Arezzo Vize - Eraytur
İtalya Vizesi

Arezzo Vize

İtalya Arezzo Vize Başvurusu

3 vadinin birleştiği yerde kurulan Arezzo, MÖ6.yy’a kadar yaşayan etrüsk halkının önemli bir merkezidir. 1861 yılında İtalya’ya bağlanan kent Türkler tarafından İtalya vizesi ile ziyaret edilen yerleşim merkezlerindendir.

Arezzo İçin Vize Gereklimi

Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşı olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yurtdışı seyahatlerinde vize almak zorundadır. Arezzo için vize gereklimi sorusunun cevabı net olarak gerekli olduğu yönündedir. Her ülkenin olduğu gibi İtalya’nın da vize konusunda farklı prosedürleri bulunmaktadır.

Arezzo İçin Vize Şartları

Avrupa Birliği ve Schengen üyesi olan İtalya’ya gidebilmek için kısa süreli seyahatler Schengen vizesine tabidir. Uzun süreli seyahatlerde Arezzo için vize şartları yerine getirilerek ulusal vize türüne göre başvuruda bulunmak gerekir.

Arezzo Turist Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sınırlı ve kısa bir süre için İtalya’yı ziyaret etmesine imkan sağlayan İtalya turistik vizesi ya da halk tarafından adlandırılan adı ile Arezzo turist vizesi ile en fazla 90 gün ülkede kalınır.

Arezzo Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar seyahatin amacına göre başvuru yapacakları vize evraklarını hazırlamalıdır.

Arezzo vize başvurusu başvuru formunun doldurulması ile birlikte başlar. Evrakların hazırlanmasının ardından işlemler kısa süre içerisinde sonuçlanır.

Arezzo Vize Evrakları

Arezzo vize işlemlerinde gerekli olan evraklar kişisel olmasının yanı sıra aynı zamanda finansal ve mesleki evraklardan oluşur.  Başvurular Türkiye’nin her yerinden gerçekleştirilir, Arezzo vize evrakları şunlardır;

  • Pasaport
  • Kimlik fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize harcı dekontu.

Arezzo Vize Fiyatları/ Ücreti

Arezzo vize türüne göre ücretler değişiklik gösterir, 6 yaşından küçük çocuklar için vize ücreti talep edilmez. Arezzo vize fiyatları/ ücreti harç bedeli ve hizmet bedeli ile birlikte toplam 135 Euro’dur.

Arezzo Vizesi Kaç Günde Çıkar

Schengen vize başvurularında sonuçlanma süresi konsolosluğun inisiyatifinde olup vize türüne göre değişmektedir. Arezzo vizesi kaç günde çıkar konusunda yapılan araştırmaya göre 3 ile 10 iş günü arasında değişmektedir.

Arezzo Vizesi Nasıl Alınır

Arezzo vize işlemlerinden yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları muaftır. Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları Arezzo vizesi nasıl alınır başta olmak üzere merak ettikleri tüm konular hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizi aramalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×