Bls Spain Gaziantep ispanya Vize Merkezi - Eraytur
İspanya Vizesi

Bls Spain Gaziantep ispanya Vize Merkezi

İspanya Vizesi Başvurusu için BLS Spain Gaziantep Aracılığı ile Vize İşlemleri

İspanya vizelerinin alınmasıyla ilgilenen yetkili kurum olan BLS Spain Gaziantep Ofisi ile başvuru adaylarına bölgesel hizmet sağlamaktadır. 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olan kurum, 2005 senesinde ilk vize aracı ve danışmanlık anlaşmasına imzasını atmıştır. İspanya vize başvurusu alanında en prestijli ve yaygın ağa sahip kurumlardandır.

Bls Spain Gaziantep ispanya Vize Merkezi

BSL Spain Gaziantep Hizmetleri

İspanya’ya yapılacak olan vize başvuruları için BLS Gaziantep tarafından vize başvurularının alınmasının yanı sıra, pasaporta dair işlemlerin yürütülmesi, elektronik ortamdan vize başvurularının kabulü ve vatandaşlığa dair işlemler konusunda hizmetler verilmektedir. Ayrıca Premium Longe gibi ayrıcalıklı hizmetler kurumun sunduğu seçeneklerdendir.

Kurye Servisi

Anlaşmalı kargo şirketi PTT aracılığıyla, kurye ve posta hizmetlerini yürüten kurum, Türkiye’nin her bölgesine ulaşım sağlayabilmektedir.

Evraklarınız anlaşmalı kurum olan PTT kurye hizmetleri ile hemen hemen Türkiye’nin her bölgesine gönderilebilir.

Fotokopi Servisi

Kişiler başvuru esnasında sunması gereken evrakları unutabilir ya da bazen kopyalardaki kusurlar gözden kaçabilir. Ancak evraklarının fotokopilerini çektirmek isteyenler gereken fotokopi servisini BLS Spain Gaziantep ofisinden alabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Servisi

Başvuru için İspanya Hükümeti yolculardan, en az 30000 Euro teminatı olan bir seyahat sağlık sigortasının poliçesini sunmalarını ister. Sunulma zorunluluğu olan bu belgenin yine bu kurum üzerinden alınması ve poliçenin bu şekilde temin edilmiş olması mümkündür.

Başvuru Formu Servisi

Başvuru adaylarından İspanya vize başvurusu yapılacak olan vize kategorisine uygun form doldurmaları istenir. Ayrıca formun doğru şekilde doldurulması, sürecin akıbeti açısından büyük önem arz eder. Kurum, yine bu konuda da başvuranlara yardımcı olmakta, şahıs adına edindiği bilgilerle formu doldurmaktadır.

SMS Servisi

 Başvuru yaptıktan sonra süreç, seyahat edecek kişilerin takibini gerektirir. Ancak kurumun bu konuda sağladığı bir kolaylık olan SMS bildirimleri sayesinde pasaportun ve başvurunun nasıl bir geri dönüş aldığı, otomatik olarak başvuru adayına bildirilir.

Çıktı Servisi

E-mail gibi bazı elektronik ortamda görüntülenen ve çıktı şeklinde sunulması gereken evraklar, bazen başvuru adaylarınca unutulmakta ya da tam randevu saatlerinde teslim alınmakta olduğundan başvuru sahibini zor durumda bırakmaktadır. Ancak kurum bu gibi aksilikleri öngörerek talep doğrultusunda çıktı alma hizmeti de sağlayabilmektedir.

İnternet Kiosk Servisi

Başvuru sahibinin ihtiyaç duyduğu bir belgeyi anlık olarak online sistem üzerinden yeniden görüntülemesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda internete erişim olanağı sağlamasıyla BLS Spain Gaziantep vize başvurusu çok daha pratik bir hal alacaktır. Kişi dilediği online belgeyi indirip, kurumdan çıktı alabilmektedir.

Fotoğraf Servisi

Biyometrik özellik sahibi fotoğraf ve kopyaları, İspanya vizesi için gerekli evraklar arasında ibraz zorunluluğu arz eder. Başvuru sahipleri dilerlerse uygun boyut ve formatta biyometrik fotoğrafı bu alanda hizmet veren yerlerden kendisi de önceden temin edebilir. Ancak dileyenler için BSL’nin fotoğraf çekme hizmeti de bulunmaktadır.

Premium Longe

Kişilerin başvurularının seyahatin gerçekleşeceği tarihi göz önünde bulundurarak süreci hızlandırma zorunluluğu ya da bu konu üzerine endişesi olabilir. Böyle durumlarda sıra beklemeden evrak teslim etmek ve BSL çalışanları arası değerlendirmeleri hızlandırmak oldukça avantajlı olacak ve süreyi büyük ölçüde kısaltacaktır. Premium Longe hizmeti ile kurumun başvuru adaylarına süreci kısaltma imkanı tanıması da söz konusu olur.

Standart hizmetlere ek olarak sunulan bu hizmetlerin SMS bildirimi gibi bazı istisnaları haricinde geneli ücrete tabidir. Kişi gerek duyduğu hizmeti alırken ya da öncesinde ek hizmetlerin ücretini yetkililerden öğrenebilir.

Neden BLS Spain Gaziantep?

BLS Gaziantep, kurumun diğer ofisleri ile ortak olarak bazı hizmet ve ayrıcalıklar tanır. Yetki bölgesinde haricinde ofisler arasında bir fark bulunmadığından ortak olarak firmanın sağladıklarından şu şekilde bahsedilebilir:

 • Vizeye başvururken öncesinde yapılması gereken ön hazırlık aşamaları hakkında bilgi verir.
 • Toparlanması talep edilen belgelerin nasıl bir formatta ve nereden alınması gerektiğini belirtir.
 • Vizeye başvuru sürecinde akla takılan sorulara yanıt vererek sürece yardımcı olur.
 • Prosedürlerin uzaması ihtimaline yönelik acelesi ya da endişesi olan adaylar için süreci hızlandırma olanağı sunar.
 • Vizeye başvurulan dönemde eğer yeni bir duyuru, istisna bir gelişme ve yeni bir talep olursa bu konuda adayları bilgilendirir.
 • Uzun senelere dayanan tecrübesi ve bilgili ekibi ile güvenilir hizmet verir.
 • Vize almak isteyenlere yanlış bilgi veren ve yetkili olmadığı halde para almaya çalışan kurumlara itibar edilmemesi için yetkilendirilmiş bir kurum olarak geniş bir alana hizmet verir.

BLS İspanya Gaziantep ile Vize Başvurusu

Herhangi bir amaçla İspanya vizesi için başvuruda bulunacak olanlara yardımcı olan ve süreç hakkında bilgilendirme sağlayan BLS İspanya yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına değil, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlara da ilgili hizmetleri sağlamaktadır. İspanya seyahati öncesinde yabancı uyrukluların başvurabileceği tek kurum BLS olmaktadır.

Kısa Süreli İspanya Vizesi

Schengen kapsamında yer alan İspanya’ya seyahat öncesinde, yapılması gereken ilk adım seyahatin hangi amaçla gerçekleştirileceğini belirlemek olmalıdır. Vizenin kabul görmesi açısından amacın doğru belirlenmesi ve ifade edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle seyahatinin hangi alana odaklandığı konusunda başvuru sahibinin iyi bir şekilde düşünmesi gerekir.

İspanya Schengen vizesi için tercih edilebilecek amaç kategorileri şu şekildedir:

 • Turistik ve Kültürel
 • Ticari
 • Aile bireyi ya da arkadaş ziyareti
 • Sportif faaliyet
 • Resmi ziyaret
 • Sağlık sorunları ve tıbbi destek
 • Eğitim ve kurslar
 • Transit karayolu kullanımı
 • Havalimanı transit geçişi

Eğer kişi bu amaçlardan farklı bir amaca hizmet ederek seyahatini gerçekleştiriyorsa, hangi kategoride form doldurması gerektiği konusunda BLS’nin yetkililerinden destek almalı ve konuya dair tüm detayları bildirmelidir.

BLS’nin hizmet sağladığı vizeler sadece kısa süreli yani 90 günden kısa sürelere verilen vizelerdir. Daha uzun süre ülkede bulunması gerekenler, örneğin oturum iznine başvuranlar, uzun dönem eğitim alacak olanlar, aile üyeleri ile birleşme için uzun dönem izin alacak olanlar, başvurularını şahsen yapmak durumundadır. Bu kişilerin başvurularını ikamet ettiği ile hizmet veren dış temsilciliğe kendileri yapmaları gerekir. Bu dış temsilcilikler ise başvurular Ankara İspanya Büyükelçiliği veya İstanbul İspanya Başkonsolosluğudur.

Schengen vizesi kategorileri içerisinde ‘’C tipi’’ olarak sınıflandırılan maksimum 90 günlük olan vizeler, BLS İspanya Gaziantep Ofisi üzerinden yapılabilir. Ancak bu noktada önemli olan herhangi bir Schengen vizesine başvururken en uzun süre ikamet edilecek ülkenin ya da bölgeye giriş yapılacak ülkenin İspanya olacak şekilde seyahatin düzenlenmesidir. Özellikle seyahat edilecek birden fazla ülke söz konusuysa bu kurala dikkat edilmesi gerekir.

Seyahat Edilecek Pasaport Hakkında Bilgiler

Seyahat edecek kişilerin seyahat amacı fark etmeksizin pasaportlarının listelenen kriterleri gerçekleştirmesi gerekir:

 • Pasaport 10 seneden daha önce alınmış olmamalıdır.
 • Kişinin geri dönüş için beyan ettiği günden sonra pasaportun en az 3 ay 15 gün daha geçerli olması gerekir.
 • Vizenin kabul edilmesi halinde basım için boş ve en az 2 adet sayfası olmalıdır.
 • Pasaportun hasar görmemiş, yıpranmamış ya da yırtılmamış olması gerekir.
 • Pasaportu bu kriterlere uygun olmayan kişilerin uygun bir pasaport için Emniyet Müdürlüğü’ne yeniden başvuru yapmaları gerekir.

BSL Spain Gaziantep ile Adım Adım İspanya

Vize başvuruları ne kadar evrak ve prosedürler düşünüldüğünde karmaşık ve zor gibi görünse de BLS Gaziantep ile adım adım ilerlemek, sistematik bir süreç sağlar ve haliyle sonucun olumlu sonlanma ihtimalini arttırır.

 1. Öncelikle çağrı merkezini arayarak kendiniz için bir randevu almalısınız.
 2. Verdiğiniz e-mail adresine sizin için gereken belgelerin teslim edilmesinden sonra bu evrakları derlemelisiniz.
 3. Hazırlamış olduğunuz evrakları ister ofis adresine kargo ve kuryeyle, isterseniz şahsi olarak iletmelisiniz.
 4. Kişilerin almış olduğu randevunun onaylanmasının sonrasında, bu tarih ve saatte biyometrik verilerinin alınması amacıyla şahsen kuruma gitmeleri gerekir.
 5. Başvurunun tamamlanmasının ardından online sorgulama ya da yetkilileri arama yoluyla kişiler vize başvurusunun hangi aşamada olduğu ve sonucu hakkında bilgi alabilir. Sonrasında pasaportunu elden teslim alabilirler.

BSL İspanya Gaziantep Vize Başvurunda İstenen Belgeler

Kişilerin öncelikle vize başvurularında mesleki durumuna yönelik evraklarını düzenlemeleri istenir. Mesleki duruma göre İspanya Schengen vizesi başvurusunda istenen belgeler değişkenlik göstermektedir. Bu belgeler kurumun online sistemi üzerinden incelenebilmekte, randevu alanlara ise mail formatında gönderilmektedir. Gaziantep İspanya vize başvuruları için ayrıca form doldurulması şart olmakta ve kurum bu konuda da Gaziantep bölgesine hizmet vermektedir.

Kişilerin başvurusunun kabul görmesi için şartların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Bu sebeple başvuru adaylarının evrak tamamlama süresince herhangi bir sorun yaşaması ya da evrak formatından emin olamaması halinde mutlaka başvuru kurumuna danışması önerilir.

Konsolosluğun vize bölümü yetkilileri ve kurumun müşteri temsilcileri gerekli olduğuna kanaat getirmesi halinde yeni ve farklı evraklar talep etme hakkına sahiptirler. Eğer kişi özel bir durumdan ya da kendi elinde olmayan şartlardan dolayı istenen bu ekstra evrakı / evrakları temin edemiyorsa durumu açıkça belirten bir yazı yazmalı ve yazısını Konsolosluğa hitaben olacak şekilde düzenlemelidir.

BLS İspanya Gaziantep Ofisini Ziyaret Edeceklerin Bilmesi Gerekenler

İspanya vizesi başvurusu için işlemlerini Gaziantep’ten yapacak olanların kendilerine uygun bir zamanda ve aynı zamanda mesai saatleri içinde kurum yetkililerini ziyaret etmesi gereklidir. Başvuru adayı eğer yeterince zamana sahip değilse sıra beklememek ve direkt görüşme sağlayarak zamandan tasarruf etmek için önceden randevu almalıdır.

Vize merkezinin Gaziantep şubesi, hafta içi ve Cumartesi: 08.30 / 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir ve vakit sorunu olmayan danışanların randevu alma zorunluluğu yoktur. Ancak danışma hizmeti aldıktan sonra kesin başvuru ve belge teslimi ile biyometrik veri kaydı vereceklerin randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Randevu prosedürlerinin yanı sıra başvuranların iş ve görev önceliklerini de göz önünde bulunduran yetkililer en doğru randevu tarihi ve saati konusunda yardımcı olmaktadırlar.

Bazı noktalara dikkat etmek BLS Gaziantep İspanya vize başvurusu sürecinde işlerinizi çok daha kolaylaştıracak, sürecin olumluluğunu destekleyecektir.

Öncelikle yeterli süreye sahip olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir.

Gaziantep’ten vizeye başvuru yapacak kişilerin bu ilde ikamet etmesi sorunları minimuma indirir. Ancak bazı izinlerin İstanbul ve Ankara’dan alınabiliyor olması seyahat zorunluluğunu kapsar. Bu nedenle vizelerin başvurusunda daha uzun bir süre ayrılması gerekir. İspanya Schengen vize taleplerinde 3 aydan daha fazla zaman olduğu takdirde başvurular kabul edilmez. Kurum tarafından tavsiye edilen başvurusu süresi ise en geç 1 aydır.

Konsolosluk tatil günleri söz konusu ise ya da yetkililerin yoğunluğu olan bir dönemin içerisinde başvuru yapıldıysa bu süreler uzatılabilmektedir.

Seyahat amacına uygun başvuru yapmak önemlidir.

Seyahati gerçekleştirme amacı konusunda net olmak, alınacak olan vizenin uygun kapsamda olması ve başvurunun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Ayrıca aile bireyi ya da arkadaşı ziyaret edeceklerin ya da ticari işlem gerçekleştireceklerin davetiye gibi ek belgeler temin etmesi gerekecektir. Evrakların uygunluğu için öncelikle amaç konusunda net olunması gerekir.

İspanya’ya tamamen kültürel ve turistik amaçlarla yapılacak olan gezilerde belgelerin bu şekilde düzenlenmesi gerekir. Yani bir iş ortaklığı ya da dahil olunacak bir organizasyon söz konusu değilse, kategorinin bu doğrultuda seçilmesi önem arz eder.

İspanya vizesi için gerekli evraklar tam olmalıdır.

Sorunsuz olarak sürecin atlatılması için Gaziantep ofisi üzerinden yapılacak olan başvurularda, adaylara önceden istenen belgelerin listesi ulaştırılır. Evraklar bu listeye uygun şekilde ve tam olarak toparlanmalıdır. Aksi halde BLS Gaziantep yetkileri iletse dahi yetkililer belge eksikliğinden vize reddi verecektir.

Seyahat tarihleri netleştirilmelidir.

Vize başvuruları için temsilciliklere iletilecek olan evraklarda bahsedilen tarihlerin sonradan geçerliliğini koruyacak olması gerekir. İspanya Konsolosluğuna hitaben ve seyahatin amacını açıkça beyan eden dilekçede mutlaka seyahatin gerçekleşme tarihleri belirtilir. Bu tarihlerin otel ve uçak bileti rezervasyonları ile örtüşmemesi ya da sonradan değişmesi sorun yaşanmasına neden olabilir. Kişi vizesini aldığı tarihte değil, seyahatin başladığı tarihte geçerliliğin başladığını bilmeli, seyahatini bu şekilde planlamalıdır. Yani vizeniz için verilen geçerlilik başlangıç tarihinden itibaren ülkeye giriş yapma hakkınız söz konusu olur.

Rezervasyonlar yapılmalıdır.

Satın alınan otel ve uçak bileti ile başvuru gerçekleştirmek, BLS Spain Gaziantep yetkililerince önerilmez. Bunun yerine ön rezervasyon evraklarını sunmak çok daha mantıklı bir davranış olacaktır. Aksi halde vize reddi ile yaşanacak olan maddi zararlardan kurum sorumlu tutulamaz.

Bazı nadir durumlarda Konsolosluk vize bölümü yetkilileri kişiden gidiş ve dönüş uçak biletinin satın alındığına dair belgeler talep edebilir. Ancak bu gibi istisna durumlarda biletin alınması zorunlu olacaktır.

Konsolosluk tarafından aranma olasılığı vardır.

İspanya’ya seyahati için vize alacaklar Konsolosluk görevlileri tarafından telefonla aranabilir ya da mail alabilir. İşlemler devam ederken böyle bir durumla karşılaşanların mutlaka durumu BLS İspanya Gaziantep ofisine bildirmeleri gerekir. Çünkü Konsolosluk görevlileri tarafından istenen ek belgelerin temin edilmesi için kurum yardımcı olacak ya da bilgi verecektir. Bu gibi durumlar aracı kurumdan bağımsız gelişir ve Konsolosluk inisiyatifindedir.

Mülakat gerektirmeyen bu başvuru sürecinde yalnızca biyometrik veri için şahsen kuruma ulaşım şartı vardır. Ancak yine Konsolosluk tarafından kişinin mülakata çağırılma ihtimali olduğunu bilmek gerekir.

Biyometrik verilerin yenilenmesi icap edebilir.

Gaziantep’ten vizesini alacaklar hali hazırda biyometrik veri beyanında bulunmuş olsa da bazı durumlarda yeniden parmak izini vermesi için çağırılabilir. Bu istisna durum farklı nedenlerden ileri gelebilir ve kişinin yeniden çağırılması halinde parmak izi kaydının yenilenmesi zorunlu demektir.

BLS Spain Gaziantep Hizmet Süreleri

Başvuru adayının BLS İspanya Gaziantep şubesi ile yapacağı başvurularda genelde 10 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonucunu öğrenmesi beklenir. Bu süre yalnızca tecrübelere dayanan bir tahmin olmakta ve kesinlik içermemektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de yapacağı herhangi bir başvuruda bu sürecin daha da uzaması muhtemeldir.

Temsilciliklerin vizeleri değerlendirme sürecinde ya da onaylamada herhangi bir yetkiye sahip olmadığı ve yalnızca evrak iletimi, randevu alma, eksik evrak düzeni ya da parmak izi alımında görevli olduğu unutulmamalıdır.

BLS Spain Gaziantep Adres ve İletişim Bilgileri

Kurumun bu ofisine özel;

Çalışma Saatleri: 08.30 – 18.30

Görüşme Saatleri: 09:00 – 12:00

Pasaport Teslim Saatleri: Hafta içi 14:00 – 16:00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×