İtalya Capua Vizesi Nasıl Alınır? - Eraytur
İtalya Vizesi

Capua Vize

İtalya Capua Vize Başvurusu

Güney İtalya’da Caserta iline bağlı komün olan Capua’ya gitmek için, İtalya vize işlemlerini gerçekleştirmek gerekir. Capua vize başvuru işlemleri için, firmamızın uzman danışmanlarını arayabilir ve vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Capua Vize Gerekli mi?

Hem Türk vatandaşları hem de ülkemizde yaşayan üçüncü ülke vatandaşları Capua vize gerekli mi kapsamında vize işlemlerini gerçekleştirir. Bordo umuma mahsus pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ve ülkemizdeki üçüncü ülke vatandaşları, 90 gün süreyi geçmeyecek şekilde vize İtalya’ya seyahat edebilir.

Capua İçin Vize Şartları

Schengen ülkesi olan İtalya’ya ve Capua’ya giriş yapmak isteyen Türk vatandaşları Capua vize şartları doğrultusunda hareket eder.

Schengen kriterlerine göre; belgelerin tam olarak hazırlanması, randevu sistemiyle evrakların teslim edilmesi ve parmak izi verilmesi şartı vardır.

Capua Turist Vizesi

Capua turist vizesi; başvuru sahibinin statüsüne göre farklı ek belgelerin talebini gerektirir. Standart vize evraklarının yanında çalışan ya da öğrenci, emekli ya da ev hanımı olunmasına göre ya da çocukların olması durumuna göre istenecek evrakların hazırlanarak başvuru yapılması gerekir.

Capua Vize Başvurusu

Capua vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları ve ülkemizde oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları, vize şartlarını yerine getirerek başvuru yapar. Bunun için konsolosluktan randevu alınır ve gerekli belgeler temin edilir. Evrakların güncel olması, vize onayında önemli bir adımdır.

Capua Vize Evrakları

Capua vize başvurusu yapan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları, Capua vize evrakları ile şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapar. Güncelliğini koruyan pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, mali durum belgeleri, çalışıldığına dair mesleki belgeler, seyahat sağlık sigortası, vize türüne göre davet mektubu, vize başvuru talebi formu ve vize talep dilekçesi belgelerini tam ve eksiksiz olarak hazırlar.

Capua Vize Fiyatları / Ücreti

Capua vize fiyatları/ücreti, İtalya Konsolosluğu tarafından, her sene güncellenir. 2021 yılı güncel İtalya vize ücretleri ise 80 Euro olmuştur. Bu ücrete danışmanlık firmalarının hizmet bedeli de eklenir.

Capua Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Capua vizesi kaç günde çıkar sorusu hem Türk vatandaşlarının hem de ülkemizde ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları için önemlidir. Evrakların eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmasıyla en fazla 7 ila 10 gün içinde sonuçlanır. Belgelerin eksik olması, konsolosluktan ek belgelerin talep edilmesi ya da konsolosluğun yoğunluğuna göre, bu süre uzayabilir.

Capua Vizesi Nasıl Alınır?

Capua vize işlemleri şahsen başvuru ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır. Randevu sistemiyle başvuru yapılırken; evrakların tam olması, gerekli ek belgelerin temin edilmesi, vize harç ücretlerinin ödenmesi ile kısa sürede vize onay işlemi tamamlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×