İtalya Cesena Vize Başvuru Süreci - Eraytur
İtalya Vizesi

Cesena Vize

İtalya Cesena Vize Başvurusu

İtalya’nın kuzeyinde Emilia-Romagna bölgesinde bulunan Cesena’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de bulunan üçüncü ülke vatandaşları, Cesena vize başvurusu yapmak için, vize başvuru ofisimizle iletişime geçerek, İtalya vize başvurusu yapabilir.

Cesena Vize Gerekli mi?

Cesena vize gerekli mi sorusu, İtalya Cesena’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları için önemlidir. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Ancak hizmet pasaportu, diplomatik ve hususi pasaporta sahip Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyecek şekilde, İtalya’ya vizesiz seyahat edebilir.

Cesena İçin Vize Şartları

İtalya’nın Schengen üye ülkesi olması dolayısıyla Cesena vize şartları, Schengen kriterlerine göre yapılır. Bu yüzden parmak izi alınmalı, tüm evraklar eksiksiz tamamlanmalı ve randevu saati ve gününde konsoloslukta hazır bulunulmalıdır.

Daha önce parmak izi alınan kişilerin, parmak izi vermesine gerek yoktur.

Cesena Turist Vizesi

Cesena turist vizesi, 90 günden daha az planlanan seyahatler için geçerli bir vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler için, bazı durumlarda davet mektubu ya da çalışan izin belgesi gibi ek belgeler de istenebilir.

Cesena Vize Başvurusu

Cesena vize ile İtalya’ya seyahat planlayan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları, Cesena vize başvurusu yaparken; tüm belgeleri hazırlamalı ve randevu alarak, vize onayını beklemelidir. Başvuru esnasında parmak izi kaydı olmayanlar, parmak izi vermek için yeniden randevu almalıdır.

Cesena Vize Evrakları

Cesena vize evrakları; pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, mesleki belgeler, uçuş ve konaklama rezervasyon belgesi, mali durumu gösterir belgeler, çalışma izin belgesi, gerekli durumlarda davet mektubu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf, vize başvuru talep formu, vize talep dilekçesi belgeleri bulunur.

Cesena Vize Fiyatları / Ücreti

Cesena vize fiyatları/ücreti, konsolosluklar tarafından düzenlenir. Vize türüne de bağlı olarak vize harç ücretleri 80 Euro’dur. Bu ücrete; eğer başvuru sahibi aracı kurumlarla başvuru yapmışsa, hizmet bedeli de eklenir.

Cesena Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cesena vizesi kaç günde çıkar konusu, İtalya’ya gidecek Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları için önemli bir konudur. Vize evraklarının tam olarak hazırlanmış olması ile 7 ila 10 gün içinde sonuçlanır. Bu süreye konsolosluğun yoğun işleri, evraklarda olabilecek eksiklikler ya da konsolosluk tarafından talep edilecek ek belgelerin tamamlanması da eklenmelidir.

Cesena Vizesi Nasıl Alınır?

Cesena vize işlemlerini başlatmak için ya şahsen başvuru yapılır ya da vize başvuru merkezlerinin aracılığıyla işlemler gerçekleştirilir. Randevu alınmadan vize başvurusu yapılamaz. Randevu saatinin ve gününün kaçırılmaması, parmak izi olmayanların yine randevu alarak, bu işlemi gerçekleştirmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×