Bologna Vizesi İçin Başvuru Nasıl Yapılır? - Eraytur
İtalya Vizesi

Bologna Vize

İtalya Bologna Vize Başvurusu

Bolonez sosa adını veren kızıl şehir Bologna, iki ünlü basketbol takımına sahiptir. Sol görüşlü insanların yoğun olarak yaşadığı şehir endüstriyel anlamda oldukça gelişmiş sosyal hizmet alanında ise önemli yolların çapraz noktasında olmasından kaynaklı ilerlemeyi kaydetmiştir. İtalya vizesi sahibi insanlar tarafından tercih edilen şehir her yıl yüzlerce turisti ağırlamaktadır.

Bologna İçin Vize Gereklimi

Seyahat nedeni ne olursa olsun bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeye tabidir. Dolayısı ile Bologna için vize gereklimi sorusunun cevabı açıkça bellidir.

Gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olan vatandaşlar 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek şartı ile vizeden muaftır.

Bologna İçin Vize Şartları

İtalya seyahatleri için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar en az bir ay öncesinden başvuru yapmalıdır. Bologna için vize şartları seyahat süresi ve nedenine bağlı olarak değişir.

Bologna Turist Vizesi

İtalya turistik vize işlemleri büyükelçilik kontrolünde yürütülür, yetkilendirilen acenteler ve başvuru merkezleri işlemlerin takibini gerçekleştirir. Bologna turist vizesi için karar mercii büyükelçiliktir bu duruma kimsenin müdahale etmesi söz konusu değildir. Bu durum dikkate alınarak yapılan müracaatların eksiksiz ve doğru olarak gerçekleşmesi büyük bir öneme sahiptir.

Bologna Vize Başvurusu

Daha önce yurt dışına çıkan ya da vize işlemi yaptıran vatandaşlar için Bologna vize işlemlerinde şahsi müracaat etmeye gerek yoktur. İlk kez yurtdışına çıkacak olan vatandaşlar Bologna vize başvurusu için konsolosluğa şahsen başvurmak zorundadır.

Bologna Vize Evrakları

Bologna vize işlemleri için başvuru sahiplerinin gerekli olan tüm belgelerin güncel tarihli olmasına dikkat etmesi gerekir. Konsolosluk tarafından ek belge talep edilse de genel olarak hazır bulundurulması gereken Bologna vize evrakları

  • Dilekçe
  • Başvuru formu
  • Pasaport
  • Kimlik fotokopisi
  • Fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası gibi evraklardır.

Bologna Vize Fiyatları/ Ücreti

Vize işlemleri için alınan ücretler başvurudan vazgeçilmesi ya da başvurunun reddedilmesi durumunda iade edilmez. Bundan dolayı yapılan müracaattan emin olmadan Bologna vize fiyatları/ ücreti ödenmemelidir.

Bologna Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağı başvuru sahiplerinin en çok sorduğu sorudur. Bologna vizesi kaç günde çıkar konusunda araştırma yapan Türk vatandaşları sürecin bir hafta ile 15 iş günü arasında değiştiğini görmektedir.

Bologna Vizesi Nasıl Alınır

Her vize işleminde olduğu gibi Bologna vize işlemlerinde ret edilme olasılığı vardır. Başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi ve Bologna vizesi nasıl alınır sorusuna net cevap alabilmek için hemen bizi arayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×