Dubai Turistik Vize İşlemleri - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Son güncelleme doğrultusunda yolcunun Birleşik Arap Emirliklerine seyahati esnasında yanında bulundurması gereken evrakların listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

Dubai Turistik Vize İşmleri

  • En az 6 ay geçerliliği olan Pasaport
  • Vize onayının çıktısı
  • Doldurulmuş Health Declaration E-form ( ektedir )
  • Doldurulmuş Dubai Arrivals Quarantine Procedure Declaration Form ( ektedir )
  • Yolcunun tüm konaklama sürecini ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Covid 19 tedavi süreçlerini kapsayan seyahat sağlık sigortasının çıktısını yanında bulundurması gerekmktedir. Belirtilen kapsamda seyahat sağlık sigortası olmayan yolcular Birleşik Arap Emirlikleri’ne kabul edilmeyecektir. 
  • Yolcunun Negatif Covid 19 test sonucu seyahatinden maximum 4 gün (96 saat) öncesi tarihine kadar olmalıdır ve bu sonuç dökümünün çıktısını yanında bulundurmalıdır. Daha eski test sonuçları kabul edilmeyecektir.    Covid 19 Negatif test sonucu yanlarında olmayan yolculara, Birleşik Arap Emirliklerine varışta havaalanında Covid 19 testi yapılacaktır. Test sonuçları açıklanana kadar karantina altında tutulacaktır. Test ve karantina masrafları yolcuya aittir.
  • Tüm yolcuların seyahatlerinin öncesinde COVID19 – DXB Smart Uygulamasını ( Apple App Store veya Google Play Store) indirmesi ve kayıt olması gerekmektedir. Bu uygulama ile herhangi bir acil durum ya da semptom gözlendiğinde Dubai sağlık yetkilileri ile koordinasyon ve iletişim sağlanmaktadır. Ayrıca, Dubai Havaalanında da uygulamayı indirmek için ücretsiz WIFI mevcuttur.

GEREKLİ BELGELER

DUBAİ VİZESİ E-VİZE UYGULAMASI SEBEBİYLE MAİL ORTAMINDA ALINMAKTADIR.

1: Pasaport ( En Az Bir Yıl Süresi Olan ) Taranmış MAİLİ RENKLİ OLARAK

2: Arka Fonu Beyaz Biometrik FOTOĞRAF MAİLİ JPEG Formatında

3: Kimlik Arka Ve Ön Yüz RENKLİ TARANMIŞ MAİLİ

4: Ödeme

5: Dubai İşlem Süresi Minumum 48 Saat Maksimum 15 İş Günüdür.

6: Dubai CUMA günleri Çalışmamaktadır. Cumartesi Pazar Günleri %10 işlem yapılmaktadır.

** NOT : 20 Yaş ve Altı BAYAN yolcuların Dubai gezisi sırasında tek başına seyahat etmeleri durumunda vize işlemi RİSK altına girmektedir.**

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Dubai turistik vizesi şahıslara turistik gezilerinde verilen bir vize türüdür. eğer Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vizesi için başvuru yapmadan da Dubai’ye gidebilirler. Bu şahısların 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresi hakkı bulunmaktadır. Bu pasaportlara sahip olmayan vatandaşların ise başvurularını e-vize sistemi üzerinden yapmalıdır. Dubai turistik vizesi almak isteyen şahıslar tüm evraklarını renkli tarama yöntemi ile e vize sistemi üzerinden yükleyerek yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai turistik vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak verilmektedir. Şahısların Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaportu yok ise bu durumda turistik vizesi için başvuru yapması esastır. Kısa süreli turistik vizesi 30 gün süre ile verilmektedir. Uzun süreli turistik vizesi ise 90 gün süre ile verilmektedir. Bu süreler bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler vizenin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Dubai turistik vizesi için şahıslar e- vize sistemi üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuru yapılacak merci ise Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemidir. Bu sistem üzerinden başvurular alınmakta olup değerlendirme Dubai Konsolosluğu tarafından yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi. Her başvuru sahibi nüfus cüzdanlarının fotokopisini evraklar arasına eklemelidir.

Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi. Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun resimli, kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın renkli taranmış olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa dahi, yırtılma eskime ve tahribat görmüş pasaportların sınırdan geri çevrilme riski bulunmaktadır.

Dubai vize işlemleri için ödenen banka dekontu.

Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)​

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Dubai turistik vize işlemlerinde şahsen konsolosluğa gitmek yerine e vize sistemi üzerinden başvuru yapıldığı için şahısların parmak izi ibrazı vermelerine gerek yoktur. Ancak Dubai vizesi elektronik vize (e-vize) olup Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra havaalanında göz taraması yapılmaktadır. Dubai turistik vizesi, elektronik olarak (e-vize) başvurusu Dubai yapılmakta olup vizeniz tarafınıza e-mail ortamında iletilmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapmak esastır. Olası bir vize reddi durumunda şahısların yeniden başvuru yapmak için zamanları olacaktır.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Dubai turistik vizesi en geç dört gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre şahısların evraklarında yer alan bilgilerin doğruluğuna göre değişebilir. Evraklarda yer alan yalan beyanlar tespit edildiği taktirde şahısların vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır.  Aynı zamanda Cuma ve Cumartesi günleri konsolosluğun resmi tatil günleridir. Bu günler de araya girdiği taktirde iki gün daha bu süre uzayacaktır. Dubai vizeniz, Dubai güvenlik departmanında soruşturmaya alınırsa vizenizin çıkma süresi uzayacaktır.

Dubai vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/dubai-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize S.S.S.

 

Dubai Turist vizesi nasıl alınır?
Pasaport, e-form, seyahat sağlık sigortası ve kimlik belgelerinin her birini hazırlamanız gerekir. Turist vizesinde belgelerin eksiksiz olarak ibrazı ile ödemeler dikkate alınır.
Dubai Turist vizesi veriyor mu?
Belgelerin eksiksiz ve harç ödemelerinin tam olması üzerinde turist vizesine sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×