Canterbury Vize Başvuru Aşamaları - Eraytur
İngiltere Vizesi

Canterbury Vize

İngiltere Canterbury Vize Başvurusu

Canterbury, İngiltere tarihi ve kültürünü yansıtan en önemli şehirlerinden biridir. Şehre seyahat etmek için İngiltere turistik vizesini alabilir ve 6 ay konaklayabilirsiniz. Vize başvuruları ve işlemleri için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Canterbury İçin Vize Gerekli Mi?

Canterbury için vize gerekli mi: İngiltere, yabancı uyruklu kişilerin ülkeye girebilmesi için vize ister, bu nedenle şehri ziyaret etmeden önce İngiltere vizesi alınması zorunludur.

Canterbury İçin Vize Şartları

Canterbury için vize şartları başvuru yapılacak olan vize türüne göre belirlenir. Temel olarak başvuru yapacak kişinin sağlık sigortası olması, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport sahibi olması, şehre kültürel uyum sağlaması ve maddi gelirinin yeterli olması şartları vardır.

Canterbury vize başvurusu Erasmus, dil kursu, çalışma için yapılacaksa gidiş amacını gösteren belgelerin verilmesi şartı da vardır.

Canterbury Turist Vizesi

Canterbury turist vizesi şehirde kısa süre konaklamak isteyenlerin başvuru yapması gereken vize türüdür. Bu vize; 6 ay, 2 yıl ve 5 yıl geçerlilik süresi olacak şekilde üçe ayrılmıştır.

Canterbury Vize Başvurusu

Canterbury vize başvurusu İngiltere konsolosluğuna veya konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapmak için öncelikle konsolosluk iletişim adresini arayarak veya web adresinde yayınlanan başvuru formunu doldurarak randevu alınması gerekir. Randevu tarihinde İngiltere vizesi için başvuru başvuru merkezine istenen evrakların verilmesi ile başvuru yapılabilir.

Canterbury Vize Evrakları

Canterbury vize evrakları; pasaport, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonu, uçak bileti, gelir belgesi gibi belgelerdir. Bununla birlikte vize türüne göre ek belgeler istenmektedir.

Canterbury Vize Fiyatları/Ücreti

Canterbury vize fiyatları/ücreti başvuru geçerlilik süresine göre belirlenmiştir. 6 aylık vize ücreti 128 dolar, 2 yıllık vize ücreti 486 dolar, 5 yıllık vize ücreti 885 dolardır. Canterbury vize geçerlilik süresi, şehirde o süre boyunca konaklama hakkı vermez. Vize alan kişiler, en fazla 6 ay süreyle ülkede kalabilir.

Canterbury Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Canterbury vizesi kaç günde çıkar: Vize başvurusu ardından sonuçlar 15-20 gün içerisinde açıklanmaktadır.

Canterbury Vizesi Nasıl Alınır?

Canterbury vizesi nasıl alınır: Vize almak için İngiltere konsolosluğuna müracaat ederek vize başvuru formunun doldurulması ve vize talep dilekçesi verilmesi gerekir. Canterbury vize için gerekli evrakların tamamlanması ardından başvurular, vize merkezine yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×