Cenova Vize Başvurusu - Tüm Detaylar - Eraytur
İtalya Vizesi

Cenova Vize

İtalya Cenova Vize Başvurusu

İtalya  ülkesinin Ligurya bölgesinde bulunan Cenova’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de bulunan üçüncü ülke vatandaşları, Cenova vize başvurusu yapar. Vize başvurularınızı, vize başvuru merkezimizi arayarak, çok daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Cenova Vize Gerekli mi?

İtalya vize başvurusu yapacak kişiler, Cenova vize gerekli mi konusunda vize başvurusu yapmalıdır. Statülerine göre turistik, ticari, akraba/arkadaş ziyareti, öğrenci ya da fuar vizesi almak mümkündür.

Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik vize sahibi Türk vatandaşları, 180 günde 90 günlük vizesiz giriş yapma hakkına sahiptir.

Cenova İçin Vize Şartları

İtalya Schengen bölgesi üye ülkesidir ve Cenova vize şartları, Schengen kriterlerine göre düzenlenir. İlk defa vize alacaklar, parmak izi vermek zorundadır. Daha önce parmak izi verenlerin, 5 sene boyunca sistemde parmak izleri saklanır. Tüm evraklar, doğru vize evraklarıyla ve eksiksiz tamamlanır.

Cenova Vize Turist Vizesi

Cenova vize turist vizesi; 90 günlük turistik seyahatlerde geçerli vizedir. Bazı durumlarda davet mektubu vermeyi gerektirir. Başvuru sahibinin statüsüne göre davet mektubu yanında çalışma izin belgesi, öğrenci olduğuna dair belge, emekli ya da ev hanımı olduğuna dair belgeler istenebilir.

Cenova Vize Başvurusu

Cenova vize işlemlerini gerçekleştirmek için konsolosluklara yapılan Cenova vize başvurusu; başvuru sahiplerinin şahsen yapacağı randevularla ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılan başvurularla gerçekleştirilir.

Cenova Vize Evrakları

Standart Cenova vize evrakları yanında, farklı belgeler de talep edilebilir. Davet mektubu, çalışma izin belgesi, öğrenci belgesi gibi belgeler de asıl evrakların yanında tamamlayıcı evrak olarak talep edilir. Tüm belgeler, güncel olmalı ve en az 3 aylık geçerliliği olmalıdır.

Cenova Vize Fiyatları / Ücreti

Her sene konsolosluk tarafından güncellenen İtalya Cenova vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında 80 Euro olarak belirlendi. Bu ücrete; eğer başvurular, vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılıyorsa, hizmet bedeli de eklenir.

Cenova Vize Kaç Günde Çıkar?

İtalya’ya seyahat edecek kişilerin vize onay süreleri önemlidir. Cenova vize kaç günde çıkar konusunda Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşlarının tüm evraklarını tam olarak teslim etmiş olması durumunda, 7-10 gün içinde işlemler sonuçlanır. Bu süre; konsolosluğun yoğun olması, vize evraklarının eksik olması ya da ek belge talebinde bulunulması durumunda uzar.

Cenova Vizesi Nasıl Alınır?

Cenova vize başvurusu yapacak kişiler ya şahsen başvuru yapar ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirir. Her iki yöntemde de evrakların tam olması, parmak izi alınmış olması, fotoğraf standartlarına uygun şekilde hazırlık yapılması ve vize harç ücretlerinin ödenmiş olması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×