Derby Vize İşlemleri Tüm Detayları - Eraytur
İngiltere Vizesi

Derby Vize

İngiltere Derby Vize Başvurusu

Tek seviyeli yerel idare birimi olarak geçmekte olan Doğu Midlands bölgesinde bulunan Derby vize işlemleri için İngiltere konsolosluğuna gidilmelidir. İngiltere vize merkezi Birleşik Krallık vize işlemleriniz için size pusula olacaktır.

Derby İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den İngiltere’ye turistik, iş, eğitim, ticari ve ziyaret amaçlı gidişler de dahil olmak üzere vize ile geçiş vardır. 6 aylık vize, 2 yıllık ve 5 yıllık vize alınarak, ülkeye yasal giriş yapabilirsiniz.

Derby İçin Vize Şartları

Derby vize şartlarında, 6 aylık pasaport ve en fazla 6 ay içerisinde çıkarılmış olan belgeler bulunmaktadır. 2 yıla kadar vize alabileceğiniz prosedürde, İrlanda, İskoçya ve Galler gibi bölgelere de geçiş yapabileceğiniz vize hakkı verilmektedir.

Derby Turistik Vize

Turistik vize başvurularınızın 90 gün ile 180 günlük olarak, kısa süreli vize prosedürüne uygun olması gerekmektedir. Aile ziyareti, kültürel gezi, turistik ve tatil amaçlı ülkeye geçişlerde 90 günlük vize ve 180 günlük vize alınabilir.

Eğitim, iş ve ticari faaliyetlere göre dilekçeyle bilgilendirme yapılmalıdır.

Derby Vize Başvurusu

Derby vize başvurusunu İngiltere konsolosluğu üzerinden randevu alarak yapabilirsiniz. Randevu alınan tarihte, belgelerinizi düzenleyerek, eksiksiz evraklarla birlikte konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Şahsın kendisinin bizzat başvuru yapması şartı reşit yaş aralığında ve engeli olmadığında geçerlidir. Vize başvuru işlemlerinizi vize harcıyla birlikte vermeniz gerekmektedir.

Derby Vize Evrakları

Vize evraklarınızın eksiksiz teslim edilmesi şartı bulunmaktadır. 6 aylık gri, siyah, yeşil ve bordo pasaport, 6 aylık maaş ve hesap dokumanı, gidiş nedeninizi belirten dilekçe ve vize harcıyla birlikte verilmelidir. 2 adet biyometrik fotoğraf, parmak izi ve nüfus kayıt örneği de belgeler arasında sunulmalıdır.

Derby Vize Fiyatları/ Ücreti

Derby vize fiyatları turistik vize ücreti olarak 119 dolar ile 128 dolar arasındadır. 2 yıllık vizelerde 492 dolar 2021 güncel fiyattır.

Derby Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Derby vize başvurunuzun en az 10 iş günü içinde çıkması beklenirken, özel hizmet alınarak 5 iş günü içinde sonuçlanacağı ayrıcalıklar sunulmuştur.

Derby Vizesi Nasıl Alınır?

Derby vizesi için İngiltere konsolosluğuna başvuru yapmanız ve evrak teslimiyle birlikte randevunuza gitmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×