Bari Vize Başvurusu İçin Tüm Gerekenler Listesi - Eraytur
İtalya Vizesi

Bari Vize

İtalya Bari Vize Başvurusu

İtalya’nın liman kenti Bari, Adriyatik denizi kenarındadır, yaklaşık 1 milyon nüfusu ile metropol olan şehir aynı zamanda önemli bir ticaret kentidir. Sanayisi ve ekonomisinin güçlü olması tüm dünya ülkelerinin vatandaşları tarafından dikkat çekmektedir. İtalya vizesi ile kenti ziyaret etmek mümkündür.

Bari İçin Vize Gereklimi

Schengen ülkesi İtalya, Schengen bölgesi üye ülkelerinin vatandaşları dışında tüm ülke vatandaşlarından vize talep etmektedir. Bari için vize gereklimi sorusu net olarak evet şeklinde cevaplandırılır.

Bari İçin Vize Şartları

Bari vize şartları incelendiğinde Schengen vize şartları ile uyumlu olduğu görülmektedir. Bari için vize şartları yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre değişiklik gösterir.

Bari Turist Vizesi

90 günü aşmayan kısa süreli ve gezi amaçlı vize türü Bari turist vizesi olarak bilinen Schengen vizesidir. 90 günden daha uzun süre yapılacak olan seyahatlerde amaca göre farklı vize türleri bulunmaktadır.

Bari Vize Başvurusu

İtalya seyahatlerinde başvuru süreci amaca göre farklılık gösterir, kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi başvurusu yapılırken, uzun süreli seyahatler için ulusal vize başvurusu yapılmaktadır. Bari vize başvurusu yetkilendirilen acentalar aracılığı ile yapılır.

Bari Vize Evrakları

Her ülke ulusal vize kategorilerinde farklı belgeler talep eder, Schengen bölgesi ülkelerine yapılacak olan ziyaretlerde geçerli olan Schengen vizesi için istenen evraklar standarttır. Bari vize evrakları;

  • Pasaport
  • Biyometrik fotoğraf
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Banka hesap dökümü
  • İkametgah belgesi
  • Mesleki durum belgesi şeklinde düzenlenmektedir.

Bari Vize Fiyatları/ Ücreti

Bari vize işlemleri için belirlenen konsolosluk harcı dışında alınan hizmeti ve hizmetin verildiği kuruma göre ücretlendirmeler de farklılık yaşanmaktadır.

2021 yılı için belirlenen Bari vize fiyatları/ ücreti 110 Euro olarak listelenmektedir.

Bari Vizesi Kaç Günde Çıkar

İtalya vize işlemlerinde olduğu gibi Bari vize işlemleri için de geçerli olan evrakların eksiksiz hazırlanması halinde süreç yaklaşık olarak 15 iş günüdür. Bari vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Bari Vizesi Nasıl Alınır

Bari vize işlemleri için İtalya Konsolosluğu’na ya da yetkilendirilen aracı kurumlara başvurmak gerekir. Online başvurunun da mümkün olduğu vize işlemlerinde öncelikli olarak başvuru formu doldurulur. Bari vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı böylelikle netleşmiş olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×