Alghero Vize - Eraytur
İtalya Vizesi

Alghero Vize

İtalya Alghero Vize Başvurusu

İtalya’da denize karşı güzel kentlerden biri olan Alghero, Sardinya bölgesinde özerk yönetimle hayatını sürdürmektedir. Alghero vize işlemleri için İtalya konsolosluğu üzerinden gidilecek bölge belirtilerek vize işlemleri yapılmalıdır.

Alghero İçin Vize Gerekli Mi?

Özerk yönetime sahip olsa da, İtalya sınırları içinde yer alan Alghero vize işlemleriyle gidilebilen kentlerden biridir. Schengen vize anlaşmasına sahip olan İtalya’da uzun süreli vize ve kısa süreli vize işlemleri yapılmaktadır.

Alghero İçin Vize Şartları

Bordo, gri, siyah pasaportla birlikte yeşil pasaportla vize alınabilir. Alghero vize işlemlerinde Yeşil pasaport Türkiye’den vize almadan gidebilmektedir. Vize harcı, D tipi vize ve C tipi vize dilekçesi şartlar arasında yer almaktadır.

Alghero Turistik Vize

İtalya uzun süreli vize ve kısa süreli vize işlemlerine açıktır. 90 günlük ve 180 günlük, eğitim, kültürel gezi, iş, ticaret, aile birleşenleri, ziyaret amaçlı çıkışlarınız için turistik vize işlemlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den İtalya’ya vizesiz işlem yapılmaz.

Alghero Vize Başvurusu

Alghero vize başvuru işlemleriniz için Konsolosluk üzerinden hafta içi 9.00 ile 16.30 arasında müracaat gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Eksiksiz evrak, ıslak imzalı belge ve biyometrik fotoğraflarla birlikte parmak izi de istenmektedir.

Alghero Vize Evrakları

2 sayfası boş pasaport örneğiyle, tam vukuatlı nüfus kaydı, harç bedeli dekontu ve dilekçenin evraklar arasında bulunması gerekmektedir. Alghero vize evraklarında ticari, iş, eğitim amaçlı çıkışlar dahil olmak üzere 3 aylık maaş bordrosu da belgelere eklenmelidir.

Alghero Vize Fiyatları/ Ücretleri

Alghero vize fiyatları 80 Euro’dur. 6 yaşın altında olan çocuklar için vize harcı bedeli istenmez. 6 yaşın üzerindeki çocuklar için 40 Euro vize ücret bedeli istenmektedir. Ticari, eğitim ve iş amaçlı çıkışlarda 90 günün altında vize ücreti ödenmemektedir.

Alghero Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Alghero vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 14 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Resmi tatillerde süreç uzayabilir.

Alghero Vizesi Nasıl Alınır?

Alghero vize başvuru işlemlerinizi Konsolosluk üzerinden yapmanız gerekmektedir. Vize merkezi, eksiksiz evrak vermeniz ve İtalya vize sürecini takip etmeniz için rezervasyon ve başvuru evresinde size destek olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×