Barletta Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Barletta Vize

İtalya Barletta Vize Başvurusu

Şarap üretimi ve kimya sanayisi ile bilinen liman kenti ve sayfiye merkezi Barletta, Güney İtalya’nın Puglia bölgesinde yer alır. Adriyatik Denizi’ne sahili olan kent her yıl yüzlerce Türk vatandaşı tarafından İtalya vizesi ile ziyaret edilmektedir.

Barletta İçin Vize Gereklimi

İtalya’ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları amaca uygun vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

  • Turistik vize
  • Aile ziyareti vizesi
  • Ticari vizesi
  • Oturma vizesi
  • Çalışma vizesi
  • Schengen vizesi
  • Uzun süreli ulusal vize
  • Express vize gibi birçok farklı vize çeşidi bulunmaktadır.

Barletta için vize gereklimi sorusunun cevabını alabilmek için seyahatin süresi ve amacı büyük bir öneme sahiptir.

Barletta İçin Vize Şartları

Seyahatin amacına uyan vize türüne müracaat eden Türk vatandaşları kısa süreli seyahatlerinde Schengen vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Barletta için vize şartları değişiklik gösterebilmektedir.

Barletta Turist Vizesi

90 günü aşmayan kısa süreli ve gezi amaçlı ziyaretlerde Barletta turist vizesi olarak adlandırılan Schengen vizesi gerekmektedir. 90 günü aşan İtalya seyahatleri için turistik vize yerine özelliklere uygun vize türleri tercih edilmelidir.

Barletta Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi ile birlikte yaptıkları Barletta vize başvurusu sonucu İtalya’nın tüm şehirlerinde 90 günden az olmak şartı ile gerçekleştirebilir.

Barletta Vize Evrakları

Alınan vizenin kategorisine göre tamamlanması gereken evraklar da değişiklikler yaşanmaktadır. Barletta vize işlemlerinde, konsolosluklar tarafından uzun süreli ya da kısa süreli seyahatlere göre farklı Barletta vize evrakları talep edilmektedir.

Barletta Vize Fiyatları/ Ücreti

Barletta vize işlemleri için gerekli olan evraklar arasında harç bedelini yatırıldığını gösteren dekont da yer almaktadır. Barletta vize fiyatları/ ücreti talep edilen vize kategorisine ve nedenine bağlı olarak değişir.

Barletta Vizesi Kaç Günde Çıkar

Genel Barletta vize işlemleri konsolosluklar da yaşanan yoğunluğa bağlı olarak 5 ila 15 iş günü aralığındadır. Barletta vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını seyahat planlaması yapanlar için önemlidir.

Barletta Vizesi Nasıl Alınır

Türkiye’de yaşayan bordo pasaport randevu Türk vatandaşları ile 3 ülke vatandaşlarının Barletta vizesi için başvuruda bulunma hakkı vardır.  Uzun süreli vize başvuruları konsolosluklara yapılır. Kısa süreli başvurularda konsolosluk tarafından yetkilendirilen acentalar aracılığı ile başvuru gerçekleşir. Barletta vizesi nasıl alınır detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×