Bristol Vize Şartları ve İstenen Belgeler - Eraytur
İngiltere Vizesi

Bristol Vize

İngiltere Bristol Vize Başvurusu

Bristol, İngiltere’nin öğrenciye en çok ev sahipliği yaptığı şehirlerinden biridir. Şehirde çeşitli dil kursları ile birlikte eğitim alabileceğiniz üniversiteler de vardır. Turist bölgelerden biri olan Bristol şehrine gitmek için vize başvuruları konusunda bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bristol İçin Vize Gerekli Mi?

Bristol için vize gerekli mi: İngiltere, ülkeye giriş yapılması için vize şartı koyduğu için şehre gitmek için vize alınması zorunludur.

Bristol İçin Vize Şartları

Bristol için vize şartları başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösterse de temel şartları vardır. Seyahat sağlık sigortanız olması, konaklama adresi göstermeniz, şehirde geçinecek kadar geliriniz olduğunu göstermeniz gibi şartları vardır.

Bristol vize türlerinden olan dil kursu, eğitim veya çalışma vize türleri için aranan şartlar ise gitme amacınızı kanıtlayan belgelerin sunulmasıdır.

Bristol Turist Vizesi

Bristol turist vizesi şehirde kısa süre konaklamak isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türlerinden biridir. İngiltere turistik vize başvurusunda bulunmak için başvuru formu, vize talep dilekçesi ile birlikte istenen evrakları hazırlayarak müracaat edebilirsiniz. Turistik vize alan kişiler, şehirde en fazla 6 ay konaklama hakkına sahiptir.

Bristol Vize Başvurusu

Bristol vize başvurusu İngiltere konsolosluğuna yapılır. Vize başvurusu yapmak için online vize başvuru formunu doldurarak randevu alabilir veya İngiltere vize başvuru ve gerekli işlemleri ile ilgilenen konsolosluk bölümünü arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Bristol Vize Evrakları

Bristol vize evrakları; en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, konaklama adresi, uçak bileti gibi evraklardır.

Bristol Vize Fiyatları/Ücreti

Bristol vize fiyatları/ücreti başvuru yapacağınız vizenin geçerlilik süresine göre değişir. 6 ay süreli vize ücreti 128 dolardır. 2 yıl geçerli vize ücreti 486 dolardır. Bristol vize süresinin 5 yıl geçerli olduğu vize türünün fiyatı 885 dolardır.

Bristol Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bristol vizesi kaç günde çıkar: Vize başvurusu yapılması ardından başvuru sonucu 15-20 gün içinde açıklanır.

Bristol Vizesi Nasıl Alınır?

Bristol vizesi nasıl alınır: Şehre gitmek için İngiltere vizesi türlerinden birine, İngiltere konsolosluğu adresinden başvuru yapabilirsiniz. Bristol vize başvurusu için öncelikle randevu alınır, daha sonra belgeleri tamamlayarak vize merkezine başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×