Aosta Vize - İtalya Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Aosta Vize

İtalya Aosta Vize Başvurusu

Aosta İtalya’nın Kuzey batısında yer alan Alp dağlarının güzel görünümüyle büyülendiğimiz bölgelerden biridir. Aosta vadisi ve İtalya’nın kültürünü keşif etmek için Aosta vize işlemlerinizi vize merkezi ile irtibat kurarak kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.

Aosta İçin Vize Gerekli Mi?

Torino’dan 110 km uzaklıkta olan Aosta, Fransızca dilinin kullanıldığı özerk bölgelerden biridir. Ancak İtalya sınırları içerisinde yer aldığı için Aosta vize işlemlerinin konsolosluk üzerinden eksiksiz yapılması gerekir. Konaklama, restoran, gezilecek yerlere açık bölgelerden biri olarak İtalya vize merkezi üzerinden tatil planlaması yapılabilir.

Aosta İçin Vize Şartları

Aosta vize şartları, Türkiye’de sabıkasız nüfus kaydı, yeşil, gri, bordo ve siyah pasaport örneğiyle birlikte eksiksiz evrak tesliminin gerçekleştirilmesidir. İtalya için uzun vadeli ve kısa vadeli vize işlemleri yapılabilir.

Aosta Turistik Vize

Turistik vize işlemlerinde 90 günlük C vize tipi ve 180 günlük D vize tipinin kullanılması gerekmektedir. Eğitim, iş, ticaret ve ziyaret amaçlı İtalya gidişleri de turistik vize kapsamına girmektedir.

Aosta Vize Başvurusu

Aosta vize başvuru işlemlerinizi İtalya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizin tamamlanması için evraklarınızın eksiksiz teslim edilmesi, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatının verilmesi ve randevuya gidilmesi şartı bulunmaktadır.

Aosta Vize Evrakları

Aosta vize evrakları, eksiksiz ve kusursuz teslim edilmelidir. Biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kaydı, sabıka kaydı, ikametgah adresi, vize dilekçesi ve formunun konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Vize işlemlerinde ıslak imzalı belgelerin eksiksiz teslimiyle birlikte pasaportun 2 sayfasının boş olması şartı bulunmaktadır.

Aosta Vize Fiyatları / Ücreti

Aosta vize fiyatları için 80 Euro yetişkin adayların harç ödemesi gerekmektedir. Harç bedeli 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için 40 Euro’dur. Aynı zamanda konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte toplam tutar 110 Euro olacaktır.

Aosta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aosta vize işlemleriniz konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 7 iş günü ile 15 iş günü arasında vize başvurularınızın sonuçlanacağı tahmin edilir. Resmi tatillerde süreç uzayabilir.

Aosta Vizesi Nasıl Alınır?

Aosta vize başvurularınızı konsolosluk üzerinden yapmanız gerekmektedir. İtalyan konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×