İtalya Agrigento Vize Başvuru Süreci - Eraytur
İtalya Vizesi

Agrigento Vize

İtalya Agrigento Vize Başvurusu

Agrigento ziyareti için İtalya Schengen vizesi almanız gerekir. Eğer seyahatiniz 90 günden uzun sürecekse ulusal vize için gerekli evrakları toplayarak vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekir.

Agrigento İçin Vize Gereklimi

Agrigento seyahati yapabilmek için vize almanız şarttır. Vize almak için belgeleriniz ile konsolosluğa başvuru yapabilirsiniz.

Agrigento İçin Vize Şartları

Agrigento vizesi almak isteyen kişilerin kendi ikamet adreslerine yakın bir konsolosluğu tercih etmesi gerekir. Agrigento vize alabilmek için İtalya seyahat planında konaklayacağı yeri, iletişim bilgilerini, adresini ve rezervasyonunu gösteren bir belge sunmanız gerekir.

Agrigento Turist Vizesi

Agrigento turist vizesi alabilmek için ilk olarak ilk olarak vize şartlarına uygun şekilde hareket etmeniz gerekir. Agrigento turist vizesi 90 gün boyunca kullanabileceğiniz bir vizedir. Bu vizeyi alabilmek için İtalya konsolosluğuna başvurmanız gerekir.

Agrigento Vize Başvurusu

Agrigento vizesi almak isteyen kişilerin İtalya konsolosluğuna başvurması gerekir. Konsolosluğa başvuru yaptıktan sonra vizenin sonuçlanmasını beklemelisiniz.

Konsolosluğa vize için başvuru yaparken seyahat dilekçesinin de belgeler arasında olmasına dikkat etmelisiniz.

Agrigento Vize Evrakları

Agrigento vize evraklarınız tam hazır olmadan vize almak için başvuruda bulunmamalısınız. Agrigento vize almak için tüm evrakları toplamanız gerekir. Bu şekilde vize almak için başvuruda bulunurken bir sorun yaşamazsınız. Agrigento vize evrakları şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İşveren yazısı
  • Maaş Bordrosu
  • SGK işe giriş belgesi ile SGK hizmet dökümü
  • Banka hesap dökümü
  • Fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası

Agrigento Vize Fiyatları / Ücreti

Agrigento vize almak için İtalya konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekir. Bu aşamada vize ücretleri oldukça merak edilir. İtalya Schengen vizesi ücreti 160 Euro olarak belirlenmiştir. Ulusal vize ücreti ise 216 Euro’dur.

Agrigento Vizesi Kaç Günde Çıkar

Agrigento vizesinin çıkması konsolosluktaki yoğunluğa bağlı olarak değişebilir. Pandemi nedeni ile normalde en geç 10 günde çıkan vize 15 güne kadar uzayabilir. Vizenin en erken çıkacağı süre ise vize başvurusundan sonraki 7.gün olarak belirlenmiştir.

Agrigento Vizesi Nasıl Alınır

Agrigento vizesi almak isteyen kişilerin ilk olarak pasaport işlemlerini halletmesi gerekir. Daha sonrasında ise İtalya konsolosluğuna hazırladıkları belgelerle giderek vize başvurusunda bulunabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×