Belluno Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Belluno Vize

İtalya Belluno Vize Başvurusu

Adının anlamı görkemli tepe olan Belluno antik şehir, iki nehrin birleştiği noktada kayalık uçurum çıkıntısı üzerinde kuruludur. Belluno Dolomitler ulusal parkının belediyelerinden olan kent, İtalya’nın en önemli ithalat şehridir. Türklerin yoğun talep gösterdiği Belluno, İtalya vizesi ya da Schengen vizesi ile ziyaret edilmektedir.

Belluno İçin Vize Gereklimi

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaftır. Belluno için vize gereklimi sorusuna verilen cevap bordo pasaport sahibi vatandaşlar tarafından geçerlidir.

Belluno İçin Vize Şartları

Yapılan vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz şekilde sonuçlanması konsolosluk inisiyatifindedir. Belluno için vize şartları büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

Belluno Turist Vizesi

 • Ticari vize
 • Kısa süreli eğitim vizesi
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi 90 günden daha az kalış hakkı veren vize türleri içerisinde Belluno turist vizesi yer almaktadır.

90 gün üzerinde oturum amacı ile ülkeye giriş sağlayanlar

 • Çalışma vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • Uzun süreli eğitim vizesi gibi vize türlerine müracaat eder.

Belluno Vize Başvurusu

İtalya gezi planı yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusu yapmak ve başvurunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayabilmek için belirlenmiş olan gereklilikleri ve şartları yerine getirmelidir.

Belluno vize başvurusu, şartları sağlamayanlar açısından oldukça zordur.

Belluno Vize Evrakları

İtalya ziyaretlerinde ve Belluno vize evraklarının içerisinde hazırlanması gereken belgeleri 5 ana başlık altında toplamak mümkündür.

 • Temel evraklar
 • Seyahat ve ulaşım aracını gösteren evraklar
 • Seyahat amacını ve konaklamayı kanıtlayan evraklar
 • Finansal durumu gösteren evraklar
 • Çalışma durumunu gösteren evraklar şeklinde Belluno vize evrakları kategorilere ayrılabilir.

Belluno Vize Fiyatları/ Ücreti

Belluno vize ücretleri başvuran kişinin yaşına göre farklılık gösterir, bazı durumlarda harç ya da başvuru merkezi ücreti ödemelerinde muafiyet yaşanmaktadır. Belluno vize fiyatları/ ücreti Euro karşılığı Türk lirası ve nakit olarak ödenmektedir.

Belluno Vizesi Kaç Günde Çıkar

Başvurunun yapılmasının ardından Belluno vize süresi ortalama 15 gündür. Konsolosluğu ek evrak talep etmesi ya da mülakata çağırması halinde süre uzar. Belluno vizesi kaç günde çıkar sorusuna alternatif cevap arayanlar için Express vize uygulaması önerilmektedir.

Belluno Vizesi Nasıl Alınır

Vize başvurusu için parmak izi gerektiği durumda müracaat şahsen yapılır. Biyometrik işlem gerekmediği durumlarda Belluno vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı için bizi arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×