Bergamo Vize - Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Eraytur
İtalya Vizesi

Bergamo Vize

İtalya Bergamo Vize Başvurusu

Surlar ile çevrili olan Bergamo şehrinde 4 kapı bulunmaktadır, Milano’ya 40 kilometre uzaklıktadır. Denizden 249 metre yüksek olan şehir İtalya vizesi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği İtalya kentleri arasında yer alır.

Bergamo İçin Vize Gereklimi

Her yıl yüzlerce Türk’ün ziyaret ettiği Bergamo için vize gereklimi birçok insan için en çok merak edilen konudur. İtalya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaporta sahip olanlar için vize şartı getirmektedir.

Bergamo İçin Vize Şartları

Avrupa Birliği ve Schengen Anlaşmasını imzalayan ülkeler arasında olan İtalya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına seyahatleri için Schengen vizesi şartı ortaya koyar. Bergamo için vize şartları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler Schengen vize şartlarını araştırmalıdır.

Bergamo Turist Vizesi

Bergamo turist vizesi olarak adlandırma olanağı bulunan kısa süreli vize türü aslında Schengen vizesidir. İtalya’ya 90 günü aşan seyahatler için ulusal vize türlerine başvurulması gerekir.

Bergamo Vize Başvurusu

Bergamo vize başvurusu büyükelçilik himayesindedir ve tek karar mercii büyükelçiliktir. Yetkilendirilen başvuru merkezleri dosyanın sistemi girişini ve randevunun oluşturulmasını sağlayan aracılardır.

Bergamo Vize Evrakları

Genel vize evrakları mali, mesleki ve kişisel olarak farklı başlıklar altındadır. Bergamo vize evrakları içerisinde kişisel evrak kategorisine giren;

  • Pasaport
  • Başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize ücreti dekontu
  • Dilekçe
  • Konaklama ve ulaşım rezervasyonlarıdır.

Bergamo Vize Fiyatları/ Ücreti

Bergamo vize ücretleri her yıl büyükelçilik tarafından güncellenir. Seyahat süresi, vize kategorisi ve özel durumlar dikkate alınarak ücretlendirmeler hesaplanır. Bergamo vize fiyatları / ücreti için ödeme yapmadan işlemlerin doğruluğundan emin olmak gerekir.

Bergamo Vizesi Kaç Günde Çıkar

Seyahate 15 gün varken yapılan vize başvurusu işleme alınmaz bu yüzden Bergamo vize başvurularının seyahatten en az bir ay önce başlatılması tavsiye edilir. Prosedürün tam olarak yerine getirilmesi halinde Bergamo vizesi kaç günde çıkar sorusuna cevap 1 hafta ile 15 iş günü aralığı şeklinde verilir.

Bergamo Vizesi Nasıl Alınır

Bergamo vize işlemlerine başlamadan önce seyahat planlaması ve kriterlerin yerine getirilmesi önemlidir. Yanlış seçilen vize türünün büyükelçilik tarafından ret edilmesi söz konusudur. Bergamo vizesi nasıl alınır bu yüzden cevaplanması önemli bir sorudur, tüm detaylar için bize hemen arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×