İspanya Vizesi

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücreti

İspanya vize ücreti, İspanya dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harçları ve vize başvuru merkezi hizmet ücretlerinden oluşmaktadır. Vize ücreti dolar üzerinden nakit olarak tahsil edilmektedir. Vize ofisleri hizmet bedelleri ise döviz karşılığı Türk lirası olarak ödenebilir.

İspanya vize ücreti konsolosluk vize harçlarını belirleme yetkisi sadece İspanya dış temsilciliklerine aittir. Bu fiyatlar zaman içerisinde değişebilmektedir. En sağlıklı vize harç ücret bedelleri İspanya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/ispanya-vize-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile öğrenilebilir.

2021 yılında geçerli olan İspanya vize harç ücretleri şu şekilde açıklanmıştır:

İspanya Turistik Vizesi 107 dolar
İspanya Ticari Vizesi 107 dolar
İspanya Aile Ziyareti Vizesi 107 dolar
İspanya Kültür Vizesi 107 dolar
İspanya Gemici Vizesi 107 dolar
İspanya kısa süreli Eğitim Vizesi 107 dolar
6-12 Yaş Arası Çocuklar 62 dolar

 

0-6 Yaş arası çocuklar için, AB ve İsviçre vatandaşı aile bireyleri için, İspanya vatandaşı eşi olanlar için vize harç ücreti ödenmez. Vize başvuru merkezlerinde ödenen hizmet bedelleri vize harç ücretleri dışında ücretlendirilir.

İspanya Vize Ücreti Önemli Noktalar

İspanya vize ücreti vize başvuru merkezlerinde tahsil edilebilmektedir. Dolar üzerinden ödenen ücretler nakit olarak ödenmeli, vize ödendi dekontu vize başvuru dosyasında bulunmalıdır. İspanya VFS Global Gaziantep >> eraytur.com/ispanya-vfs-global-gaziantep/  vize ofislerinde özellikle doğu bölgesinde oturan yurttaşlarımız için vize ücreti tahsilatı işlemi kolayca yapılabilmektedir.

İspanya vize ücreti hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar şunlardır:

  • İspanya vize ücretleri başka şahıslara devredilemez ve satılamaz.
  • İspanya vize ücretleri nakit olarak tahsil edilir.
  • İspanya vize ücretleri sadece İspanya vize türleri için geçerlidir.
  • İspanya vize reddi >> eraytur.com/ispanya-vize-reddi/ kararı sonrasında ödenen ücretler geri iade edilmez.
  • Yeni başvurularda İspanya vize ücreti yeniden ödenmelidir.

İspanya vize başvurularında vize başvuru dosyaları sağlıklı bir biçimde hazırlanmalıdır. Uzman danışmanlar desteğinde yapılacak vize başvuruları en doğru yöntemdir.  Vize başvuru merkezlerinde İspanya dış temsilcilikleri ile uyum içerisinde vize başvuru işlemleri yürütülmektedir.

Visa Global Services vize ofisleri ülkemizin her yerine hizmet veren, 30 yıla yaklaşan deneyimi ile yüksek vize kabul oranlarına erişmiş profesyonel bir vize işlem kurumudur.

İspanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ispanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×