimde ödemeyi tamamlamak mümkündür. Dubai vizesi ücreti 2023 senesi meblağları izne göre farklılık gösterir ve bunlar şöyledir;

 • Tek bir girişe sahip olan vize 147 dolardır. 30 günlük kalış hakkını sağlar.
 • Çok girişli olan 30 günlük vizelerde ise 393 dolar ödeme yapılması büyük önem arz eder.
 • Tüm bunlara ek olarak 90 günü kapsayan tek girişli bir izni almak isteyen Türk vatandaşlarının 467 dolar ödemesi şarttır.
 • Çok girişe sahip olan ve 90 günle sınırlı vizelerde 716 dolar gibi bir meblağ söz konusudur.

Dubai vizesi ücreti 2023 yılında banka havalesi ya da kredi kartı ile ödenebilir. Özellikle bunun taksitlendirilmesi de söz konusudur.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi 2023

Dubai vizesi 2023 senesi vize kategorileri çok farklı opsiyonlardan oluşmaktadır. Aile birleşimi bunlardan birisi olarak dikkat çeker. Dubai vizesi aile birleşimi 2023 kuralları ve hakkında merak edilen her şey şöyledir;

 • Dubai sınırları içinde yaşayan aile bireylerinin yanına gitmek, burada yaşamak için sunulan bir izin türü olarak karşımıza çıkar.
 • Bunun geçerlilik süresi her daim kişiye özel olmasından dolayı sabit değildir ve farklılık gösterir.
 • Dubai vizesi aile birleşimi 2023 yılı başvuru işlemlerinde aracı kurumların tercih edilmesi ya da direkt konsolosluk üzerinden sürecin başlatılması konusunda hiçbir sorun yoktur.
 • Standart olarak tanımlanmış olan birden fazla evrakın yanı sıra aynı zamanda sizden evlilik durumunu kanıtlayacak belgeler de her daim istenmektedir.
 • Başvurunun sonuçlanma süresinde farklılıklar olsa bile bunun 2 ay ile 5 ay arasında değiştiğini görmekteyiz.

Dubai Çalışma Vizesi 2023

Dubai çalışma vizesi 2023 senesinde alınabilecek izinlerin içinde yer alır. Bu ülkede iş hayatına atılmak için sizden istenen evrakları doğru bir biçimde edinerek bunların tümünü sunmanız lazım. Birtakım kuralların bulunduğunu unutmamak gerekiyor ve bunlar da şöyledir;

 • 18 yaşından küçük olan kişilerin bu izni alabilmeleri hiçbir şekilde söz konusu değildir. Buna konsolosluk tarafından çok büyük bir önem verilmektedir.
 • Aynı zamanda Dubai çalışma vizesi 2023 yılı koşullarının içinde burada çalışılacak olan şirketin lisansının bulunup bulunmadığına da bakılır. Bu tip bir lisans yoksa hiçbir şekilde izni almanız mümkün değildir.
 • İşe alacak olan işletmenin daha önceden yasalara aykırı bir biçimde ihlal yapması, olumsuz yanıt anlamına gelir. Buna da özen gösterilmesi çok önemlidir.

Dubai İş Arama Vizesi 2023

Dubai iş arama vizesi 2023 yılında ayrı bir kategori üzerinden alınmaz. Bunun çalışma vizesiyle aynı olduğunu ve koşulların da buna göre belirlendiğini görmekteyiz. Buna göre 90 gün ve üstü olacak şekilde sunulan vize sayesinde aynı zamanda oturum hakkının elde edilmesi de mümkündür. İşveren büyük öneme sahiptir. İlk olarak onla bir sözleşme imzalanmalıdır. Bunun resmi bir evrak üzerinden kayıt altına alınması gerekiyor.

Ardından ise firmanın size sponsor olması şarttır. Temel İngilizce bilgisinin olması hem vize alım sürecinde hem de burada yaşayacağınız zaman dilimi içinde size birden çok avantaj sağlayacaktır. Mesleki evraklar toplanmalıdır. İşveren bunun ardından sizin için 2 veya 3 aylık bir başvuruda bulunur. Genellikle bu süreç olumlu şekilde sonuçlanır. Hemen ardından ise 3 yıllık başvurunun yapılması gerekmekte. Kabul edilmesinin ardından belgeleri vererek işlemleri sonlandırabilirsiniz.

Dubai iş arama vizesi 2023 yılında bu kurallara göre yapılır. Özellikle diğer birçok ülke ile kıyaslandığı zaman koşulların çok fazla zorlayıcı olmadığını görmekteyiz. Bunun temel nedenlerinden birisi ülkenin çalışan kişiye olan ihtiyacıdır. Ayrıca ekonomik açıdan çok güçlü olmasını da unutmamak lazım.

Dubai Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2023 yılında verilmektedir. Bunun için hem eğitim almak hem de Erasmus ile burada kalmak gibi iki farklı opsiyondan birisini seçmek mümkündür. Ülkede son yıllarda eğitim alanında yaşanan olumlu gelişmelerin ardından birçok üniversite açılmıştır. Emirliğin farklı yerlerinde bulunur.

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2023 yılı başvurularında her zaman dikkat edilecek birden çok husus vardır. Öncelikle vize türüne karar vermek lazım. Erasmus daha kısa süreli olmasından dolayı 6 ay ve bunun altındaki zaman dilimi için geçerlidir.  Ancak diğer vize tipinde süre 4 yıl veya fazla olabilir. Bu noktada nasıl bir eğitimin talep edildiği her daim büyük bir önem arz eder.

Toplanması ve konsolosluğa sunulması gerekli olan birden çok evrak karşımıza çıkarken bunları genel manada birkaç kategori içinde değerlendirmek lazım. Finans, eğitim, kimlik, pasaport, seyahat, sigorta, rezervasyon dokümanları şeklinde ifade etmek mantıklıdır. Okula kabul edilmeniz gerekmektedir. Bu belgenin de alınmasının sonrasında artık sıradaki işlem başvuruyu konsolosluk veya aracı kurum üzerinden tamamlamak olacaktır.

Dubai Vize Reddi 2023

Farklı gerekçelerden ötürü Dubai vize reddi 2023 yılında yaşanabilir. Bunun belli başlı nedenlerinin bulunduğunu hemen söyleyelim. Birçok kişinin dikkat etmediği şeylerin başında pasaportun geçerlilik tarihi gelmektedir. Pasaportlar ömür boyu kullanılamaz ve bunların bir süresi vardır. Geçmesi halinde doğal olarak ret yanıtı ile karşı karşıya kalmış olursunuz.

Dubai vize reddi 2023 senesinde buna ek olarak eksik evraklardan dolayı da ortaya çıkmaktadır. Yukarıda çok ayrıntılı bir biçimde bahsettiğimiz üzere, hangi vize tipi olursa olsun hem standart hem de gidiş amacına uygun olan birtakım belgelerin toplanması esastır. Konsolosluk bunların kontrolünü sağlarken oldukça titiz bir çalışma yürütür. Eksiklik, hata ya da yanlışlık olduğunda vize başvurusu da reddedilmiş olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak dikkat çeken bir diğer nokta ise finansal durumu gösteren dökümlerin yetersiz olmasıdır. Bunun da başvuruyu yapan Türk vatandaşları tarafından göz önünde bulundurulması lazım. İşte tüm bunlarla karşı karşıya kalmamak için ülkemizdeki aracı kurumlar üzerinden sürecin çok zaman geçirmeden başlatılması size birden çok avantaj getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×