Biella Vize I İtalya Vize Başvuru Aşamaları - Eraytur
İtalya Vizesi

Biella Vize

İtalya Biella Vize Başvurusu

İtalya’nın tekstil başkenti olan Biella, Alp Dağları’nın eteklerinde Cervo Nehri üzerinde kuruludur. İtalya’nın kuzeybatısında kalan kent Torino’ya 80 kilometre mesafededir. Özellikle modacıların en çok ziyaret ettiği şehir için gerekli olan vize İtalya vizesi ya da Schengen vizesidir.

Biella İçin Vize Gerekli mi

Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunmayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının İtalya’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Biella için vize gereklimi sorusuna cevap arayanlar sahip oldukları pasaport türüne göre farklı cevaplar ile karşılaşabilir.

Biella İçin Vize Şartları

Gerek İtalya gerekse Biella için vize şartları, büyükelçilik tarafından belirlenen Schengen vize şartları ile birebir aynıdır.

Schengen anlaşmasına taraf olan İtalya, 90 günden daha uzun süren seyahatlerde ulusal vize başvurusu yapılmasını belirtmektedir.

Biella Turist Vizesi

İtalya vize başvurusu devletin amacına uygun olarak yapılmalıdır, konsolosluk tarafından seyahatin amacı ve süresine göre belirlenen vize türleri içerisinde Biella turist vizesi ilk sırada yer almaktadır. Daha sonra

  • İtalya ticari vizesi
  • Aile ziyareti vizesi
  • Oturma vizesi
  • Çalışma vizesi kategorileri yer almaktadır.

Biella Vize Başvurusu

Ülkeye resmi, ticari, turistik, eğitim, sağlık ya da ziyaret gibi amaçlar ile kısa süre seyahat edecek olanlar Schengen vizesi başvurusu yapmalıdır. Biella vize başvurusu uzun süreli konaklamalar için ulusal vize türlerine göre yapılmalıdır.

Biella Vize Evrakları

Her türlü vize için gerekli olan ve en fazla dikkat edilmesi gereken hem İtalyanca hem de Türkçe olarak büyük harflerle ve eksiksiz doldurulması gereken vize başvuru formudur. Biella vize evrakları kişisel, ticari ve mesleki olarak ayrı ayrı hazırlanmalıdır.

Biella Vizesi Fiyatları/ Ücreti

Biella vize işlemlerinde ücretler alınacak hizmete göre değişiklik gösterir. Konsolosluğun yetkilendirdiği firmalar verdikleri hizmete göre ücret talebinde bulunur. Biella vize fiyatları/ ücreti kapsamında konsolosluk harç bedeli 80 Euro olarak listelenir.

Biella Vizesi Kaç Günde Çıkar

Biella vizesi kaç günde çıkar sorusuna kesin bir alabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli konu hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmasıdır. Biella vize işlem süresi eksik evrak olması halinde 15 günden çok daha fazla sürebilir.

Biella Vizesi Nasıl Alınır

Biella vize işlemleri için İtalya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan ya da acentalardan destek alınır. Biella vizesi nasıl alınır gibi İtalya vizesi hakkındaki tüm sorular için bizi hemen arayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×