Ancona Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Eraytur
İtalya Vizesi

Ancona Vize

İtalya Ancona Vize Başvurusu

Ancona İtalya’nın merkezi bulunmaktadır. Marche bölgesine bağlı Adiriyatik denizi kıyısında güzel kentlerden biridir. Ancona vize işlemleri için vize merkezi üzerinden başvuru yaparak, online iletişim hattından destek alabilirsiniz.

Ancona İçin Vize Gerekli Mi?

İtalya vize işlemlerini konsolosluk üzerinden yaparak, uzun süreli ve kısa süreli vize işlemleriyle Ancona bölgesine gidebilirsiniz. Türkiye’den İtalya’da schengen vize başvuru yapmanız, 90 günlük C vizesi ve 180 günlük D vizesi başvurusuyla mümkündür. Ana dili İtalyanca olan bölgeye, turistik vize başvurusu yapılabilir.

Ancona İçin Vize Şartları

Ancona vize işlemleriniz için şartlar, evrakların eksiksiz teslim edilmesidir. Vize işlemlerinde, biyometrik fotoğraf, parmak izni, pasaport ve vize harcıyla birlikte başvuru şartları bulunmaktadır. Türkiye’den İtalya’ya gidiş nedeninizi belirten dilekçeyle birlikte şahsın bizzat kendisinin konsolosluğa başvuru yapması gerekmektedir.

Ancona Turist Vizesi

Ancona turist vizesi için ziyaret, kültürel gezi, iş, eğitim, aile birleşimleri ve ticari faaliyet nedenlerine bağlı olarak başvuru dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. C tipi vize ve D tipi vize işlemlerinizle İtalya’ya geçiş yapabilirsiniz.

Ancona Vize Başvurusu

Ancona için vize işlemlerinizde, konsolosluğa belirtmeniz gereken D tipi vize ve C tipi vize prosedürüne uygunluk taşımanız gerekmektedir. Vize başvurusunu konsolosluğa, sağlık raporu ve sigortası evraklarıyla birlikte vermeniz gerekmektedir.

Başvurunuzu hafta içi saat 9.00 ile 16: 30 arasında konsolosluğa yapabilirsiniz.

Ancona Vize Evrakları

Ancona için vize işlemlerinizde eksiksiz evrak vermeniz gerekmektedir. Sağlık sigortası teminatınızın 30.000 Euro ve çıkış nedeninizi belirten dilekçeyle birlikte otel, uçak rezervasyonu ikamet edilecek adresin bildirilmesi şartları bulunmaktadır. En az 2 sayfası boş olan pasaportla başvuru yapılmalıdır.

Ancona Vize Fiyatları/ Ücreti

Ancona vize fiyatları yetişkinler için 80 Euro’dur. Çocuklar için 6 ile 12 yaş arasında 40 Euro vize harcı ödenmesi şartı bulunmaktadır. Dekontla birlikte konsolosluğa verilmesi gerekmektedir.

Ancona Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ancona vize işlemlerinizin 7 iş günü ile 14 iş günü arasında sonuçlanacağı tahmin edilmektedir. Resmi tatillerde süreç uzayabilir.

Ancona Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya konsolosluğuna eksiksiz evrak ve vize harcıyla birlikte başvuru yaparak Ancona bölgesine geçiş yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×