Capri Vize Kaç Günde Çıkar? - Vize Fiyatları - Eraytur
İtalya Vizesi

Capri Vize

İtalya Capri Vize Başvurusu

İtalya’nın tam karşısında bulunan Capri Adası’nı görmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’deki üçüncü ülke vatandaşları Capri vize başvurusu yapar. İtalya vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için, firmamızı arayabilir ve uzmanlarımızla vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Capri Vize Gerekli mi?

Türkiye’de bulunan üçüncü ülke vatandaşları ve Türk vatandaşları için Capri vize gerekli mi sorusu önemlidir. Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, 90 günü aşmayacak şekilde Schengen vize şartlarına uygun olarak vize başvurusu yapmalıdır.

Capri İçin Vize Şartları

Capri vize şartları, Schengen kriterlerine göre belirlenir. İtalya’ya seyahat planlayan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları; en az 3 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmalı ve parmak izin vermelidir. Başvurular şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapmalıdır. Tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlanmış olması, başvuru onayını daha kolaylaştırır.

Capri Turist Vizesi

Capri turist vizesi, büyükelçiliğin kararlarına göre onaylanır. Turistik amaçlı seyahatlerde 90 günü geçmeyen vize süresi verilir. Bu sürelerden daha uzun süre kalmak isteyen başvuru sahipleri D tipi uzun süreli vize başvurusu yapmalıdır.

Capri Vize Başvurusu

Capri vize İtalya’ya seyahatlerinizde almanız gereken bir belgedir. Capri vize başvurusu, ilgili ülkenin konsolosluğuna ya da büyükelçiliğine yapılır. Şahsi başvuru yapılabilir ya da vize başvuru merkezleri de başvurularda kullanılabilir. Başvuru için randevu alınması ve randevu saati ve gününe sadık kalınması, vizenin onaylanmasında önemli rol oynar.

Capri Vize Evrakları

Capri vize evrakları, vize türüne göre değişkenlik gösterir. Ancak standart belgeler arasında; pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, mali durumu gösterir belgeler, seyahat sağlık sigortası, eski Schengen vizeleri, vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, vize ücreti ödendi dekontu, uçak ve otel rezervasyon belgeleri gerekir. Vize türüne göre ek belgeler de talep edilir.

Capri Vize Fiyatları / Ücreti

Capri vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında konsolosluk tarafından güncellenmiştir. Buna göre vize başvuru ücretleri 80 Euro olmuştur.

Capri Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya’ya seyahat amaçlayan kişiler için, Capri vizesi kaç günde çıkar konusu önem kazanır. Belgelerin tam olarak hazırlanması ve Schengen kriterlerine uygun şekilde başvuruların gerçekleştirilmesine göre 7 ila 10 iş günü içinde vize başvuruları sonuçlandırılır.

Ek belge istenmesi ya da belgelerin kabul edilmemesi durumunda bu süre uzayabilir.

Capri Vizesi Nasıl Alınır?

Capri vize almak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları, Schengen vizesi kriterlerine uygun olarak; şahsen başvuru şeklinde ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×