Brindisi Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Brindisi Vize

İtalya Brindisi Vize Başvurusu

Brindisi vize, vize başvurusu yapan kişilerin, kısa süreli konaklamalar için girmesine izin veren bir tür İtalya vize olarak bilinir. Brindisi vizenizi almakla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, hemen danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Brindisi Vize Gerekli mi?

İtalya’nın Puglia bölgesinde bulunan Brindisi vize gerekli mi konusunda Türk vatandaşları; umuma mahsus borda pasaport sahipleri ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurusu yapmak zorundadır.

Brindisi İçin Vize Şartları

Brindisi vize şartları, Schengen vize kurallarına göre şekillenir. İtalya’ya en fazla 90 günlük konaklamalı vize alınabilir. Daha uzun konaklamalar için farklı belgeler sunulur. Parmak izi bulunmayan başvuru sahipleri, parmak izi vermek zorundadır.

Evrakların tam ve doğru şekilde hazırlandıktan sonra, randevu alınarak, mülakata gitmek gerekir.

Brindisi Turist Vizesi

Brindisi turist vizesi için, evrakların güncel olması şarttır. Pasaportun en az 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve en az 3 aylık geçerliliği yanında, 2 adet boş sayfasının bulunması gerekir. İtalya turistik vizesi için randevular; büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilir.

Brindisi Vize Başvurusu

Brindisi vize işlemlerinde parmak izi verilmesi zorunludur. Brindisi vize başvurusu; şahsen yapılabildiği gibi vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tüm belgelerinizin hazır olması, parmak izinin alınmış olması gerekir. Parmak izi bulunmayan başvuru sahipleri, parmak izi için, şahsen gelmek zorundadır.

Brindisi Vize Evrakları

Brindisi vize evrakları içinde; en az 3 ay geçerliliği olan ve 10 yıl içinde alınmış pasaport, Schengen vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, mali durumu gösteren belgeler, vize dilekçesi, otel ve uçuş rezervasyon belgeleri, seyahat sağlık sigotası bulunur. Çalışan, öğrenci olma durumuna göre ek belgeler de istenir.

Brindisi Vize Fiyatları / Ücreti

Brindisi vize fiyatları/ücreti, vize türüne göre değişkenlik gösterir. Turistik vize, ticari vize, arkadaş/aile ziyareti vizesi, transit vize, şoför vizesi, öğrenci erasmus vizesi, kısa süreli eğitim vizesi ve kültür vizesi 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Brindisi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Brindisi vizesi kaç günde çıkar konusunda; konsolosluğun yoğun işleri ve ek belgelerin istenmesi durumu söz konusudur. Normal şartlarda 7 ila 10 iş günü içinde başvurular sonuçlanır.

Brindisi Vizesi Nasıl Alınır?

Brindisi vize işlemleri için şahsen başvuru yapabilir ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Harçların ödenmesi, parmak izi alınması, gereken evrakların tam ve doğru şekilde hazırlanması, vize işlemlerinin en önemli ayağıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×