İtalya Benevento Vize Başvuru Süreci - Eraytur
İtalya Vizesi

Benevento Vize

İtalya Benevento Vize Başvurusu

Tarihi geçmişi milattan önce 300’lü yıllara dayanan Benevento, Adriyatik ve Tiren denizi arasında kalan yarımadanın tam ortasındadır. Deniz mesafesinden 135 metre yükseklikte rakıma sahip olan bölgenin en önemli iş alanı tarımdır ve üzüm, zeytin, tütün ile şarap üretimi oldukça yaygındır. İtalya’nın meşhur makarnalarının üretiminin yapıldığı fabrikalarında bulunduğu kent, İtalya vizesi sahibi Türkler tarafından ziyaret edilir.

Benevento İçin Vize Gerekli mi

İtalya’nın tüm şehirlerine olduğu gibi Benevento için vize gereklimi sorusunun cevabı da net olarak gerekli olduğu şeklindedir.

Benevento İçin Vize Şartları

İtalya seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belirlenen kriterleri tamamlamak zorundadır. Benevento için vize şartları arasında;

  • Zorunlu temel gerekliliği serime şartları sağlamak
  • Gerekli olan tüm evrakları tamamlamak
  • Vize başvurusu yapmak için yeterli sürenin bulunması gibi kriterler yerine getirilmelidir.

Benevento Turist Vizesi

İtalya için vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu vize kategorisinin doğru seçilmesidir. Benevento turist vizesi dışında;

  • Aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi
  • İş, fuar ve ticari vizesi
  • Kültürel ve sportif etkinlik vizesi
  • Eğitim, öğrenci ve Erasmus vizesi
  • Öğrenci gezileri için vize
  • Sağlık ve tedavi nedenli vize çeşitleri bulunmaktadır.

Benevento Vize Başvurusu

Seyahat amacına uygun olan kategori seçilerek gerekli evraklar hazırlanır ve ardından Benevento vize başvurusu gerçekleştirilir.

Benevento Vize Evrakları

Benevento vize türüne bağlı olarak konsolosluk tarafından değişik evraklar talep edilebilir. Kısa süreli seyahatlerde istenen evraklar ile uzun süreli Benevento vize evrakları arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır.

Benevento Vize Fiyatları/ Ücreti

Tamamen seyahatin süresi ve başvuran kişinin yaşı ile alakalı farklılık gösteren Benevento vize fiyatları/ ücreti konsolosluk harç bedeli 80 Euro’dur. Bu fiyatlara başvuru merkezi ücreti ve hizmet bedeli yansıtılmaz.

Benevento Vizesi Kaç Günde Çıkar

Özel ve acil durumlar yaşanması halinde yapılan Benevento vize başvurusuna acil işareti konulur ve konsolosluk 1-2 gün içerisinde başvuruyu sonuçlandırır. Bunun haricinde Benevento vizesi kaç günde çıkar sorusu 15 gün olarak cevaplandırılır.

Benevento Vizesi Nasıl Alınır

Seyahate en az 1 ay kala Benevento vize başvurusunun yapılması tavsiye edilmektedir. İlk kez vize işlemi yapan vatandaşlar Benevento vizesi nasıl alınır konusunda bizimle irtibata geçebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×