Brescia Vize İşlemleri - İtalya Güncel Vize İşlemi - Eraytur
İtalya Vizesi

Brescia Vize

İtalya Brescia Vize Başvurusu

Kuzey İtalya’da bulunan Brescia vize işlemleri için gerekli başvuruların yapılması için, tüm belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanması gerekir. Sorunsuz şekilde İtalya vize işlemlerini gerçekleştirmek için, firmamızın profesyonel danışmanlarından yararlanarak, vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Brescia Vize Gerekli mi?

Kuzey İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bulunan Brescia’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları Brescia vize gerekli mi konusunda; bordo renkli umuma mahsus pasaportlu olanlar vizeye tabidir.

Ancak gri renkli hizmet pasaportu, yeşil renkli hususi pasaport ve siyah renkli diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları; 180 gün içinde 90 günlük sürede vizesiz ziyaret yapabilir.

Brescia İçin Vize Şartları

İtalya Schengen ülkesidir ve Brescia için vize şartları yerine getirilmiş olmalıdır. Schengen vize kriterleri geçerlidir. Vize türüne bağlı olarak, farklı ek belgeler talep edilebilir. Öğrenciler için okul kabul mektubu, vize ödendi makbuzu, seyahati karşılayacak sponsor belirlenir. Tüm belgeler, eksiksiz ve doğru hazırlanmalıdır.

Brescia Turist Vizesi

Brescia vize işlemleri gerçekleştirirken vize türlerine uygun şekilde işlemler gerçekleştirilir. Brescia turist vizesi için; Shengen kriterlerine uygun olarak, 90 günü aşmayacak seyahatler gerçekleştirilir.

Brescia Vize Başvurusu

Brescia vize başvurusu; ilgili ülkenin konsolosluğuna şahsen yapılırken vize hizmet ofisimiz aracılığıyla da başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Başvuru esnasında; eğer parmak izi alınmamışsa, bu işlemin de gerçekleştirilmesi gerekir.

Brescia Vize Evrakları

Brescia vize evrakları içinde; pasaport, pasaport fotokopisi ve eski schengen vizelerinin fotokopisi, vize başvuru formu, seyahat amacını açıklayan dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, yeni çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, uçak ve otel rezervasyon belgeleri, maddi durumu gösterir belgeler, çalışan ise çalıştığına dair belgeler ve seyahat sağlık poliçesi bulunur. Vize türüne göre ek belgeler de istenebilir.

Brescia Vize Fiyatları / Ücreti

Konsolosluk her sene vize fiyatlarını güncelleyerek, kendi resmî sitesinde yayınlar. Brescia vize fiyatları/ücreti; 2021 yılında Schengen vizesi için 80 Euro, ulusal vizeler için 116 Euro diğer vize türleri için 35 Euro’dur. Eğitim vizesi 90 gün ve altı için 100 Euro, 90 gün üstü için 150 Euro’dur.

Brescia Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Brescia vizesi kaç günde çıkar sorusu, İtalya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin merak konusudur. Vize başvuruları ortalama 7 ila 10 gün içinde sonuçlanır. Ancak istenebilecek ek belgelerin olması, vizenin reddedilmesi ya da konsolosluğun yoğun iş durumuna göre bu süre uzayabilir.

Brescia Vizesi Nasıl Alınır?

Brescia vize alarak İtalya’ya seyahat yapmak isteyen bordo renkli umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşları; turistik vize, aile ziyareti vizesi, oturum vizesi, çalışma vizesi, ticari vize alabilir. Brescia vizesi nasıl alınır kapsamında; konsolosluktan istenen tüm belgelerin tamamlanması, evrakların teslimi için gerekli randevunun alınarak, başvuru yapılması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×