Cattolica Vizesi Nasıl Alınır? Tüm Detaylar - Eraytur
İtalya Vizesi

Cattolica Vize

İtalya Cattolica Vize Başvurusu

Bologna-Ancona Roma şehri arasında bulunan Cattolica vize başvurusu yaparak, İtalya’ya seyahat planlayabilirsiniz. Farklı vize türleriyle İtalya vize başvurusu yapacak kişiler, vize başvuru merkezimizin profesyonel hizmetlerinden yararlanmak için, hemen iletişime geçebilirsiniz.

Cattolica Vize Gerekli mi?

Cattolica vize gerekli mi konusunda Türk vatandaşları ve ülkemizde bulunan üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurusu yapmalıdır. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabi iken; gri pasaport, yeşil pasaport ve siyah pasaport sahipleri, 90 gün için vize muafiyetine tabidir.

Cattolica İçin Vize Şartları

İtalya Schengen ülkesidir ve Cattolica vize şartları, Schengen kriterlerine göre düzenlenir. Başvuru sahipleri muhakkak parmak izi randevusuna gelmelidir.

Tüm belgelerin ve istenen ek belgelerin eksiksiz tamamlanması, başvurunun onaylanması için önemlidir.

Cattolica Turist Vizesi

İtalya’ya turistik seyahat planlayan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları İtalya Cattolica turist vizesi alır. Sadece 90 gün süreye tabi olan turist vizesi için, standart evrakların yanında; öğrenciler için öğrenci belgesi, çalışanlar için çalışma izin belgesi gibi belgeler de talep edilebilir.

Cattolica Vize Başvurusu

Cattolica vize evraklarının tam olması ve vize harçlarının ödenmesi, Cattolica vize başvurusu için en önemli adımlardır. Şahsi başvuru yapmanın yanında, vize merkezleri tarafından da başvuru sahibi adına randevu alınır. Randevusuz hiçbir başvuru kabul edilmez.

Cattolica Vize Evrakları

Cattolica vize evrakları, standart vize evraklarından oluşur. Ancak vizenin türüne göre farklı evrak talebinde de bulunulur. Bunun yanında konsolosluk duruma göre davet mektubu, çalışma izin belgesi ya da başka belge talebinde de bulunabilir.

Cattolica Vize Fiyatları / Ücreti

Sadece konsolosluğun yetkisinde olan Cattolica vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından her sene yeniden düzenlenir. 2021 yılında vize harç ücretleri 80 Euro olmuştur. Bu ücret standart vize içindir. Vize türüne göre bu ücret değişebilir.

Cattolica Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya Cattolica’ya ziyaret planı yapan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları için Cattolica vizesi kaç günde çıkar konusu önemlidir. Tüm kriterlerin doğru ve eksiksiz tamamlanmasıyla incelemeler 7 ila 10 gün içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluğun yoğun işleri, belgelerde olabilecek eksiklikler ya da ek belgelerin istenmesi, sürenin uzamasına neden olur.

Cattolica Vizesi Nasıl Alınır?

Cattolica vize almak için, konsolosluklara şahsen başvuru yapılırken; vize başvuru merkezleri aracılığıyla da randevu alarak başvuru yapabilirsiniz. Randevu alırken; parmak izin olmayanlar, bunun için de randevu almalı, randevu saat ve gününe sadık kalınmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×