İtalya Chioggia Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Chioggia Vize

İtalya Chioggia Vize Başvurusu

Chioggia; Kuzey Adriyatik Denizi’nin Venedik ve civarında bulunur. Chioggia vize başvurusu yaparak, bu güzel bölgeyi ziyaret edebilir; vize ofisimizin profesyonel hizmetleriyle İtalya vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Chioggia Vize Gerekli mi?

İtalya seyahatleri ve Chioggia vize gerekli mi konusunda; bordo umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, vizeye tabidir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 günlük 90 güne kadar vizesiz giriş yapma hakkına sahiptir. Türkiye’de bulunan üçüncü ülke vatandaşları da vize almak zorundadır.

Chioggia İçin Vize Şartları

Schengen kriterlerinin geçerli olduğu Chioggia vize şartları içinde en önemli nokta, belgelerin tam olarak hazırlanmasıdır. Parmak izi olmayanlar, randevu alarak parmak izi verir. E-posta yoluyla ya da faks şeklinde başvurular kabul edilmez. Vize formları Schengen kriterlerine uygun ya İtalyanca ya da İngilizce ve belirlenen dillerde doldurulmalıdır.

Chioggia Turist Vizesi

Türk vatandaşları ve Türkiye’de bulunan üçüncü ülke vatandaşları; 90 günden daha az süreli turistik seyahatleri için, Chioggia turist vizesi almalıdır. Standart vize evraklarının yanında, konsolosluğun inisiyatifine göre; öğrenciler için öğrenci belgesi, çalışanlar için işyeri belgeleri, emekliler için maaş bordrosu ev hanımları için davetiye mektubu gibi ek belgeler talep edilebilir.

Chioggia Vize Başvurusu

Chioggia vize ile İtalya ve diğer bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. Chioggia vize başvurusu yaparak, sadece İtalya değil, diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etme olanağı bulunur.

Chioggia Vize Evrakları

Chioggia vize evrakları; pasaport, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, çalıştığına dair belgeler, mali gücü gösterir belgeler, uçuş ve konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formu, ikametgâh, sponsor dilekçesi, davet mektubu gibi belgeler bulunur.

Chioggia Vize Fiyatları / Ücreti

Her sene düzenli olarak konsolosluk tarafından güncellenen İtalya Chioggiga vize fiyatları/ücreti, 2021 yılı itibariyle 80 Euro’dur. Vize türüne göre bu ücret değişir. Aynı zamanda vize başvuru merkezinden hizmet alınıyorsa, bu hizmet bedeli de bu ücrete dahil edilir.

Chioggia Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya’ya seyahat edecek kişiler, Chioggia vizesi kaç günde çıkar konusunda evraklarının doğru ve eksiksiz olmasına göre değiştiğini bilmelidir. Tam ve doğru bilgilerle hazırlanmış belgeler, en fazla 7 ila 10 gün içinde sonuçlandırılır.

Bu süre çoğu zaman konsolosluğun yoğun işlerine, eksik evrakların bulunmasına ya da konsolosluğun ek belge talep etmesine göre uzar.

Chioggia Vizesi Nasıl Alınır?

Chioggia vize almak için şahsen başvuru yapılabilirken; vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapılır. Her iki yöntemle de tüm evrakların tamamlanmış olması, eksik ya da hatalı belge olmaması, bilgilerin doğru şekilde doldurulması gerekir. Randevu alınmadan vize başvurusu yapılamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×