İspanya Aile Birleşimi Vizesi

  İSPANYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

  NEDİR?

  İspanya  aile birleşimi vizesi almak isteyen şahıslar İspanya’da yer alan ailesi ile beraber yaşamak istediğinde bu vizeye başvuru yapabilirler.

   

  KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

  İspanya aile birleşimi vizesi İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifinde verilmektedir. 6 ay ile 1 yıl arasında aile birleşimi vizesi verilebilinir.

  NEREYE BAŞVURULUR?

  İspanya transit vizesi almak üzere şahısların İspanya Konsolosluğu ile irtibata geçmesi gerekecektir. Gerekli evraklar ile gidilecek olan ülkeye dair de bilgiler verilmelidir.

  GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  İspanya aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar;

  1. Pasaport (varsa eski pasaportlar)

  2. İspanya Vize başvuru formu (İspanyolca / İngilizce olarak İki nüsha)

  3. 1 adet biyometrik fotoğraf

  4. Uluslararası geçerliliği olan tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu aslı ve fotokopisi ( İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır.

  5. Başvuru sahibinin Adli Sicil belgesinin aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır.)

  6. İspanya çalışma ve oturma izni olan ve aile birleşimi gerçekleştirecek kişi, İspanya ikametinin bulunduğu bölgenin yerel yönetimine başvurarak almış olduğu kabul belgesinin aslını bu kuruma sunmalıdır.

  NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

  Seyahatten önce en fazla 2 hafta kala şahıslar başvurularını yapmalıdır. Ancak öğrenci vizesi uzun prosedürleri olan bir vize türü olduğundan şahısların seyahat edecekleri tarihten 3 ay öncesinde başvurularını yapmalıdır.

   

  RANDEVU NASIL ALINIR?

  Randevu alırken vize merkezleri şahıslara yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda evrakları hazırlamada rehberlik hizmeti sunmaktadır

   

  İSPANYA OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

  NEDİR?

  İspanya’da uzun süreli oturum ve çalışma izni sağlamak isteyen şahısların alması gereken bir vize türüdür. Şahıslar evraklarını konsolosluk yetkililerine belirtilen randevu saatinde sunmalıdır.

  KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

  Oturum ve çalışma izni şahıslara en fazla 6 aylık ve bir yıllık olarak verilmektedir. Şahıslar oturum ve çalışma izinlerini daha sonra uzatabilirler. Konsolosluk yetkilileri bu süreyi kendi inisiyatiflerinde evraklara ve şahısların durumuna göre belirler.

  NEREYE BAŞVURULUR?

  İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak üzere şahıslar İspanya Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.

  GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  Gerekli evraklar;

  1. İspanya’da çalışılacak olan firmanın İspanya Çalışma Bakanlığına yapmış olduğu başvuru ve kabul evraklarının orijinalleri

  2. Pasaport (seyahat sonrası en az 12 ay geçerli)

  3. Pasaport fotokopisi (yeni ve eski pasaport fotokopileri)

  4. İspanya vize başvuru formu

  5. 2 adet biometrik

  6. Adli sicil kaydı aslı ve fotokopisi

   

  NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

  Seyahat edilecek tarihten önce şahısların başvuru yapmak için iki haftaları bulunmaktadır. Bu tarihten sonraya kalan şahıslar için vize almak zorlaşacaktır. Konsolosluktan gelecek onay yazısı resmi tatil ve diğer sebepler ile uzayabilir ve seyahat bileti yanabilir. Bu yüzden şahıslar en az iki hafta kala en fazla 3 ay kala başvuru işlemlerini başlatmalıdır.

  RANDEVU NASIL ALINIR?

  Randevu alırken yetkili vize merkezleri şahıslara hizmet vermektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir