İspanya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İspanya Vizesi

İspanya Vize Formu ve Dilekçe

 
İspanya vize formu, İspanya dış temsilciliklerine verilmek üzere doldurulan, Schengen vize kriterlerine uygun olarak hazırlanmış bir vize başvuru formudur. Vize başvuru sahipleri vize formundaki sorulara yanıt vererek kişisel, mesleki ve mali durumları hakkında açıklamalar yaparlar.

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu

İspanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

BLS  İspanya  Vize Başvuru Formu

İspanya  Vize Başvuru Formu PDF

İspanya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İspanya Dilekçe Örneği

İspanya Vize Formu ve Dilekçe

İspanya vize formu İspanya dış temsilcilikleri İnternet sitelerinden veya İspanya vize başvuru merkezleri üzerinden elde edilebilir. Çıktısı alınarak doldurulan İspanya vize başvuru formu, mutlaka doğru bilgilerle doldurulmalı ve ıslak imza ile imzalanmalıdır.

İspanya vize dilekçesi, seyahat amacına göre talep edilen vize türünün İspanya konsolosluğuna bildirildiği şahsi bir vize talep dilekçesidir. Vize türlerine göre farklı şekillerde yazılan dilekçede seyahat amacı ve kesin seyahat tarihleri belirtilmelidir.

İspanya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya vize formu vize başvurusunda bulunan kişilerin şahsi bilgilerini verdiği bir resmi başvuru formudur. Schengen vize prosedürleri ile uyumlaştırılmış başvuru formunda yer alan soruların tamamı cevaplanmalı, hatalı bilgiler verilmemelidir. İspanya vize evrakları dosyasında başvuru formu mutlaka yer bulmalıdır.

İspanya vize formu içerisinde şu alanlar bulunmaktadır:

  • Vize başvurusunda bulunan kişinin bilgileri- Kimlik belgelerinde yer alan bilgiler doğru bir şekilde yazılmalıdır. Ad-soyad, adres, iletişim bilgileri verilmelidir.
  • Seyahat hakkındaki sorular- İspanya seyahatinin amacı, tarihleri, konaklama yerleri ve adresleri yazılmalıdır.
  • İspanya seyahatinde bulunan kişinin iş durumu hakkında sorular- Meslek ve iş bilgileri verilmelidir, maaş bilgileri yazılır. İşyeri adı, adresi, işyerindeki görev bilgileri verilir.
  • Parmak izi verilip verilmediği bilgisi- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • Aile bireyleri hakkında bilgiler- Tüm aile bireylerinin kişisel bilgileri yazılmalıdır.
  • Davet eden kişi hakkında bilgiler- İspanya’ya davet eden kişinin bilgileri belirtilmelidir.
  • Eski Schengen vize bilgileri- Eskiden alınmış Schengen vizeleri hakkında bilgi verilmelidir.
  • AB ve İsviçre vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- İsviçre ve AB üyesi ülke vatandaşı aile bireyleri var ise o kişilerin bilgileri yazılmalıdır.
  • Tarih ve onay alanı- Başvuru formuna tarih düşülür, onay alanı ıslak imza ile imzalanır. Fotoğraf alanına biyometrik bir fotoğraf yapıştırılmalıdır.

İspanya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İspanya vize dilekçesi vize türlerine göre değişmektedir. Turistik vizeler normal A4 boyutundaki kağıtlarda yazılabilir. Turistik vize dilekçelerinde seyahat amacı, kesin seyahat tarihleri verilmelidir. Seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça yazılmalıdır. Bir sponsor desteği var ise sponsorun bilgileri verilmelidir. Konaklama ve uçuş bilgileri dilekçede yer almalıdır. Vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri dilekçenin sonunda belirtilir.

İspanya ticari vize dilekçeleri ise kurumsal bir şekilde, firmanın antetli kağıdında hazırlanır. Firma yetkilisinin imzası ve kaşesi dilekçede yer almalıdır. İmza sirküleri ek olarak sunulur. İspanya’da ortaklık yapılacak şirketin bilgileri de dilekçede belirtilmelidir. Vize başvuru sahibinin görev ve unvanları yazılmalıdır.

İspanya vize formu ve dilekçe hazırlandıktan sonra İspanya vize ücreti ödenerek vize başvuru süreci başlatılmaktadır.

İspanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ispanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×