Ascoli Piceno Vize - İtalya Güncel Vize İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Ascoli Piceno Vize

İtalya Ascoli Piceno Vize Başvurusu

İtalya’nın Türkler tarafından en fazla ziyaret edilen kenti Ascoli Piceno seyahatinde gerekli olan İtalya vizesi, kısa süreli ve turistik amaçlı verilen Schengen vizesidir. İtalya hem Avrupa Birliği hem de Schengen bölgesi ülkelerindendir.

Ascoli Piceno İçin Vize Gereklimi

Tüm Schengen bölgesi ülkelerinde olduğu gibi İtalya içinde ülkeye giriş yapabilme adına Schengen vizesi başvurusunda bulunmak zorunludur. Ülkenin önemli kentlerinden olan Ascoli Piceno için vize gereklimi vatandaşların cevap aradığı sorudur. Ascoli Piceno kendine gidebilmek için vize başvurusunda bulunmak şarttır.

Ascoli Piceno İçin Vize Şartları

Schengen vize şartları tüm İtalya şehirlerine gidebilmek için geçerlidir. Ascoli Piceno için vize şartları konusunda araştırma yapan vatandaşlar öncelikle Schengen vize şartlarını öğrenmelidir.

Ascoli Piceno Turist Vizesi

İtalya’ya yapılacak olan seyahatin nedeni gezi olan vatandaşlar için başvuru yapılması gereken Ascoli Piceno turist vizesi türüdür.

90 günü aşmayan seyahatler için geçerli olan vize işlemlerinde Schengen vizesi prensipleri uygulanır.

Ascoli Piceno Vize Başvurusu

Türkiye’nin her yerinden konsolosluğun yetkilendirdiği firmalar aracılığı ile Ascoli Piceno vize başvurusu gerçekleştirilir. Genel statüde yer alan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabiidir ancak hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri için 90 güne kadar vizesiz seyahat mümkündür.

Ascoli Piceno Vize Evrakları

Ascoli Piceno vize işlemleri için gerekli olan kişisel, mavi ve mesleki özellikleri anlatan belgelerdir. Başvuru sahiplerinin hazırlamak zorunda olduğu Ascoli Piceno vize evrakları içerisinde;

  • Vize talep dilekçesi
  • Başvuru formu
  • Kimlik belgesi
  • Pasaport
  • Fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize ücreti dekontu
  • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları yer almalıdır.

Ascoli Piceno Vize Fiyatları/ Ücreti

Ascoli Piceno vize fiyatları her yıl güncellenir ve İtalya Büyükelçiliği sayfasından vatandaşlara duyurulur.  Büyükelçiliğin 2021 yılı tarifesinde belirlenen listeye göre Ascoli Piceno vize fiyatları/ ücreti yaklaşık olarak 110 Euro civarındadır.

Ascoli Piceno Vizesi Kaç Günde Çıkar

Ascoli Piceno vize işlemlerine başlamadan önce başvuru sahiplerinin en çok sorduğu ve araştırdığı soru Ascoli Piceno vizesi kaç günde çıkar. Genel olarak İtalya vize başvurularında süreç bir hafta ile 15 iş günü aralığındadır.

Ascoli Piceno Vizesi Nasıl Alınır

Ascoli Piceno vize işlemlerinde konsolosluğun yetkilendirdiği danışma merkezleri ya da acentalara başvuruda bulunmak gerekmektedir. Ascoli Piceno vizesi nasıl alınır sorusuna cevap bulmak ve ret işlemi görmeden vize almak isteyenler bizimle iletişime geçmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×