Vize Hizmetleri

Hollanda Vize Başvuru Merkezi

Hollanda vize merkezine hoş geldiniz.

hollanda vizesi nasıl alınır

HOLLANDA VİZESİ

Günümüzde insanlar artık yurt dışına iş, tatil veya diğer ihtiyaçlarını karşılamak için sıklıkla çıkmaktadır. Artık eskisi kadar uzun olmayan süreçler ve ekonomik anlamda bireylerin bütçesini fazla sarsmayacak olan bu yurt dışı seyahatlerine ve seferlere olan talep artmaktadır. Pasaport, vize, uçak ve diğer işlemler için insanların uzun süreler beklemesi veya bazı ülkelerin birbirleriyle olan ilişkileri yüzünden seyahatlerin kapalı olması gibi durumlar, günümüzde gittikçe azalma yönünde eğilim göstermektedir. Bunların haricinde ekonomik anlamda pasaport ve vize işlemleri, vergi dairesi başkanlığınca mevzuatta önemli değişiklikler olmuş hem fiyat anlamında iyileştirmeler yapılmış hem de birtakım ülkeler arası geçiş, ücretsiz hale getirilmiştir. Aynı zamanda yabancı ülkelerde bulunan yerli vatandaşların etkisiyle ve globalleşen dünyanın internet ortamından olumlu etkilenmesi sonucu yabancı ülkelere gitmeye gerek bile duymadan online olarak tüm bilgilerin alınması da söz konusudur. Örneğin; insanların eskiden yani bu imkânların kısıtlı olduğu zamanlarda yurt dışına gitmeği isteği olsa bile yeterli bilgi sahibi olmadıklarından çoğu kez geri adım atılmak zorunda kalınmıştır.

 

Hollanda Turistik Vize
Hollanda Ticari Vize
Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Hollanda Transit Vize
Hollanda Erasmus Vizesi
Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

            Hollanda vizesinin almak için hem Türkiye’nin hem de Hollanda’nın bazı şartları bulunmaktadır. Türkiye’de yeşil ve gri pasaportlara sahip olan kişiler, Hollanda ülkesi tarafından vize gerektirmeyen kategoriler arasına girmektedir. Ancak diğer gruptaki kişiler için başta pasaport almak üzere bunun haricinde maaş bordrosu ve bazı güvenlik amaçlı belgelerde istenmektedir. Hollanda vize ücreti 2020 yılında VFS Global İstanbul tarafından ülkelere gidiş amacına göre birtakım fiyat listesini sunmaktadır. Örneğin; ek sık tercih edilen giriş yöntemlerinden biri olan turistik girişin ücreti 606₺ olarak güncellenmiştir. Bunların haricinde ziyaret amaçlı, ticari amaçlı, şoförlük ve spor etkinlikleri için yine 606₺ gibi bir fiyat belirlenmiştir. Ancak bu fiyata pasaport ve defter bedeli dâhil değildir. Pasaport ücretleri de bireylerin tercihine göre 6 aylık 208₺, 12 aylık 304₺ ve 2 yıllık ise 497₺ olmak üzere değişiklik göstermektedir. Hollanda vizesini almak için bu siteye başvuran bireylerin VFS Global Pasaport takip sekmesinden yapılan işlemleri görüntüleyebilir ve vize işlemleri hakkında birtakım bilgiler edinebilir. Vatandaşlar Schengen vize randevu alma, Almanya vize randevu, İsviçre vize randevusu gibi daha birçok ülkenin vizesine bu global site üzerinden başvuru yapabilirler. Bu fiyatlar yine pasaportu kullanacak kişilerin diplomatik özelliğine göre farklılıklar gösterecektir. Örneğin; siyah renkli pasaporta sahip vatandaşlar ile bordo renkli pasaport kullanan kişilerin ücretleri ve gidecekleri ülkedeki yetkileri de farklılık gösterecektir. Vatandaşlar Hollanda vizesi yorumları için çeşitli sitelerden yardım alabileceği gibi Hollanda vizesi ekşi sözlük sitesi üzerinden de ulaşabilirler. “Hollanda vizesi kaç günde çıkar” şeklinde araştırma kişiler ekşi sözlük yorumlarından, resmi yerel sitelerden veya www.nvi.gov.tr adresinden pasaport ve vize işlemler sekmesinden öğrenebilmektedir. Tüm bu başvurular ve ücretlerin teslimini sağlayan kişiler son olarak birtakım gerekli evrakları yetkili kişilere teslim etmelidir.

Hollanda Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

            Hollanda vizesi gerekli evraklar listesinde öncelikli olan pasaport ve vize başvuru formudur. Gerekli ücretleri ve bilgileri doldurduktan sonra kişilere pasaportları teslim edilir. Bunların yanı sıra bireyin son 6 ayda çekilmiş olduğu biyometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdanı örneği de vize işlemleri sırasında kişiden istenilecekler arasındadır. biyometrik fotoğrafın bazı özellikleri taşıması zorunludur. Örneğin; arka kısmının beyaz olması, kişi erkekse saçı tamamen gözükmesi ve yüzünün alnından çenesine kadar açık olma şartı da bunların yanındadır. Eğer ki vizeyi alacak kişi kadınsa kapalı ise yine alnından çenesine kadar açık olması gereklidir. Ve yüz hatlarını kapatacak kadar makyaj olması da fotoğrafın kabul edilmeme sebeplerindendir. Bunların haricinde Hollanda Schengen vizesi için gerekli olan bir diğer belge ise kişinin ekonomik durumunu belli eden resmi bir belgedir. Son 2 yıla ait maaş bordrosu veya kişinin çalıştığı yerin ıslak imzası ile onaylanmış bir gelir belgesi burada istenen belgeler için yeterli olmaktadır.

HOLLANDA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hollanda’ya turistik seyahat etmek isteyen şahısların alması gereken bir vize türüdür. Şahıslar gerekli evraklarını hazırlayarak turistik vizesi almak üzere randevu alarak başvurularını yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Hollanda turistik vizesi şahıslara en fazla 6 aylık olarak verilmektedir. Bu 180 günlük zaman dilimine tekabül etmektedir. Şahısların bu zaman diliminde 90 günlük konaklama hakkı bulunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda turistik vizesi almak üzere şahısların Hollanda Konsolosluğu’na başvuru yapması esastır. Şahıslara Hollanda vizesi vermek üzere başka bir mercii yetkili değildir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Hollanda turistik vize işlemleri için gerekli evraklar;

Pasaport

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Biometrik Fotoğraf 

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

Hollanda Turistik Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe

Seyahat Amacını Ve Gidilecek Ülkeyi Destekleyen Bilgilere Ait Belgeler

Hollanda Dönüş Veya Seyahate Devam Edileceğini Destekleyen Belgeler

Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde bulunacak kişinin Hollanda seyahatinin içeriği ticari veya ziyaret içerikli olacak olması halinde Davetiye belgesi

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

Kişi Emekli ise, Emekliğini gösteri belgeler

Kişi Memur ise,Bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına hazırlanmış resmi izin belgesi, oda sicil kaydı ve diğer kurum evrakları

Kişi Öğrenci ise, Güncel tarihli orijinal öğrenci belgesi,

Kişi Çiftçi ise, Bağlı bulunulan ziraat odasından alınmış ziraat sicil kaydı, kişinin varsa ekili olan tarım alanı ve topraklarına dair belgeler.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri schengen ülkeleri için beş yıl ile geçerlidir. Son beş yıl içerisinde herhangi bir schengen ülkesine gitmek üzere vize başvurusunda biyometrik verilerinizi verdiyseniz bu durumda Hollanda turistik vizesi için biyometrik verilerinizi vermenize gerek kalmayacaktır. Bu veriler ortak bir veri tabanında kaydedilir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Hollanda turistik vizesi için seyahat tarihinden en fazla 3 ay önce en fazla ise seyahat tarihine 2 hafta kala başvuru yapmak gerekmektedir. Şahısların seyahatte sorun yaşamaması için bu süre önemlidir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Hollanda turistik vizesi sonucu şahıslara başvuru tarihinden itibaren 7 gün ile 10 gün içerisinde bildirilir.

HOLLANDA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hollanda’da gerçekleşecek bir fuara katılmak üzere yada bir şirket ile ticari faaliyet yürütmek istendiğinde Hollanda ticari vizesi alınmaktadır. Gerekli evrakların içerisinde sorumlu şirketten alınacak davetiye yazısı da önemlidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Hollanda ticari vizesi şahıslara en fazla 180 günlük verilmekte olup bu süre zarfında 90 günlük konaklama imkanı sunulmaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda Konsolosluğu Hollanda ticari vizesi veren tek mercidir. Bunun dışında bir merci ya da kurum ya da kuruluş vize verme yetkisine sahip değildir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Hollanda’da yapılan fuarı gerçekleştiren şirket tarafından ya da ticari faaliyet yapılacak olan şirket tarafından gönderilecek davetiyede şirketin tüm bilgileri detayları ile yer almalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Hollanda ticari vize işlemleri için gerekli evraklar;

Pasaport

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Biometrik Fotoğraf 

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

Hollanda Ticari Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe

Seyahat Amacını Ve Gidilecek Ülkeyi Destekleyen Bilgilere Ait Belgeler

Hollanda Dönüş Veya Seyahate Devam Edileceğini Destekleyen Belgeler

Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler

Kişinin çalıştığını gösterir belgeler

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

Kişi TC ikamet izni sahibi yabancı uyruklu ise, en az son 6 ay geçerliliği bulunan TC oturma izni belgesi fotokopisi

Kişi başka Schengen ülkelerine seyahat edecek ise, seyahat edecek olduğu diğer schengen ülkelerine ait konaklama ve ulaşım bilgilerini paylaşmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Hollanda ticari vizesine şahıslara seyahat edecekleri tarihten 3 ay öncesinde başvuru yapabilirler. En az ise seyahat edecekleri tarihe 2 hafta kala başvuru yapılmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ile irtibat kurulması gerekmektedir.

HOLLANDA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen şahısların Hollanda Konsolosluğu’na gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için başvuru yapıldığı taktirde şahıslara kaç günlük istenirse o kadar vize verilebilinir. en fazla 180 günlük ziyaret vizesi şahıslara tanımlanır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda Konsolosluğu tüm evrakları alarak gerekli incelemeyi yapacak olan mercidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize işlemleri için gerekli evraklar;

 Pasaport

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Biometrik Fotoğraf 

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

Hollanda Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe

Seyahat Amacını Ve Gidilecek Ülkeyi Destekleyen Bilgilere Ait Belgeler

Hollanda Dönüş Veya Seyahate Devam Edileceğini Destekleyen Belgeler

Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler

Kişinin çalıştığını gösterir belgeler

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Hollanda’da ikamet eden aile  ya da arkadaşın hazırlayacağı davetiyede ikamet bilgileri ve kimlik bilgileri çok detaylı olarak yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden önce en fazla 3 ay önce yada seyahat tarihine en az 2 hafta kala şahısların konsolosluğu başvuru yapması gerekmektedir. Şahıslar gerekli evrakları hazırladıkları taktirde daha sonra seyahat planı hazırlayarak başvurularını hemen başlatabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ile iletişime geçmesi gerekecektir.

HOLLANDA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir başka ülkelere geçişte şahıslar Hollanda üzerinden kara ya da hava ulaşımı sağlanacaksa bu durumda transit vizesi almak gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi şahıslara sadece o ülkeden geçiş hakkı sunmaktadır. Günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda transit vizesi almak üzere şahısların Hollanda Konsolosluğu ile irtibata geçmesi gerekecektir. Gerekli evraklar ile gidilecek olan ülkeye dair de bilgiler verilmelidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Hollanda transit vizesi için gerekli evraklar ;

1- Başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış orijinal vize başvuru formu

2- Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 6 aydan fazla geçerlilik süresi olmalı. Varsa geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da gönderilmeli.)

3- 2 adet Biometrik Fotoğraf

4- Hollanda konsolosluğuna hitaben yazılmış Vize talep dilekçesi

5- Uçak bileti

6- Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsaadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler

7- T.C Kimlik fotokopisi

8- Seyahat sağlık sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten önce en fazla 2 hafta kala şahıslar başvurularını yapmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri şahıslara yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda evrakları hazırlamada rehberlik hizmeti sunmaktadır.

HOLLANDA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hollanda vatandaşlığı için şahısların gerekli şartları sağlayarak konsolosluğu başvuru yapması durumunda konsolosluk yetkileri şahıslara Hollanda vatandaşlığı vermektedir. Ancak bu uzun ve zorlu prosedürlerden oluşmakta olup şahısların tüm belgelerini eksiksiz olarak sunması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Hollanda vatandaşlığı süre olarak konsolosluk yetkilerinin inisiyatifinde belirlenmektedir. Daha sonra bu süre yeniden başvuru yapılarak uzatılabilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye’de bulunan Hollanda Konsolosluğu  başvuru yapılacak yerdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vatandaşlık işlemleri için şahısların diğer vize işlemlerinde geçerli olan vize evraklarını hazırlaması gerekmektedir. Bu evraklara ek olarak konsolosluk yetkilileri diğer özel olarak evrak isteyecektir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Başvuru yapmak için en doğru zaman şahısların Hollanda vatandaşlığı için gerekli şartları sağladığı zamandır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Hollanda vatandaşlık işlemleri için şahısların vize merkezleri ile iletişime geçmesi önerilmektedir. Aynı zamanda randevu işlemleri için de şahısların vize merkezleri ile çalışması tavsiye edilir.

HOLLANDA ERASMUS VİZESİ

NEDİR?

Erasmus vizesi öğrencilerin öğrenci değişimi programı kapsamında almak istediği bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Erasmus vizesi en fazla 180 günlük olarak alınmaktadır. Bu süre daha sonra uzatılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda Konsolosluğu’na başvuru yapılmaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar;

Fotoğraf

Pasaport

İkamet izni (oturum izni) başvuru formu

Hollanda’daki Üniversite/Yüksek okulun kabul belgesi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı

Sponsor Evrakları

Noter tasdikli Taahhütname - İngilizce tercümesi ve Tüm gelir kanıtlarının aslı 2 fotokopisi

Taahhütname - Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercümandan İngilizceye tercümesi

Eğitim programı sertifikası - Menşe ülkede takip edilen eğitim programı sertifikası

Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Erasmus programı için başvuru yapıldıktan sonra şahısların vize için başvuru işlemlerini de başlatması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri şahıslara rehberlik sağlamaktadır.

HOLLANDA ÖĞRENCİ VİZESİ

NEDİR?

Öğrenci vizesi şahısların Hollanda’da eğitimlerini tamamlamak istediği noktalarda alması gereken bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dönemsel olarak öğrenci vizesi almak mümkündür. Bu süre 3 ay ya da 6 ay olabilir. Bu süre daha sonra uzatılır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda Konsolosluğu öğrenci vizesi almak üzere başvuru yapılacak tek mercidir. Bunun dışında hiç bir kurum Hollanda öğrenci vizesi vermek üzere yetkili değildir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Fotoğraf

Pasaport

İkamet izni (oturum izni) başvuru formu

Hollanda’daki Üniversite/Yüksek okulun kabul belgesi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı

Sponsor Evrakları

Noter tasdikli Taahhütname - İngilizce tercümesi ve Tüm gelir kanıtlarının aslı 2 fotokopisi

Taahhütname - Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercümandan İngilizceye tercümesi

Eğitim programı sertifikası - Menşe ülkede takip edilen eğitim programı sertifikası

Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten en fazla 2 ay önce başvuru yapmak gerekmektedir. Uzun prosedürlerde zaman önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri şahıslara hizmet vermektedir.

HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

NEDİR?

Hollanda aile birleşimi vizesi almak isteyen şahıslar Hollanda’da yer alan ailesi ile beraber yaşamak istediğinde bu vizeye başvuru yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Hollanda aile birleşimi vizesi Hollanda Konsolosluğu’nun inisiyatifinde verilmektedir. 6 ay ile 1 yıl arasında aile birleşimi vizesi verilebilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda Konsolosluğu’na başvuru yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Hollanda aile birleşimi vizesi  işlemleri için gerekli evraklar;

Pasaport

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Biometrik Fotoğraf 

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten önce evraklar hazır olduğu taktirde istenildiği zaman başvuru yapılabilinir. Ancak seyahat edilecek tarihe 2 hafta kala en az başvuru yazmak esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu nasıl alınır sorusunun cevabı ise vize merkezleri aracılığı ile alınabilir.

HOLLANDA OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

NEDİR?

Hollanda’da uzun süreli oturum ve çalışma izni almak isteyen şahıslar gerekli evrakları Hollanda Konsolosluğu’na sunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Oturum ve çalışma izni süresi Hollanda Konsolosluğu’nun vereceği süreye göre değişmektedir. 3 aylık , 6 aylık ya da bir yıllık olarak verilebilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda Konsolosluğu’na başvuru yapmak gerekecektir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar

Pasaport : MVV vizesinin bitiminden sonra 3 ay geçerli

Başvuru formu

2 adet güncel fotoğraf

Orijinal uluslararası doğum kayıt örneği

Eşin veya partnerinizin pasaport fotokopisi

Aile Toplum belgesi (eğer evli ise)

Evlilik cüzdanı (Eğer evli ise)

Orijinal boşanma kararı (Eğer boşanmış ise)

Reşit olmayan çocukların velayetine dair mahkeme kararı( yeminli tercümesi yapılmış, valilik veya Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilmiş)

Yerleşim Temel Bilgi Sınavı yeterlilik belgesi (16 ile 65 yaş arası olan ve eş veya partnerinin yanına gitmek isteyen herkes Yerleşim Temel Bilgi Sınavına girmekle yükümlüdür)

Nüfus Müdürlüğünden alınan belgelerin teslim alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlilik süresi vardır.

Ebeveynlerin pasaport fotokopisi (tüm yazılı ve damgalı sayfaların) (Aile Birleşimi uygulamasında)

Oturum kartı fotokopisi (varsa)

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Gerekli şartlar sağlandığı taktirde istenildiği zaman başvuru yapılmalıdır . seyahat tarihi blli ise bu durumda uçak biletinin belirlenen tarihinden 2 ay önce  yada seyahat tarihine 2 hafta kala şahıslar başvuru yapabilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile randevu almak mümkündür.

HOLLANDA VİZE REDDİ

NEDENLERİ NEDİR?

Evraklarda eksiklik ve evraklarda yer alan bilgilerin doğru olmaması vize reddi oluşmasında sebep olabilir. Vize için hazırlanan evraklarda yer alan bilgiler diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile karşılaştırılmaktadır.

İTİRAZ HAKKI

Vize reddi oluştuğu durumlarda şahısların itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu itiraz hakkını verilen süre içerisinde kullanmak gerekecektir.

İTİRAZ ŞEKLİ

Dilekçe yazarak şahısların vize reddine itiraz hakkı bulunmaktadır.

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Vize reddi oluştuğu durumlarda şahıslara vize ücretinin ödenmesi durumu yoktur. Hiçbir ülkenin konsolosluğu vize reddi oluşması durumunda şahıslara vize ücretini iade edemez.

HOLLANDA VİZE ÜCRETLERİ

Vize ücretleri şahısların yapacağı vize başvurusunun türüne göre değişiklik göstermektedir. Her vize için ayrı başvuru yapılması gerekecektir. Her başvuru için de ayrı ücret yatırılması gerekmektedir. Hollanda vize ücretleri Euro olarak ödenmeli ve ödendiğine dair dekont kesinlikle evraklar arasında yer almalıdır. Vize ücretleri turistik vize, ticari vize, eğitim vizesi, erasmus vizesi, transit vize ve diğer vize türleri için ayrı alınmaktadır

HOLLANDA KONSOLOSLUKLAR

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu

Hollanda Ankara Büyükelçiliği

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu

Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu

 

 
 

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

HOLLANDA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- HOLLANDA ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE 

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ MAİLİ

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 HOLLANDA VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

HOLLANDA VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 HOLLANDA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

 HOLLANDA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 HOLLANDA VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

HOLLANDA VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 HOLLANDA VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 HOLLANDA VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

HOLLANDA VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Hollanda Vize Formu

Hollanda:

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
  • Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır

HOLLANDA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

ÖNEMLİ NOT : Hazırlanan Belgeler Üzerinde Kesinlikle Karalama ve Fosforla İşaretleme Olmamalıdır. Olduğu Taktirde Belge Geçersiz Sayılacaktır.

Öneml Açıklama: YESIL,GRI,SIYAH PASAPORTLARA 90 GÜNE KADAR VIZE ISTENMEMEKTEDIR. SITEMIZDE YER ALAN EVRAKLARIN DISINDA ELÇILIKLER YAPTIKLARI DEGERLENDIRME SONUÇUNDA EK EVRAK TALEP EDEBILIRLER. PARMAK İZİ İŞLEMİ İÇİN ALINAN RANDEVU SAATİ SADECE BAŞVURU MERKEZİNE GİRİŞ SAATİDİR.İÇERİYE GİRDİKTEN SONRA 15 DK.İLE 1 SAAT ARASINDA İŞLEM SÜRECİ VARDIR.

işlem Süres 7 İŞ GÜNÜ

Başvuru Bölgeler BÖLGE AYRIMI YOKTUR


Genel Bilgiler ;

Turistik Seyahatlerde 

Otel Rezervasyonu : Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu, otel rezervasyon tarihlerinin, rezerve edilen gidiş -dönüş uçuş tarihleri ile uyumlu olması gerekir. Diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilecekse lütfen seyahat programını da dosyanıza ekleyiniz

Uçak Bileti Rezervasyonu : Gidiş dönüş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler. (ruhsat,ehliyet,araç sigortası)

Seyahat programı : Başka Schengen ülkelerine de seyahat ediliyorsa, detaylı seyahat planı gösterir evrak.

Aile-Arkadaş Ziyaretlerinde 

Belediye davetiyesi : Hollanda’dan davet eden şahıstan 3 aydan eski olmayan, tamamen doldurulmuş ve belediye tarafından tasdiklenmiş bir davetiye . Orjinal ve fotokopisi

Davet eden şahsa ait evraklar : Davet eden kişinin gelirini gösteren evraklar: so n 3 ayın maaş bordroları veya muhasebecisinden aylık net geliri beyannamesi, hesap dökümleri. Hollanda pasaport fotokopisi veya Hollanda oturum kartının önlü arkalı fotokopisi.

Davet eden şahıs ile nüfus kayıt örneği : Davet eden kişi ile yakınlık derecenizi gösteren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Ticari Seyahatlerde 

Ticari davetiye : Hollanda’da ziyaret edeceğiniz şirketten/kurumdan adınıza antetli kağıtta imzalı davetiye. Davet eden şirketin/kurumun iletişim bilgileri, masrafların kimin tarafından karşılanacağı, konaklama bilgileri ile seyahat tarihleri ve sebepleri ayrıntılı bir biçimde belirtilmiş olmalıdır.

Fuar katılım belgesi : Fuar davetiyesi veya giriş kaydı gösterir evraklar

Konsolosluk Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Adres İstiklal Cad. No: 197, 34433 Beyoğlu

, İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul Telefon +90 212 393 21 21

Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul E-posta ist@minbuza.nl