İtalya Campobasso Vize İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Campobasso Vize

İtalya Campobasso Vize Başvurusu

Campobasso İtalya’nın güneyinde Molise bölgesinin başkenti konumundadır. İtalya vize alarak bu güzel başkenti görmek isteyenler, Campobasso vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır.

Campobasso Vize Gerekli mi?

İtalya Schengen ülkesidir. Türk vatandaşları ve Türkiye’deki üçüncü ülke vatandaşları Campobasso vize gerekli mi konusunda, Schengen kriterlerine uymalıdır. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları, 90 günü aşmayacak şekilde vize başvurusu yaparak, İtalya’ya seyahat yapabilir.

Campobasso İçin Vize Şartları

Campobasso vize şartları içinde en önemli nokta; parmak izi verilmesi ve istenen evrakların tam ve doğru şekilde hazırlanmasıdır. Başvurular şahsen yapılabildiği gibi, vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır. Sunulan tüm belgelerin güncelliğini koruması gerekir.

Pasaport, 10 yıldan eski olmamalı ve en az 3 ay geçerliliği olmalıdır.

Campobasso Turist Vizesi

İtalya’ya turist olarak seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturan üçüncü ülke vatandaşları, Campobasso turist vizesi başvurusu yapar. Vizeler; Schengen kriterlerine uygun, 90 günü aşmayacak şekilde düzenlenir.

Campobasso Vize Başvurusu

Campobasso vize başvurusu, randevu sistemiyle gerçekleştirilir. Başvuru sahipleri; şahsi olarak başvurabilir ya da vize hizmet merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Parmak izi bulunmayan başvuru sahipleri; 5 sene sistemde saklanacak olan parmak izi verme işlemi gerçekleştirmelidir.

Campobasso Vize Evrakları

Campobasso vize başvuruları Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları için geçerlidir. Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları; standart vize evraklarının yanında, vize türüne bağlı olan evrakları da tamamlayarak ya şahsen ya da vize hizmet merkezi aracılığıyla başvuru yapabilir.

Campobasso Vize Fiyatları / Ücreti

Campobasso vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından belirlenir. 2021 yılında vize başvuru ücretleri 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu fiyata vize hizmet merkezleri aracılığıyla yapılması durumunda, başvuru merkezinin hizmet bedeli de eklenir.

Campobasso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Campobasso vizesi kaç günde çıkar sorusu Türk vatandaşlarını ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşlarını ilgilendirir. Belgelerin tam ve doğru şekilde hazırlanması ile vizeler, ortalama 7-10 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluğun yoğun işlerinin bulunması ya da eksik ya da ek belgelerin tamamlanması için, bu süre uzayabilir.

Campobasso Vizesi Nasıl Alınır?

Campobasso vize başvuruları; şahsen yapılabildiği gibi uzman ekibimizden oluşan vize başvuru merkezimiz aracılığıyla da yapılır. Danışmanlarımızı arayarak, vize başvuru sürecinizi başlatabilir ve doğru evrakların zamanında hazırlanması ve sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×