İspanya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
İspanya Vizesi

İspanya Vize Reddi ve Çözümü

İspanya vize reddi kararı, İspanya dış temsilcilikleri vize bölümünce vize başvuru dosyalarının vize kriterlerine uygun bulunmaması sonucu verilen bir karardır. Bu karar sonrasında vize başvuru sahibinin İspanya’ya girişine izin verilmez.

Gabon Vize Reddi ve Çözümü

İspanya Vize Reddi ve Çözümü

İspanya vize reddi, çoğunlukla vize başvurularının düzgün bir şekilde yapılmadığını ifade eder. Vize başvuru dosyasında İspanya vize evrakları düzenlenmesinde yapılan hatalar vize reddi kararı verilmesinin en önemli nedenidir. Bunun yanında mali durum ve güvenlik problemleri vize reddi kararı ile sonuçlanabilir.

Ispanya vizesi neden reddedilir?

Seyahati destekleyen belgeler eksik ise vize reddedilir. Bunun kadar maddi durumun yeterli olmaması üzerine olumsuz yönde yanıta geçilir.

Vize reddi olunca ne yapılır?

Vize reddine bağlı olarak itiraza geçilebilir. Hazırlanan dilekçeler üzerine başvurunuzu yeniden yapmanız esas alınır.

Vize reddi neden olur?

Redde neden olan ilk husus belgelerin yetersiz ve hatalı olması. Bunun ardından İspanya’dan dönüşü beyan etmemek sorun teşkil edecektir.

Vize reddi kararı ile karşılaşmamak adına vize başvurularının yetkili İspanya vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılması en doğru vize başvuru yöntemi olacaktır. Uzman danışmanlar eşliğinde yürütülen vize başvuru süreci doğru bir şekilde işleyecek ve büyük olasılıkla vize kabul sonucu ile tamamlanacaktır.

İspanya Vize Reddi Kararının Nedenleri

İspanya vize başvuru dosyaları İspanya dış temsilcilikleri vize bölümündeki yetkililer tarafından dikkatlice incelenir. Schengen vize kriterlerine göre değerlendirilen dosyalardaki bilgiler hatasız ve eksiksiz olmalıdır.

İspanya vize reddi kararı verilmesinde en çok karşılaşılan nedenler şunlardır:

  • İspanya seyahat amacı ile talep edilen vize türü uyuşmazlığı- Seyahat amacına göre talep edilen vize türü belirlenmektedir. Seyahat amacına uygun olmayan bir vize türünde başvuru yapılamaz. Ticari vizeler ile turistik vizeler, aile ziyareti vizeleri ile aile birleşimi vizeleri farklı prosedürler gerektirir.
  • Vize başvuru dosyasının düzgün hazırlanmaması- Vize başvuru dosyasındaki belgeler eksiksiz olmalıdır. Belgelerdeki bilgiler hatalı olmamalıdır.
  • Vize başvuru sahibinin finansal gücünün seyahati karşılayamaması- Seyahat edecek kişi seyahat masraflarını kendisi karşılayacaksa banka hesap özetinde yeterli bakiye bulunmalıdır. Düzenli bir geliri olması, mal varlığının bulunması gerekir. Sponsor var ise sponsorun mali gücü de yeterli olmalıdır.
  • Başvuru sahibinin sağlık sorunları, seyahat sağlık sigortası sorunları- Bulaşıcı hastalığı olanlar, ağır fiziksel ve psikolojik sorunları bulunanlar tıbbi tedavi vizesi dışında kabul edilmezler. İspanya seyahat sağlık sigortası yeterli sürede ve 30.000 bedelle düzenlenmelidir.
  • Seyahat edecek kimsenin ülkesine geri döneceğine dair güvence vermemesi- Seyahate çıkacak kişi ülkesine döneceğine dair güvence verir. Ülkesinde iş bağları ve aile bağları olmalıdır.
  • Güvenlik endişeleri- Suç organizasyonlarının içinde bulunanlar, uyuşturucu, silah ve mali kaçakçılıkta bulunanlar, insanlığa karşı suç işleyenler, daha önce sınır dışı edilen kişiler İspanya’ya giremezler.

İspanya Vize Reddi Kararının Çözümü

İspanya vize reddi kararı çıktıktan sonra vize başvuru sahibine bir resmi yazı ile iletilir. Yazıda neden vize reddi kararı verildiği açıklanır. Vize başvuru sahibi bu karara İspanya dış temsilciliklerine başvurarak itiraz edebilir. Karar kesinleşirse vize başvuru sahibi bu kararı dilerse temyize götürebilmektedir.

İspanya vize reddi kararının ardından İspanya vize ücreti geri ödenmez. Konsolosluk vize harçları ve vize ofisleri hizmet bedelleri yeni başvurularda tekrar ödenmek durumundadır. Mevcut vize başvuruları bu yüzden özenli yapılmalıdır. Uzman danışman desteği almak ve deneyimli personellerin yönlendirmeleri eşliğinde vize başvuru sürecinin adımlarını tamamlamak gerekir.

Global Visa Services vize ofisleri başta Gaziantep ve Ankara olmak üzere ülkemizin her yerinden yapılacak vize başvurularını kabul etmektedir. 30 yıla yaklaşan deneyimi ile güvenli vize başvurularının kaliteli hizmet sunan adresidir.

İspanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ispanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×