Carrara Vize - Güncel ve Güvenli Vize İşlemi - Eraytur
İtalya Vizesi

Carrara Vize

İtalya Carrara Vize Başvurusu

Carrara, İtalya’nın Toskana Bölgesi’nde bulunur. Carrara vize başvurusu yaparak, bu güzel İtalya şehrini ziyaret edebilirsiniz. İtalya vize işlemleriniz için; vize başvuru merkezimizi arayabilir, danışmanlarımız eşliğinde, tüm vize sürecinizin rahatlıkla geçmesini sağlayabilirsiniz.

Carrara Vize Gerekli mi?

İtalya’ya seyahat planı yapan Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları ve Türk vatandaşları, Carrara vize gerekli mi konusunda, vize başvurusu yapmak zorundadır. Bordo pasaportu olan Türk vatandaşları vize ile giriş yaparken; gri hizmet pasaportu, yeşil hususi pasaport ve siyah diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları, her 6 ay için, 90 günden fazla olmayacak şekilde, İtalya’ya ziyaret yapabilir.

Carrara İçin Vize Şartları

Carrara vize şartları, Schengen vize kriterleri içinde değerlendirilir. Başvuru sahipleri ya kendileri ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapar. Tüm evraklar eksiksiz hazırlanır. Evrakların güncelliğine önem verilir. Parmak izi muhakkak verilmeli pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.

Carrara Turist Vizesi

İtalya’ya turistik amaçlı seyahat planlayan Türk vatandaşları Carrara turist vizesi başvurusu yapar. Bu vize sayesinde 90 gün konaklama imkânı bulunur. Başvuru yaparken, turistik vize başvuru formu doldurulur.

Carrara Vize Başvurusu

Carrara vize işlemleri, dikkat edilmesi gereken ve doğru vize türleriyle yapılır. Carrara vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları; Schengen vize kriterlerine uymak zorundadır. Vize türüne bağlı olarak, standart belgeler yanında ek belgeleri de hazırlamaları gerekir.

Carrara Vize Evrakları

Carrara vize evrakları; standart evraklar ve ek belgelerden oluşur. Vize türüne bağlı olarak; öğrenci, çalışan, emekli, ev hanımı olma durumuna göre, vize evraklarına ek belgeler istenir. Aynı zamanda çalışanlar için işyeri davet mektubu ya da aile/arkadaş ziyareti için de bazı durumlarda davet mektubu talep edilebilir.

Carrara Vize Fiyatları / Ücreti

Carrara vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından, her yıl düzenli olarak güncellenir. İtalya’ya gidecek olan Türk vatandaşları vize harç ücreti olarak 2021 yılında 80 Euro öder.

Bu ücrete, vize başvuru merkezlerinin hizmetleri de eklenir.

Carrara Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Carrara vizesi kaç günde çıkar konusunda; konsolosluğu yoğunluğu, ek belge talebinde bulunulması ya da belgelerin eksik olması durumunda değişir. Ancak tüm belgelerin tam olarak hazırlanması durumunda en fazla 7 ila 10 gün içinde vize onayı sonuçlandırılır.

Carrara Vizesi Nasıl Alınır?

Carrara vize talebinde bulunmak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturan üçüncü ülke vatandaşları; şahsi başvuru yapabilir ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×