İtalya Catanzaro Vize - İtalya Vize İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Catanzaro Vize

İtalya Catanzaro Vize Başvurusu

Güney İtalya’nın Calabria bölgesinde bulunan Catanzaro vize işlemleri için şahsen başvuru yapabilir ya da İtalya vize başvurusu yaparken, vize başvuru merkezimizin profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Catanzaro Vize Gerekli mi?

İtalya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları için Catanzaro vize gerekli mi sorusu önemlidir. Gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaport ve yeşil hususi pasaport sahipleri 90 gün içeren seyahatlerini vizesiz yapabilir.

Ancak bordo umuma mahsus pasaport sahipleri ve üçüncü ülke vatandaşları, vize prosedürlerini yerine getirmelidir.

Catanzaro İçin Vize Şartları

Catanzaro vize şartları, Schengen kriterlerine göre düzenlenir. Parmak izi muhakkak sunulur. Parmak izi olmayan kişiler, randevu ile parmak izi verir. Tüm belgelerin eksiksiz ve doğru belgelerden oluşması, harç bedelinin ödenmesi önemlidir.

Catanzaro Turist Vizesi

180 gün içinde 90 gün süreli Catanzaro turist vizesi ile İtalya’ya seyahat edebilirsiniz. Schengen ülkesi olan İtalya’ya gitmek için turist vizesi ek belgeleri de standart belgeler içinde, konsolosluğa sunulur.

Catanzaro Vize Başvurusu

Catanzaro vize ile turistik amaçlı, ticari amaçlı, transit, öğrenci ya da kültür amaçlı vize başvurusu yapılabilir. Catanzaro vize başvurusu; şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla, konsolosluklara yapılır.

Catanzaro Vize Evrakları

Catanzaro vize evrakları; standart vize evraklarının yanında, vize türüne göre talep edilen evraklardan oluşur. İstenebilecek ek belgeler arasında öğrenci olduğuna dair belge, çalışanlar için meslek belgeleri, emekliler için emekli maaş bordrosu, davetiye mektubu gibi belgeler olabilir.

Catanzaro Vize Fiyatları / Ücreti

İtalya seyahat planlayan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları; Catanzaro vize fiyatları/ücreti için 80 Euro öder. Ancak bu fiyat vize türüne göre değişkenlik gösterir. Vize başvuru merkeziyle başvuru yapan kişiler, başvuru merkezi hizmet bedeli de öder.

Catanzaro Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Catanzaro vizesi kaç günde çıkar konusunda Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları, 7 ila 10 gün bekler. Ancak bu süre, tüm evrakların eksiksiz konsolosluğa sunulması durumunda geçerlidir. Konsolosluğun yoğunluğu, eksik belge verilmesi ya da konsolosluğun ek belge istemesi durumunda bu süre uzar.

Catanzaro Vizesi Nasıl Alınır?

Catanzaro vize işlemlerinizi direkt şahsi başvuruyla ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel vize başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için, ofisimizi arayarak, vize başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×