Dubai Vize Başvurusu 2020

   

  Seyahat amacınıza göre belirleyeceğiniz vize türü işlemlere başlamadan önce en önemli etkendir. Bunun sebebi ise vize türünün belirlenmesi istenilen evrakları belirlemektedir. Dubai vize başvurusu yapmadan önce belirleyeceğiniz bu husus hangi yolu izleyeceğinizi de göstermektedir. Kısa ve uzun süreli vize başvurularında istenen belgeleri eksiksiz şekilde sunmalısınız. Başvurularınızı sunmadan önce pasaport kontrollünü mutlaka yapmalı ve geçerliliğine bakmalısınız. Pasaportun aynı zamanda sizin seyahat boyunca kimliğiniz olacağı için de ayrıca özen göstermelisiniz. Yırtık, yıpranmış ya da eksik sayfa olmaması sınır kontrollerinde rahat etmenizi de sağlayacaktır. Herhangi bir eksik ya da hatalı pasaport olduğunda il veya ilçe emniyetine başvurarak yenileyebilirsiniz.

  Dubai Vizesi

  Başvuru sahibinin amacına göre belirlenen evrakları temin konusunda mutlaka usullere uygun şekilde hareket edilmesi gerekir. Ayrıca sunulacak evrakların güncel olması ve belirli geçerliliğinin olması gerekir. Sizden istenen belgeler sizin kim olduğunuzu öğrenmek ve hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi tespit etmek içindir. Eksik beyanda bulunulmaması son derece önemli olup Dubai vizesi başvurusunun ret edilmesine sebebiyet verebilir. Evrakların temini konusunda profesyonel destek almak sizlere kolaylık sunacaktır.

  Dubai Vize Başvuru Formu

  Her evrakın kendine özgü önemi ve temin etme usulü olsa da başvuru formları mutlaka istenilen formata uygun şekilde olmalıdır. Dubai vize başvuru formu temin edilerek istenilen bilgiler eşliğinde doldurulmalıdır. Dolduracağınız bu form hangi amaçla Dubai’ye gitmek istediğinizi ortaya koyarken sizin kim olduğunuzu da açıkça göstermektedir. Riske girmeme adına formu kurallara uygun şekilde doldurmaya özen gösterin. Vermiş olduğunuz bilgiler Türkiye’de ki ilgili kurumlara sorulacağı için de yanlış bilgiden uzak durun. Yanlış bilgi Dubai vizesi almanıza engel oluşturabilir.

  Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Dubai’ye seyahat etmek isteyen vize başvuruları konusunda sıklıkla sordukları soruların başında Dubai vizesi kaç günde çıkar? sorusu gelmektedir. İş düzenine ve değerlendirme yapısına göre değişen süreler sonucun ne zaman ortaya çıkacağını oluşturmaktadır. Herhangi bir belge eksikliği olmaz ise Dubai vizesi 3 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun iş yoğunluğunu hesaba katmalı ve resmi tatil günleri de bu süreye dahil etmelidir. Farklı sebeplere bağlı uzamaları düşünerek başvuruyu 1 ay önceden sunmak daha sağlıklı olacaktır.

  Dubai Ticari Vizesi

  Ticari faaliyetler konusunda yurtdışı ile etkileşim kurmak büyük kazançlara kapı açacaktır. Dubai bu konuda oldukça etkileyici işlere imza atabileceğiniz yapıdadır. Elbette faaliyet gösterebilmeniz için öncelikle Dubai ticari vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize için öncelikle Dubai’den gönderilen davetiye olmalıdır. Bu davetiyenin de mutlaka asıl suretinin başvuru dosyasına konulması gerekir. Ticari faaliyet gösterdiğinize dair belgeleri sunarken de seyahat edecek kişinin durumuna göre hareket edilmelidir. Yani firma sahibi ise firma sahibi olduğunu gösterir belge sunulması gerekirken firma çalışanının gitmesi gerektiği durumda çalıştığına dair mesleki belge sunulmalıdır. Hem şirket sahibi hem de çalışanı gideceği durumlarda ise son 3 aylık banka hesap dökümü banka onaylı sunulmalıdır.

   

  Dubai Turistik Vizesi

  Başvurular konusunda evrak teminleri çok büyük öneme sahip olduğu için her hususa ayrıca dikkat etmelisiniz. Dubai vize başvurusu online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuruların online şekilde yapılabilir olması süre açısından sizlere çok büyük kolaylık sunacaktır. Dubai turistik vizesi işlemlerinde de mutlaka seyahat tarihine göre hareket edilmelidir. Başvuru sahibinin kişisel bilgilerini sunması ve mesleki durumunu beyan etmesi gerekmektedir. Dubai vizesinin onaylanması ile birlikte başlayan süre 2 aylık süre içerisinde 30 gün geçerlidir. Geçerlilik süresine dikkat ederek hareket edilmesi daha doğru olacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir