İspanya Vize Başvuru Merkezleri

  Global Vize Hizmetleri – Vize İşlemleri

  Global Visa Services

  Telefon/Faks

  Tel:    +90 (850) 969 83 75

  Faks: +90 (850) 969 46 27

   

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00
  Cumartesi: 10.00 – 14.00

   Eposta

  info@eraytur.com

   

  BLS Spian – İspanya Vizesi Gaziantep-Ankara Aracılığı İle Vize İşlemleri

   

  İspanya’ya seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların, öncelikle Türkiye’de bulunan İspanya konsoloslukları ya da İspanya tarafından yetkilendirilen aracı firmalar ile iletişime geçerek vize başvurusu için kendilerine randevu tarihi almaları gerekiyor. Randevu tarihi alan kişilerin, bu süre içerisinde kendisinden istenilen evrakları hazırlayarak randevu tarihini geçirmeden başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Yaşadığınız şehre yakın bir bölgede İspanya Konsolosluğu bulunmuyorsa, İspanya tarafından yetkilendirilen BLS Spian üzerinden de İspanya vize başvurularını gerçekleştirmek mümkün. Peki, BLS Spian nedir, BLS Spian Ankara veye Gaziantep ofisi üzerinden başvurular nasıl yapılır?

  BLS Spian Ankara

  BLS Spian, İspanya’ya vize almak isteyen vatandaşların her türlü vize işlemlerini gerçekleştiren aracı kurum olarak ülkemizde hizmet veriyor. BLS Spian aracılığı ile yapılacak vize başvuruları için öncelikle kişilerin vize başvurusu için kurum ile iletişime geçerek randevu alması gerekiyor. Randevu sırasında kişinin öncelikle başvuracağı vize türünü iyi belirlemesi ve buna uygun randevu için başvuru yapması gerekiyor.

  Vize başvurusu için randevu alacak kişinin, seyahat amacını belirleyerek kendine uygun vize türü için başvuru yapması gerekiyor. Hangi vize türüne başvuru yapması gerektiği konusunda emin olmayan vatandaşlar, BLS Spian Ankara müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgiler de alabiliyor. 90 günden daha kısa sürecek seyahatler için vize başvurusunda bulunan kişinin, İspanya Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. 90 günden daha uzun süreli ya da birden fazla kez giriş çıkış içeren vize başvurularında ulusa başvuru randevusu alınması gerekiyor.

  Covid-19 pandemisi ile birlikte tüm vize hizmeti veren kurumların olduğu gibi BLS Spian Ankara ofisinin de çalışma saatlerinde yeni düzenlemelere gidilmiştir. Bununla birlikte, BLS Spian aracılığı ile vize başvurusu yapacak kişilerin, Salı günü saat 15:30’a kadar kurum ile iletişime geçmesi gerekiyor. Başvuru saatini kaçıran vatandaşlar ise ek ücret karşılığında 15:30 ile 16:30 saatleri arasında Prime Time kapsamında vize başvurusu yapabiliyor.

  BLS Spian Ankara aracılığı ile yapılacak vize başvurularında, kişilerin vize harç ve defter ücretleri ile birlikte BLS servis ücreti de ödemesi gerekiyor. Başvuru merkezine yapılacak ödemelerin, Amerikan Doları (USD) döviz cinsinden yapılması gerekiyor. Vize başvurusu sırasında kişinin kendisinden istenilen evraklar ile birlikte Seyahat Sağlık Sigortası ve banka hesap bilgilerini de kuruma iletmesi gerekiyor. 90 günden daha kısa süreli vize başvurularının onaylanma sürecini kısaltmak için kişilerin banka hesabında en az 3.000 TL bakiye bulunması gerekiyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir