Birleşik Arap Emirlikleri vize merkezine hoş geldiniz.

DUBAİ VİZESİ

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Dubai turistik vizesi şahıslara turistik gezilerinde verilen bir vize türüdür. eğer Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vizesi için başvuru yapmadan da Dubai’ye gidebilirler. Bu şahısların 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresi hakkı bulunmaktadır. Bu pasaportlara sahip olmayan vatandaşların ise başvurularını e-vize sistemi üzerinden yapmalıdır. Dubai turistik vizesi almak isteyen şahıslar tüm evraklarını renkli tarama yöntemi ile e vize sistemi üzerinden yükleyerek yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai turistik vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak verilmektedir. Şahısların Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaportu yok ise bu durumda turistik vizesi için başvuru yapması esastır. Kısa süreli turistik vizesi 30 gün süre ile verilmektedir. Uzun süreli turistik vizesi ise 90 gün süre ile verilmektedir. Bu süreler bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler vizenin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Dubai turistik vizesi için şahıslar e- vize sistemi üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuru yapılacak merci ise Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemidir. Bu sistem üzerinden başvurular alınmakta olup değerlendirme Dubai Konsolosluğu tarafından yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi. Her başvuru sahibi nüfus cüzdanlarının fotokopisini evraklar arasına eklemelidir.

Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi. Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun resimli, kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın renkli taranmış olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa dahi, yırtılma eskime ve tahribat görmüş pasaportların sınırdan geri çevrilme riski bulunmaktadır.

Dubai vize işlemleri için ödenen banka dekontu.

Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)​

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Dubai turistik vize işlemlerinde şahsen konsolosluğa gitmek yerine e vize sistemi üzerinden başvuru yapıldığı için şahısların parmak izi ibrazı vermelerine gerek yoktur. Ancak Dubai vizesi elektronik vize (e-vize) olup Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra havaalanında göz taraması yapılmaktadır. Dubai turistik vizesi, elektronik olarak (e-vize) başvurusu Dubai yapılmakta olup vizeniz tarafınıza e-mail ortamında iletilmektedir.

 

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapmak esastır. Olası bir vize reddi durumunda şahısların yeniden başvuru yapmak için zamanları olacaktır.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Dubai turistik vizesi en geç dört gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre şahısların evraklarında yer alan bilgilerin doğruluğuna göre değişebilir. Evraklarda yer alan yalan beyanlar tespit edildiği taktirde şahısların vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır.  Aynı zamanda Cuma ve Cumartesi günleri konsolosluğun resmi tatil günleridir. Bu günler de araya girdiği taktirde iki gün daha bu süre uzayacaktır. Dubai vizeniz, Dubai güvenlik departmanında soruşturmaya alınırsa vizenizin çıkma süresi uzayacaktır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Emirliği’ne yapmak istedikleri ticari amaçlı seyahatler için Dubai Ticari Vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ancak bu muafiyet durumu 180 gün içinde 90 gün ile sınırlı olan seyahatler için uygulanmaktadır. Ticari iş faaliyeti, seminer ya da fuar gibi etkinliklere katılmak amacı ile ticari vizesi alınabilinir. Şahıslar bütün evraklarını doğru ve eksiksiz olarak hazırlayarak Dubai Konsolosluğu yetkililerine sunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai ticari vizesi yukarıda belirtildiği üzere Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına serbesttir. Ancak bu pasaporta sahip kişiler 90 günlük konaklama süresini geçemezler. Bunu dışında ise şahıslara tek girişli ve çok girişli olarak kısa süreli uzun süreli vize verilmektedir. Kısa süreli Dubai ticari vizesi maksimum 30 günlük olarak verilmektedir. Uzun süreli Dubai ticari vizesi ise şahıslara maksimum 90 gün konaklamalı olarak verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Vize merkezleri aracılığı ile Dubai Konsolosluğu’na başvuru yapılması esastır. Bunun dışında hiçbir kurum ya da resmi mercii Dubai vizesi vermeye yetkili değildir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede bütün şirket bilgileri yer almalıdır. Bu bilgilere şirketin tüm sigorta ve sicil bilgileri de yer almalıdır. Şirketteki yetkili kişi tarafından da onaylanması imzalanması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi

Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa)

Dubai ticari vize işlemleri için yatırılan banka dekontu

Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Dubai ticari vizesi onaylandıktan sonra şahısların en geç 58 gün içerisinde Dubai’ye girişlerini yapmaları gerekmektedir. Bu süre göz önüne alınıp seyahat edilecek tarihten 1 ay önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre iki ay öncesi de olabilir ancak şahıslar bu 58 günlük süreyi göz önüne almalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken şahısların vize merkezleri ile irtibat kurması gerekmektedir. Vize merkezleri randevu işlemleri için ve diğer işlemler için şahıslara yardımcı olacaktır. Dubai vizesi e vize sistemi üzerinden başvuru yapıldığı için şahısların randevu işlemlerine gerek kalmayacaktır. Ancak olası randevu alınması durumunda şahıslara vize merkezleri ile irtibata geçebilirler.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Dubai’de yer alan aile ve arkadaş ziyareti durumunda şahısların e vize sistemi üzerinden vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesinde şahıslar ziyaret edecekleri şahısların bilgilerini de konsolosluk ile paylaşması gerekebilir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara kısa süreli ve uzun süreli olarak verilebilinir. Şahısların diğer vizelerde olduğu gibi Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına girişler serbesttir. Ancak 90 gün konaklamaya izin verilmektedir. Kısa süreli Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi 30 gün süreli olarak verilmektedir. Bu süre bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Şahıslar bu süreyi göz önüne alınmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

E vize sistemi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Şahıslar bütün Dubai vizesi başvurularını e vize sistemi üzerinden evraklarını renkli taratarak başvuru yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi

Renkli taranmış pasaport fotokopisi

Dubai aile ziyareti vize işlemleri için yatırılan banka dekontu

Renkli taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gereklidir)

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şahısların ziyaret edecekleri kişinin tüm kimlik ve iş adres bilgileri yer almalıdır. Bu bilgiler bütün detayları ile ve doğru şekilde yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi onaylandıktan sonra 58 gün içerisinde şahısların ülkeye giriş yapması gerekmektedir. Bu süre bitmeden ülkeye giriş yapılacak şekilde şahıslar seyahat edecekleri tarihe göre başvurularını kendileri ayarlayabilirler. Vizenin çıkış süresi de göz önüne alındığı taktirde seyahat edilecek tarihten bir ay ya da iki ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

E vize sistemi üzerinden başvurular yağıldığı için randevu alınması gerekmektedir. Bu yüzden şahıslar e vize sisteminden evraklarını doğru yüklemek adına vize merkezlerinden rehberlik hizmeti almalıdır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir ülkeye giderken şahısların Dubai üzerinden transit geçiş sağlayacağı durumlarda alması gereken bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai Havaalanı terminallerinden transit uçuşlar için 3 ayaklı uçak bileti sadece transit uçuşlar için gerekmektedir. Yolcu bu transit uçuşu sırasında 96 saati aşmamak şartıyla transit vizeyle Dubai’ye giriş yapılabilmektedir. Yolcular transit uçuşlar sırasında terminal değişikliği yapacakları durumlarda da transit vize talep edilmektedir. Ancak 24 saati aşmamak ve Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan çıkmamak koşuluyla seyahat edecek kişilerin transit vize almalarına ihtiyaçları yoktur.

NEREYE BAŞVURULUR?

E vize sisteminden başvuru yapılmaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi

Renkli taranmış pasaport fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa)

Dubai transit vize işlemleri için yatırılan banka dekontu

Transit yapılacak ülkenin uçak bileti

Renkli taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gerekmektedir)

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılabilinir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

E vize sisteminden başvuru yapıldığı için şahısların randevu almalarına gerek yoktur.

 

 
 

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

GEREKLİ BELGELER

DUBAİ VİZESİ E-VİZE UYGULAMASI SEBEBİYLE MAİL ORTAMINDA ALINMAKTADIR.

1: Pasaport ( En Az Bir Yıl Süresi Olan ) Taranmış MAİLİ RENKLİ OLARAK

2: Arka Fonu Beyaz Biometrik FOTOĞRAF MAİLİ JPEG Formatında

3: Kimlik Arka Ve Ön Yüz RENKLİ TARANMIŞ MAİLİ

4: Ödeme

5: Dubai İşlem Süresi Minumum 48 Saat Maksimum 15 İş Günüdür.

6: Dubai CUMA günleri Çalışmamaktadır. Cumartesi Pazar Günleri %10 işlem yapılmaktadır.

 

** NOT : 20 Yaş ve Altı BAYAN yolcuların Seyahatleri Tek Başına Seyahat etmeleri durumunda Vize işlemi RİSK lenmektedir.**

 

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Formu

Öneml Açıklama: PASAPORTUNUZ SEYAHAT TARİHİNİZDEN İTİBAREN MİNİMUM 6 AY GEÇERLİ OLMALIDIR. DUBAİ VİZELERİ ONLİNE OLARAK GELMEKTE OLUP 28 GÜN KALIŞLIDIR.BU SÜREDEN FAZLA KALIRSANIZ GÖÇMEN OFİSİ TARAFINDAN 1500 USD CEZA UYGULANMAKTADIR.

YEŞİL PASAPORTA VİZE İSTENMEMEKTEDİR

scr888 ibet / 17/06/2019 12:07

Guess what, the internet multiplayer video game business has EXPLODED nuclear-style. Is actually also much like Facebook-only obtain paid to use the program. After a trial of this kind months ago. http://Www.Pearltrees.com/rakibhasan123/item232490555.

how to hack ocean king 2 / 18/06/2019 20:33

A true sure with regard tto something is fantastic for anyone! But with Seacrest, is actually also normally his next positions. In couple hours Seacrest will be on a jet to N . y .. http://Via4Saleonline.com/play8oyandroiddownload509533.

918kiss hack / 20/06/2019 06:18

It's clear realistically Microsoft strategies it. A tie means both maintain a pool of same rank. Wired controllers also been partly the agent responsible for the destruction of many gaming systems. http://www.pearltrees.com/rakibhasan123/item232490555.

918kiss casino download apk / 21/06/2019 17:52

Although I would like to consider that this is my original idea, it's not always true. Sadly, this rarely happens apart from movies and music videos. It is the simplest casino game to comprehend. http://www.pearltrees.com/rakibhasan123/item232490555.

Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.