İtalya Castrovillari Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Castrovillari Vize

İtalya Castrovillari Vize Başvurusu

Castrovillari, İtalya’nın Calabria bölgesine bağlı olan Cesenza ilinde komündür. Castrovillari vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturan üçüncü ülke vatandaşları, İtalya vize başvuru evraklarını hazırlamalıdır.

Castrovillari Vize Gerekli mi?

Schengen ülkesi olan İtalya Castrovillari vize gerekli mi konusunda Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurusu yapar. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz İtalya’ya giriş yapar. Umuma mahsus pasaportlu Türk vatandaşları ise vize almalıdır.

Castrovillari İçin Vize Şartları

Castrovillari vize şartları, Schengen kriterlerine uygun şekilde yerine getirilir. Başvuru evrakları tam olmalı, parmak izi verilmeli ve başvuru için randevu saat ve tarihine sadık kalınmalıdır. Gerektiğinde, ek belgeler de hazırlanarak, başvuru tamamlanmalıdır.

Castrovillari Turist Vizesi

Castrovillari vize türleri çeşitlidir. Transit, turistik, eğitim, kültür, aile/akraba vizesi olarak alınır. Seyahatinizin amacına göre vize türü seçilir.

İtalya’yı turistik amaçla ziyaret edecekler Castrovillari turist vizesi alarak, en fazla 90 günlük ziyaret yapabilir.

Castrovillari Vize Başvurusu

Castrovillari vize başvurusu, randevu sistemiyle gerçekleştirilir. Parmak izi olmayanlar, parmak izi verirken, evraklar tam olarak hazırlanır. Şahsi başvuru yapabilen seyahat edecek kişiler, vize başvuru merkezleri aracılığıyla da vize başvurusunda bulunabilir.

Castrovillari Vize Evrakları

Standart vize evraklarından oluşan Castrovillari vize evrakları; konsolosluğun talebine göre ek belgeler de içerir. Bu ek belgeler, vize türüne göre değişir. Öğrenciler için öğrenci olduğuna dair resmî belgeler; çalışanlar için ise, çalıştığına dair resmî belgeler verilir. Emekli ya da ev hanımları için de yine konsolosluğun talep ettiği belgeler temin edilir.

Castrovillari Vize Fiyatları / Ücreti

Konsolosluk tarafından her sene düzenli olarak güncellenen Castrovillari vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında standart evraklar için 80 Euro’dur. Vize türüne göre değişkenlik gösteren fiyatlarda, vize başvuru merkezlerinin hizmet bedeli de eklenir.

Castrovillari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Castrovillari vizesi kaç günde çıkar konusunun değişkenleri bulunur. Konsolosluğun yoğunluğu, eksik evrakların bulunması ya da ek evrakların istenmesi durumunda, vize işlemleri uzayabilir. Ancak evrakların doğru şekilde hazırlanması durumunda vize onay süresi 7 ila 10 gün içinde sonuçlanır.

Castrovillari Vizesi Nasıl Alınır?

Castrovillari vize başvuruları ya şahsen yapılır ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Evrakların tam ve doğru şekilde tamamlanmış olması, vize onayı için önemlidir. Parmak izi olmayan başvuru sahipleri, parmak izi vermek için randevu almalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×