Vize Hizmetleri

Dubai Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri vize merkezine hoş geldiniz.

Dubai Vizesi

Dubai, Arap Emirlikleri arasında yer alan 7 emirlikten bir tanesidir. Geçmiş dönemde turizm ile herhangi bir bağı olmayan emirlik sonrasında başlattığı atılımlar ile birlikte dünyanın turizm merkezlerinden

bir tanesi haline gelmiştir. Yaz turizminin önemli adreslerinden bir tanesi olan Dubai adeta lüksün adresi olarak kabul edilebilir. İnsanlar Dubai hakkında birçok bilgiye sahip olsalar da Dubai vize istiyor mu

sorusunun yanıtını vermekte zorluk yaşamaktadırlar.

Bilindiği üzere ülkemizden farklı ülkelere gidecek olan kişiler pasaportlarının yanında vizelere de sahip olmalıdır. Vizeler kısaca diğer ülkelerin kişilere özel verdikleri seyahat izni olarak tanımlanabilir.

Arap Emirlikleri arasında yer alan Dubai de ülkemizden vize talebinde bulunan adresler arasında yer alır. Dubai vize işlemleri gerçekleşmeden Dubai’yi seyahat etme şansı bulunmaz.

Yaz aylarında turizmin tavan yaptığı ülke hem balayı tatillerinde hem de standart yaz tatillerinde insanlar tarafından çok fazla tercih edilir. Dubai gitmek için gerekenler arasında ilk sırayı alan

vizeler alındıktan sonra seyahatler için herhangi bir engel kalmayacaktır.

Dubai Hangi Durumlarda Vize İstiyor?

Türkiye’den farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişiler farklı sebeplerle bu seyahatleri gerçekleştirebilirler. Genel olarak turizm sektörünün sunduğu avantajları kullanmak ya da ticari

faaliyetler göstermek amacıyla farklı ülkeler ziyaret edilir. Bazı durumlarda transit geçişler için farklı ülkeler kullanılmaktadır. Dubai için vize işlemlerinin bu sebeplerin her biri için yapılması gerekli olmaktadır.

Dubai denildiğinde akla ilk olarak turizm gelir. Tüm dünyadan turist çekmeyi başaran ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının vize işlemlerini tamamlaması şarttır. Dubai gidiş şartları arasında yer

alan vize işlemleri tamamlanmadan planlanan Dubai tatilleri gerçekleşmemektedir. Bu sebeple de balayında ya da yaz tatillerinde Dubai tercih edilecekse vize işlemlerinin gerçekleşmesi gerekir.

Dubai Arap Emirlikleri arasında yer alır ve petrol bakımından son derece zengin bir ülkedir. Petrol zengini ülkelerden bir tanesi olması ve sürekli olarak turizm alanında yatırımlar gerçekleştirmesi

insanların ticari faaliyetler için de sürekli olarak Dubai’yi ziyaret etmesine sebep olur. Ticari faaliyetlerle Dubai gitme şartları arasında vizeler yer almaktadır.

Ülkemizin güneyinde yer alan Dubai farklı bir ülkeye giderken transit geçiş amacıyla da kullanılabilmektedir. Sürekli olarak turist alan bir ülke olduğundan hava yolları son derece gelişmiştir.

Bu sebeple ülkemizden direkt olarak uçuş olmayan birçok destinasyon için Dubai merkezli uçuşlar yer alır. Böyle durumlar için de Dubai transit vize alımı şart koşulmaktadır.

Dubai Vizesi Almak İçin Ne Yapılması Gerekli?

Dubai vize gerekir mi sorusunun yanıtını öğrenen kişiler bunun için hangi işlemlerin yapılması gerektiğini de merak ederler. İlk olarak firmamız ile iletişime geçerek gerekli tüm evraklar ve işlemler

hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamız sizlere vize işlemlerinde yol gösterici olarak hizmet verecektir.

Dubai Vize Türleri Nelerdir?

Dubai için vize başvurusu yapılırken vizenin hangi amaçla alınacağı son derece önemlidir. Dubai’de kalınacak olan süreler ya da ziyaret amaçları vize türünün değişmesine yol açabilir.

Doğru vize türü için başvurularda bulunulmazsa Dubai ziyaretlerinde çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalma ihtimali söz konusu olacaktır.

Dubai vize başvurusu yapılırken vize türünün belirlenmesi ve buna göre adım atılması gerekir. Bu sebeple de vize türleri hakkında bilgi sahibi olunması son derece önemlidir.

Dubai’ye giderken alınabilecek olan vizeler;

 • Turistik vize,
 • Ticari vize,
 • Transit vize,
 • Çalışma vizesi,
 • Cruise vizesi,
 • Öğrenci vizesi, olarak sınıflandırılır.

Dubai Turistik Vize Nedir?

Dubai denildiğinde hepimizin aklına ilk olarak tatil gelir. Dünyanın en lüks otellerine en sahipliği yapan ülkede yaz turizm son derece önemli bir geçim kaynağıdır ve her geçen gün yaz turizmine

olan yatırımlar artarak devam eder. Siz de yaz tatilinizi Dubai’de geçirmeyi düşünüyorsanız Dubai turist vizesi almalısınız. Alınacak bu vize ile birlikte Dubai’de dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.

Dubai’ye gittiğinizde burada yer alan otellerde bir tatil geçirecekseniz, herhangi bir fuara veya konferansa katılacaksanız ya da müşteri ziyaretinde bulunacaksanız Dubai turistik vize almanız gereklidir.

Turistik vize alımları çok zor işlemler değildir ve doğru adımlar atıldığında olumlu sonuçlanma ihtimali oldukça yüksektir.

Dubai Turistik Vize Çeşitleri Nelerdir?

Dubai’ye tatile gitmeyi planlayan kişiler Dubai için vize gerekli mi sorusunun yanıtını öğrendikten hemen sonra vize işlemlerine başlamayı düşünürler. Bu işlemlerde turistik vize alınması gerekli olacaktır.

Turistik vize alınacağı zaman insanların karşısına farklı vize türleri çıkacaktır. Bu vize türleri turistik vize kategorisi içerisinde yer alan farklı vizelerdir.

Turistik vizeler kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Dubai vize işlemleri gerçekleştirilirken bu kategoriler arasından seçimlerin yapılması gerekli olmaktadır. Yapılan seçimlere göre

Dubai’de geçirilecek olan süre ve vize işlemleri için ödenmesi gereken ücretlerde ciddi farklar ortaya çıkar. Turistik vize kendi içerisinde;

 • 30 gün tek girişli vize,
 • 30 gün çok girişli vize,
 • 90 gün tek girişli vize,
 • 90 gün çok girişli vize, olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır.

Turistik vizeleri alırken bu kategoriler arasından yapılan seçimler sayesinde Dubai’de geçirilen süre boyunca herhangi bir sorun yaşanmaz. Dubai vize uzatma işlemlerine gerek olmadan

planlanan süre boyunca Dubai içerisinde rahatlıkla zaman geçirilebilir.

30 Gün Tek Girişli Dubai Turistik Vize

Türk vatandaşı Dubai vize işlemlerini gerçekleştirirken en çok bu vize türünü tercih etmektedir. Dubai’ye yapılacak olan ziyaretler için en düşük süreli vize türü olarak gösterilmektedir.

Alınacak olan bu vize ile birlikte ziyaretçiler 30 gün boyunca Dubai’de kalabilir ve özgürce zaman geçirebilirler.

30 günlük tek girişli vize ile birlikte Dubai’den çıkış yapılması durumunda tekrardan Dubai’ye dönüş mümkün olmamaktadır. Bu doğrultuda Dubai’ye gidildiğinde aynı bölgede yer alan diğer

emirliklere geçişler söz konusu olmaz. Tek girişli bir vize olduğundan Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra 30 güne kadar zaman geçirilebilir. Ancak çıkıldığı anda tüm haklar kaybedilmiş olacaktır.

Türklere Dubai vizesi çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Birçok insan bu vizeye başvurusunu yaparak olumlu sonuç alır. Uzatılması mümkün olmayan vize türlerinden bir tanesidir.

Eğer Dubai’de yer alan bir otele, fuara ya da konferansa gidiyorsanız bu vize sizin için çok uygun olacaktır. Seyahatinizin sonunda tekrardan rahatlıkla ülkemize dönüş yapabilirsiniz.

30 Gün Çok Girişli Dubai Turistik Vize

Vizesiz Dubai ziyaretleri yalnızca özel durumlarda geçerli olduğundan normal şartlar altında vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Turistik vizeler içerisinde diğer bir seçenek olarak

30 gün çok girişli vizeler sunulabilir. Bu vize türünde de Dubai’de kalınabilecek olan süre maksimum 30 gündür. Onaylanan vize ile birlikte 30 günden daha fazla Dubai’de kalmak mümkün olmaz.

En ucuz Dubai vizesi tekliflerinden olan bu vize türünde ülkeye giriş sayısında herhangi bir kısıtlama olmaz. Vizenin geçerlilik süresi 58 gündür. 58 gün içerisinde en fazla 30 gün Dubai’de kalınır

ancak ülkeye rahatlıkla giriş çıkış işlemleri yapılabilecektir. Ülkemizden bu vize alındığında 58 günde tekrar Türkiye’ye dönüp Dubai’ye gidildiğinde vize işlemlerine gerek olmaz.

90 Gün Tek Girişli Dubai Turistik Vize

Dubai 3 aylık vize ücreti çok yüksek seviyelerde olmadığından insanlar 90 günlük vizeleri almayı da tercih edebilirler. Alınacak bu vize ile birlikte Dubai’de kalma süresi 90 gün olmaktadır.

Eğer Dubai’de geçirilecek olan süre 30 günü aşıyorsa ya da birkaç parça halinde 30 günün aşmamasına rağmen toplam sürede 58 gün geçiliyorsa bu vizenin alınması gereklidir.

Dubai online vize işlemleri ile alınabilen bu vizede tek giriş hakkı bulunduğundan dikkatli olunması gereklidir. Eğer Dubai’den çıkış yapılırsa 90 günün yalnızca 10 günü dahi kullanılmış olsa kalan

kısmının kullanılmasına izin verilmemektedir.

90 Gün Çok Girişli Dubai Turistik Vize

Dubai online vize başvurusu ile birlikte alınabilecek turistik vizeler arasında en üst seviyedeki vize olarak 90 günlük çok girişli vize gösterilebilir. 90 gün boyunca Dubai’de kalma izni verilen

bu vize türünde herhangi bir giriş kısıtlaması bulunmamaktadır. 3 aylık süre içerisinde Dubai’ye giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin bu vizeyi alması gerekir.

En yüksek imkanları sunan vizelerden bir tanesi olduğu için ücret olarak biraz daha yüksektir. Eğer Dubai’ye giriş çıkış yapılmayacaksa ve 30 günden daha fazla kalınmayacaksa bu vizenin

tercih edilmesi mantıklı olmaz. Ancak bunun dışında bir durumda büyük bir kolaylık sağlayan vizeler arasında yer almaktadır.

Dubai Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize şartları ülkemiz için çok ağır olmadığından bu vize online olarak alınan bir vize olarak hizmet verir. Alınacak olan bu vize online olarak gerçekleştirilir ve pasaportların üzerine basılmaz.

Bu durum sürecin son derece kolay geçmesini sağlamaktadır. Daha öncesinde farklı ülkeler için alınan vizelere nazaran çok daha kolay bir süreç yaşanır.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu yapılan bu başvuruları inceleyecek ve sonrasında kararlarını verecektir. Konsolosluk tarafından bu başvuruların bireysel olarak yapılmasına izin verilmez.

Sürecin en hızlı şekilde ilerleyebilmesi için firmamız gibi acenteler aracılığıyla bu başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi gerekli olacaktır.

Dubai vizesi almak için bizlerle iletişime geçtiğiniz anda sürecin nasıl ilerleyeceğine dair ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri alabilirsiniz. Gerekli belgelerden, ödenmesi gereken ücretlere,

başvurulardan sonuçlanma süreçlerine kadar gerekli tüm bilgiler firmamız tarafından sizlere verilecektir. Gerekli belgeler hazır hale geldikten sonra firmamız sizin adınıza başvuruları

gerçekleştirir. Çok kısa bir süre içerisinde başvurular onaylanabilmektedir.

Dubai Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai Konsolosluğu vize ücreti konusunda her yıl güncel bilgileri yayınlamaktadır. Bazı durumlarda vize ücretlerinde artışlar meydana gelirken bazı durumlarda

ücretler aynı seviyede kalabilmektedir. Genellikle ücretlerde her yıl çok büyük değişiklikler olmadığından insanlar kaba taslak ne kadar ücret ödemesi gerektiğini bilebilirler.

2020 senesinde Dubai vize ücreti;

 • 30 günlük tek girişli vize için 99 Dolar,
 • 30 günlük çok girişli vize için 225 Dolar,
 • 90 günlük tek girişli vize için 235 Dolar,
 • 90 günlük çok girişli vize için 520 Dolar, olarak belirlenmiştir.

Dubai Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize başvuruları online olarak gerçekleşiyor olsa da bazı evrakların başvuru sırasında siteme yüklenmesi gereklidir. Evraksız Dubai vizesi alma imkanı bulunmadığı için

başvuruda bulunacak olan kişilerin;

 • Renkli bir şekilde taranmış kimlik kartı fotokopisi,
 • Renkli bir şekilde taranmış pasaport fotokopisi,
 • Vize işlemleri için talep edilen ücretlerin yatırıldığına dair dekont, ile başvuruları yapması gerekmektedir.

Dubai Ticari Vize Nedir?

Dubai yaptığı yatırımlar sebebiyle önemli bir iş sahası konumundadır. Ülke içerisinde başlatılan büyük projeler tüm dünyadan şirketlerin katılımı ile ihale edilirken insanlar için de önemli bir iş kapısı olur.

Ülkemizden de birçok şirket Dubai ziyareti ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirmektedir. Bu görüşmeler öncesinde Dubai iş vizesi alınması gerekli olur.

Dubai vize gerekli mi sorusu iş görüşmesi ya da toplantı amacıyla Dubai’ye giden kişiler tarafından da sıklıkla sorulur. Maalesef ülkemizden Dubai ziyaretini gerçekleştirecek olan kişilerin her zaman vize almaları

gerekli olacaktır. İş kaynaklı konferans ya da fuarlara gidecek olan kişiler de iş vizesini alarak ziyaretlerini gerçekleştirirler.

Dubai iş vizesi kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmamaktadır. Geçmiş dönemde uzun ve kısa olmak üzere iki farklı gruba ayrılan bu vize günümüzde tek bir form içerisinde sunulur.

Hazırlanan vize 60 günlük bir süreci kapsar. Bu süreç içerisinde Dubai içerisinde kalınabilecek olan süre 28 günle sınırlandırılmıştır. Eğer kişilerin daha fazla kalması gerekirse

turistik vize alması ya da vize uzatma başvurusunda bulunması gerekir.

Dubai Ticari Vize Başvurusundan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dubai’ye gidecek olan kişiler eğer ticari vize almayı düşünüyorsa farklı gün seçenekleri arasından tercihte bulunamazlar. 60 gün süreli ve 28 gün kalımlı vizenin alınması gerekir.
 • Yabancı uyruklu kişiler ülkemizden Dubai ticari vize başvurusunda bulunacaksa bu başvurular için en az 6 ay daha Türkiye’de ikamet etme hakkının bulunması gerekli olur.
 • Dubai vizesi için başvuruda gerekli olan evraklar taratılır ve bu şekilde sisteme yüklenir. Eğer fotoğraflar akıllı telefonlar ile çekilirse bu fotoğraflar kabul edilmez.
 • Alınacak olan vize Dubai içerisinde çalışma ya da şirket kurma hakkı vermemektedir. Eğer uzun süreli bir çalışma düşünülüyorsa bunun için farklı vizeler bulunurken bu vizeler
 • için başvuruların yapılması gerekli olur.

Dubai Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi almak için yapacağınız başvurularda online başvuru yöntemini tercih etmeniz gereklidir. Başvuruların gerçekleştirilebilmesi için firmamız ile iletişime geçtiğiniz anda işlemler başlamış olur.

Dubai’ye yolculuğunuzdan maksimum 1 ay, minimum 1 hafta öncesinden vize için başvurulara başlanması gereklidir. Bu süre zarfına girdiğiniz anda firmamız ile iletişime geçerek vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Dubai vizesi için gerekenler oldukça basittir. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde gerekli belgelerin ne olduğu ve bu belgelerin nasıl elde edileceğini firmamızın yetkilileri sizlere aktarır.

Bu belgeleri denilen şekilde elde ettikten sonra bize mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurularını yalnızca acente aracılığıyla yapılırsa incelemeye alır.

Bu sebeple işlemleri tek başınıza gerçekleştirme şansınız bulunmamaktadır.

Ticari amaçlı Dubai vizesi süresi 28 gün olduğundan herhangi bir farklı seçim yapılma ihtimali olmaz. Bu sebeple de gerekli evrakları bize ilettiğiniz anda işlemlere başlanabilir.

Dubai Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesiz girilen ülkeler arasında yer almayan bir ülke olduğundan gerekli evrakların toplanması ve vize başvuru işleminin yapılması gereklidir. Bu işlemleri yaparken gerekli belgelerin kısa sürede

hazırlanması ve tarafımıza mail yoluyla iletilmesi sürecin çok hızlı bir şekilde sonuçlanması anlamına gelir.

Dubai’ye vizesiz giren ülkeler arasında yer almadığımız için vize başvurularında ilk olarak kimlik kartımızın taratılması gerekli olur. Kimlik kartınızın hem ön hem de arka yüzünün tarayıcıda taratılması gereklidir.

Bunun yanı sıra pasaportunuzun 2. sayfası da taratılmalıdır. Bu sayfada kişisel bilgileriniz bulunduğundan yalnızca bu sayfa gerekli olur. Diğer sayfalar vize başvuruları için öneli görülmez.

Bu belgeleri bizlere mail yoluyla ilettiğiniz anda online olarak firmamız tarafından başvurular yapılacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken etmen kimlik kartı ve pasaportun tarayıcı kullanılarak taratılmasıdır.

Eğer telefon ile ya da farklı bir cihaz ile fotoğrafını çekip bize atarsanız başvurularınız onaylanmaz.

Dubai Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

E vize Dubai için alınacak vizelerde kullanılan bir sistemdir. Bu sistemin kullanılmasındaki en önemli amaç insanların çok kısa bir süre içerisinde vizelerini alabilmesidir. Bu doğrultuda yapılan başvurularda

herhangi bir sorun bulunmuyorsa başvurular 3 iş günü ya da diğer bir tarifle 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vizenin hangi gün çıkacağı hesaplanırken çok dikkatli bir şekilde davranılması gereklidir. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri konsolosluğun vize bölümü hizmet vermez. Bu sebeple de haftanın 3 günü,

iş gününün dışında kabul edilir. Başvurular yapılırken ve vizenin çıkacağı günler düşünülürken bu günleri göz önünde bulundurmak gerekli olacaktır.

Dubai Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize fiyatları oldukça uygun düzeylerde olduğundan insanlar fiyat konusunda bir sorun yaşamazlar. Dubai ticari vize alacak olan kişilerin 87 dolar vize harcı ve 10 dolar hizmet bedelini ödemesi gerekli olur.

Toplamda 97 Dolar seviyesinde bir bedel ortaya çıkacaktır. Başvuru aşamasında bu bedelin yatırılmış olması gerekir ve diğer belgelere ek olarak dekont da taratılarak gönderilir.

Dubai Transit Vize Nedir?

Dubai havayolu ulaşımı yönünden son derece aktif bir ülke. Tamamen turizm odaklı olunduğu için havayolu ulaşımı her geçen gün daha iyi bir hal alıyor. Bu durum insanların Dubai’yi aktarmalarda

kullanmasına sebep olurken bu aşamada da vize işlemleri devreye girmekte. Aktarma yapılacağı zaman Dubai vize gerekiyor mu sorusunu soran kişilerin tek bir cevap alabilmesi çok mümkün değil.

Dubai’yi aktarma olarak kullanırken Dubai vize gerekli mi sorusunun ilk yanıtı hayır olabilir. Eğer Gideceğiniz ülkeye Dubai aktarmalı olarak gidecekseniz istediğiniz takdirde Dubai vizesi almadan

seyahat edebilirsiniz. Ancak bunun belirli bir şartı bulunmakta. Eğer Dubai’ye indiğinizde 24 saatten fazla kalmayacaksanız ve terminal binasından çıkış yapmayacaksanız bu durumda vize gerekli olmayacaktır.

Aktarmalarda Dubai vize var mı sorusunun yanıtının evet olacağı durumlar da bulunmaktadır. Eğer aktarma yapacağınız uçak aynı gün kalkmıyorsa ya da siz Dubai’ye inmişken burada zaman geçirmek

istiyorsanız vize işlemlerini yapmanız gereklidir. Transit vize olarak isimlendirilen bu vize türünde yolculara 48 ya da 96 saatlik iki farklı vize seçeneği sunulur. Bu vizelerden bir tanesini seçerek terminal

binasından dışarı çıkabilirsiniz.

Dubai Transit Vize Türleri Neler?

Bildiğiniz üzere Dubai vizesi online başvuru ile alınabilen bir vize türü. Alım işlemleri çok zorlayıcı olmadığı için insanlar genellikle transit geçiş işlemlerinde dahi vizelerini almayı tercih ediyorlar.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu bu konuda iki farklı vize türü belirledi. Transit geçişlerde Dubai’yi kullanacak olan kişiler;

 • 48 saatlik transit vize,
 • 96 saatlik transit vize, seçeneklerinden bir tanesini seçmek zorundadır.

Dubai’de geçirmeyi düşündüğünüz süre sizin için bu aşamada belirleyici etmen olacaktır.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Nedir?

Dubai’ye iniş yaptıktan sonra ülke içerisinde 48 saat geçirmenizi sağlayacak olan vize türü 48 saatlik transit vizedir. Bu vizeyi aldığınız takdirde Dubai’de yer alan havalimanlarından bir tanesinin dış

hatlar terminaline indikten sonra bu terminalden rahatlıkla çıkış yapabilirsiniz. Farklı bir terminale geçmeniz ya da havalimanını tamamen terk etmeniz herhangi bir ihlal anlamına gelmez.

Dubai’yi transit geçişlerde kullanacak olan kişilerin en çok tercih ettiği vize türü olarak gösterilir. İnsanların büyük bir kısmı Dubai’ye transit geçiş için indiklerinde ülkeyi görmeden aktarmalarını yapmak

istemezler. Alınacak olan e vize Dubai içerisinde insanların rahatça zaman geçirmesini sağlayacaktır. 48 saatlik süreç Dubai’nin kültüründen birkaç parça görmek için yeterli bir süre.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai transit vize ücreti her zaman son derece uygun seviyelerde kalmıştır. Bu sebeple de insanlar 48 saatlerini Dubai’de geçirmeyi tercih ederler. Elektronik ortamda gerçekleşen bir işlem olduğu için

hem vizenin kendi harç bedeli hem de firmamıza ödenmesi gereken hizmet bedeli uygun seviyelerdedir.

48 saatlik transit vize alımları için konsolosluklara 30 dolar, firmamıza hizmet bedeli olarak 20 dolar ödenmesi gerekir. Böylece 50 dolar gibi çok düşük bir ücretle 2 günlük Dubai turu atma imkanı bulunacaktır.

Bu fırsatı değerlendirmek için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai 96 Saatlik Transit Vize Nedir?

Dubai vize ücreti 2018 senesi ile günümüz karşılaştırıldığında çok fazla yükselmemiştir. Dolar ile belirlenen fiyatlar kur değişimleri sebebiyle bizleri etkiler. Ancak ne olursa olsun Dubai aktarmalı bir uçuş

gerçekleştirileceği zaman Dubai’de de zaman geçirmek ve bu kültürü rahatça yaşamak isteyen kişiler 96 saatlik transit vize alarak bunu başarabilirler.

Dubai vize fiyatları konusunda çok fazla endişesi bulunmayan kişiler eğer Dubai’yi kullanarak farklı bir ülkeye aktarma yapacaklarsa ve dışarıda 4 gün zaman geçirmek istiyorlarsa 96 saatlik transit vize

işlemlerine hemen başlayabilir. Bu vizeyi aldığınızda havalimanını terk etme hakkınız bulunacaktır. Konaklama ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla ülke içerisinde zaman geçirebilirsiniz.

Dubai 96 Saatlik Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

96 saatinizi havalimanının dışında geçirmek istiyorsanız Dubai vize ücreti toplamda 79 dolar olarak belirlenmiştir. Bu bedelin 59 dolarlık kısmı konsolosluk tarafından talep edilen harç bedelidir.

20 dolarlık kısmı ise firmamıza ödenecek olan hizmet bedeli olarak belirlenmiştir.

96 saatlik transit vize alındığında Dubai’de 4 gün boyunca zaman geçirilebilir. Bakıldığında 4 gün kısa bir Dubai tatili anlamına gelecektir. Bu sebeple de birçok insan için cazip bir teklif olarak görülür.

Vize başvurusu yapılmadan önce gerekli ödemelerin yapılması ve alınan dekontun saklanması gerekmektedir. Bu dekontlar başvuru aşamasında kullanılacaktır.

Dubai Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktarmalı olarak farklı bir ülkeye gidecek olan ve aktarma noktası Dubai olan kişiler Dubai 96 saatlik vize ya da 48 saatlik vize seçeneklerinden bir tanesi seçebilecektir. Bu seçeneklerin değerlendirilebilmesi

için ilk olarak başarılı bir başvuru süreci geçirilmesi şarttır. Vize başvuruları için yapılması gereken ilk işlem firmamız ile iletişime geçmek olur.

Bizlerle iletişime geçtiğinizde vize başvurusu için gerekli olan tüm evraklar ve bu evrakların nasıl hazırlanacağı sizlere açıklanır. Bu açıklamalara uygun bir şekilde belgelerinizi hazırladıktan sonra firmamıza

bunları mail yoluyla gönderebilirsiniz. Bu belgelerle birlikte firmamız online başvuru işlemlerini gerçekleştirecektir. Yapılan Dubai e vize başvurusu çok kısa bir süre içerisinde sonuçlanabilir.

Dubai Transit Vize İçin Gerekli Belgeler Neler?

Dubai e vize başvurusu yapmadan önce gerekli olan belgeler net bir şekilde belirtilir. Bu belgelerin gerektiği şekilde hazırlanmaması durumunda başvuru işlemleri ciddi bir olumsuzluğa uğramış olacaktır.

Dubai transit vize için gerekli belgeler;

 • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
 • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
 • Vize işlemleri için gerekli olan bedellerin ödendiğine dair alınan dekontun taratılması ile elde edilen belge,
 • Transit geçişlerin olduğunu kanıtlayan üç ayaklı uçak biletinin taratılması ile elde edilen belge, olarak sıralanmaktadır.

Bu belgelerin tamamını bizlere ulaştırdığınız anda firmamız hemen Dubai transit vize işlemlerini başlatacaktır.

Dubai Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai transit vize alırken vizenin kaç günde çıkacağı konusu da merak edilir. Online başvuru yapılıyor olması ve belirli bir düzen içerisinde sürecin ilerlemesi başvuruların 48 saat içerisinde sonuçlanmasını

sağlamaktadır. Ancak iş günlerinin dışında kalan günler değerlendirmeye alınmaz. Cuma, Cumartesi ve Pazar iş günün dışında kalmaktadır.

Dubai Çalışma Vizesi Nedir?

Yurtdışında çalışma fikri birçok insan için son derece cazip bir fikir. Yurtdışı imkanları zorlandığında birçok kişi sürekli olarak yatırımın olduğu Dubai’yi tercih ediyor. Dubai’de çalışmak hem keyifli hem de

maddi açıdan doyurucu olduğundan sizler de Dubai’ye çalışmak için gidebilirsiniz.

Hemen çalışmak için gidildiğinde Dubai vizeli mi sorusu aklınıza gelebilir. Dubai’de uzun süre kalacağınız ve burada çalışmaya, konaklamaya başlayacağınız için vize işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Vize işlemlerinin yanı sıra Dubai içerisinde yapacağınız işlemler ile birlikte çalışma izni almanız da şarttır. Ancak bu şekilde gerekli işlemler gerçekleştirilebilir ve Dubai’de çalışmaya başlayabilirsiniz.

Çalışmak için online Dubai vizesi alacağınız zaman ilk etapta turistik bir vize alımı gerçekleştirirsiniz. Çalışmak için Dubai’ye giden kişilere özel bir vize tasarlanmamıştır. Çalışmak için gideceğinizde

90 günlük tek girişli turistik vize almanız gerekir. Alacağınız bu vize sizin 3 ay boyunca Dubai içerisinde kalmanıza izin verir. Bu süre zarfında da çalışma izni için başvurularınızı yapmanız gerekecektir.

Dubai Çalışma Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk vatandaşları Dubai vize işlemlerini gerçekleştirmek için ilk olarak firmamız ile iletişime geçmelidir. Firmamız, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilen acenteler arasında yer alır.

Dubai’de çalışmaya başlayacaksanız buradan bir firma ile anlaşmış olmalısınız. Aksi halde Dubai ‘ye giderek burada iş aramaya başlamak tam anlamıyla bir kumar olacaktır.

Çalışma vizesi olarak da tanımlanabilen 90 günlük tek girişli turistik vize almak için firmamıza başvurduğunuzda hangi belgeleri hazır hale getirmenizin gerekli olduğu tarafınıza sunulacaktır.

Bu belgelerin tamamını hazır hale getirdikten sonra firmamıza mail yoluyla ileterek üzerine düşen görevi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Bizlere ulaşan belgeler ile firmamız Dubai vize online başvuru işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirir. Bu başvuruların ardından 3 gün içerisinde 90 günlük vizeniz cevaplanacaktır.

Eğer bir aksilik yaşanmazsa vizeniz rahatlıkla alınır. Böylece Dubai’ye giderek burada çalışma izni alabilmeniz için sizlere 3 ay süre verilmiş olur. Bu süreyi planlı bir şekilde değerlendirerek

çalışma iznini almanız gerekir.

Dubai Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Evraksız Dubai vizesi alma şansı bulunmaz. Bu sebeple de hangi amaçla gidilirse gidilsin belirli evrakların hazır hale getirilmesi ve konsolosluğa sunulması gerekir. Bu aşamada çalışma izni almak için

Dubai’ye gidecek olan kişiler 90 günlük turistik vize evraklarını bizlere ulaştırırlar. Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi 90 günlü k turistik vize için gerekli evraklar;

 • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
 • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
 • Vize işlemleri için gerekli olan bedellerin ödendiğine dair alınan dekontun taratılması ile elde edilen belge, şeklinde sıralanmaktadır.

Dubai Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Dubai vizesi ücreti 2019 senesi ile çok büyük farklar barındırmamaktadır. Genellikle vize ücretleri sabit kalır ya da çok düşük miktarlarda bir değişim söz konusu olur. Başvuru aşamalarında da

bu ücreti yatırılması ve dekontun alınması gerekli olduğundan hassas davranılması önemlidir.

Dubai vizesi Bursa, Ankara, İstanbul ya da farklı bir şehirden alındığında ücret olarak değişkenlik göstermez. 90 gün tek girişli turistik vize ücreti 235 Dolar olarak belirlenmiştir.

Bu vize için konsolosluk 215 Dolar talep ederken firmamız 20 Dolar hizmet bedeli alacaktır. Böylece toplamda 235 Dolar seviyesinde bir bedel ortaya çıkar.

Bu ücreti yatırıp dekontunu başvuru işlemlerinde kullanmanız gerekecektir.

Dubai Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai’de yer alan firma ile görüşmeleriniz olumlu sonuçlandıysa ve biran önce ülkeye giderek çalışmaya başlamak istiyorsanız bu durumda 3 iş günü beklemeniz gerekecektir.

Firmamız aracılığıyla yapılan Dubai e vize başvurusu 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Çok daha kısa bir süre içerisinde de onaylanabilen vizeler daha uzun vakit almazlar.

Firmamız aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri iş gününün dışında kalacaktır. Bu sebeple de Pazartesi ya da Salı günleri yapılan başvurular aynı

hafta içerisinde sonuçlanır. Ancak daha Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan başvuruların ertesi haftaya kalma ihtimali söz konusu olacaktır.

Dubai Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Dubai’ye çalışma amacıyla gidecekseniz ilk olarak 90 gün tek girişli vizenizi almanız gerekir. Firmamız ile iletişime geçerek bu vizeyi aldıysanız artık çalışma iznini almak için önünüzde

bir engel bulunmamaktadır. Dubai’de yer alan konsolosluklara ve yerel kamu dairelerine giderek çalışma izni için başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu başvurularda birçok farklı belge talep edilebilir.

Hangi sektörde çalışacağınıza göre talep edilen belgelerde farklılıklar meydana gelmektedir. Bu sebeple de bu kamu dairlerine giderek çalışma izni için hangi belgelere ihtiyaç duyulduğunun öğrenilmesi gerekir.

Çalışacağınız şirket size sponsor olarak tüm bu süreci yönetir ve gerekli belgeler ile çalışma izni başvurusu yapılır.

Çalışma ve barınma izinleri ilk etapta 3 ay süreyle verilmektedir. 3 ay boyunca Dubai içerisinde çalıştıktan sonra çalışma iznini uzatılması için başvurular yapılır. Bu durum ilk 3 ay içerisinde işten

çıkarılma ya da vazgeçerek istifa etme durumları göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. 3 ay sorunsuz bir şekilde çalışırsanız sonrasında uzun süreli çalışma izni alabilirsiniz.

Dubai Cruise Vizesi Nedir?

Ülkemiz Dubai’ye vizesiz giren ülkeler arasında yer almamaktadır. Bu sebeple de Dubai’ye ne şekilde gidersek gidelim vize işlemlerini gerçekleştirme şartımız bulunur. Ancak gidiş şeklimiz ve amacımız

alacağımız vize üzerinde etkili olmaktadır. Tercih edeceğimiz seyahat şekline uygun bir vize almamız orada sorun yaşamamamız için çok önemlidir.

Tatil denildiğinde hepimizin aklına kumsalda güneşlenmek ve bir otelde zaman geçirmek gelebilir. Ancak Cruise gemileri ilk aşamada akıllara gelmeyen, son derece farklı bir deneyim sunan seçeneklerdir.

Cruise gemilerine binerek gerçekleştirilen tur sayesinde çok sayıda farklı ülkeyi gezebilirsiniz. Dubai de bu ülkelerden bir tanesi olarak karşınıza çıkar. Gerçekleşen Cruise turları sizleri onlarca farklı

limanda gezdirecektir.

Cruise turlarında Arap Emirlikleri kontrolünde olan onlarca farklı liman gezilir. Bu limanlarda durulur ve insanların şehri gezmeleri için zaman tanınır. Şehirde geçireceğiniz zamanlar için de vize işlemlerini

yapmış olmanız gereklidir. Cruise turlarında Dubai için vize gerekiyor mu sorusunun yanıtını her zaman evet olacaktır. Vizenizi alarak muhteşem bir tura katılım gösterebilirsiniz.

Dubai Cruise Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai için kapıda vize imkanları sürekli olarak konuşulan bir durumdur. Online olarak başvuru yapıldığı için kapıda vize alma imkanı insanlara sunulur. Ancak bu oldukça zorlu bir işlemdir

ve bunun yerine vizelerin çok öncesinden rahatlıkla alınması gerekir.

Cruise turuna katılacaksanız ve bu tur Arap Emirlikleri’ne doğru hareket edecekse firmamız ile iletişime geçmeniz gerekli olacaktır. Firmamıza yaptığınız başvurular sonrasında gerekli tüm

belgeler mailinize gönderilir. Bu belgeleri hazırladıktan sonra bize mail yoluyla ulaştırmanız ve evrak konusunda tüm gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Dubai vizesi için gerekli evraklar tamamlandığında başvurularınız tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Yapılan vize başvuruları sonrasında vizeler kısa süre içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Dubai Cruise Vizesi İçin Gerekli Belgeler Neler?

Dubai Cruise vizesi almayı düşünüyorsanız standart belgelerin yanında tura ait belgeleri de firmamıza göndermeniz gerekli olacaktır. Normal şartlar altında firmamız yalnızca pasaport,

kimlik ve dekont ihtiyacı duyar. Bu belgeler ile genel turistik vizeler alınabilir. Cruise vizesi alınırken ise bunlara ek olarak tercih edilecek tur hakkında bilgilerin yer aldığı bir belgeye ihtiyaç duyulur.

Dubai Cruise vizesi almak için gerekli belgeler;

 • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
 • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
 • Vize işlemleri için gerekli olan bedellerin ödendiğine dair alınan dekontun taratılması ile elde edilen belge,
 • Katılacağınız tur hakkında bilgilerin yer aldığı belge,
 • Tur biletinizin taratılması ile elde edilen belge, olarak sıralanabilir.

Bu belgelerin tamamını firmamıza iletmenizin ardından gerekli başvuru işlemleri yapılır ve size yalnızca sürecin olumlu bir şekilde sonuçlanmasını beklemek kalır.

Dubai Cruise Vize Ücreti Ne Kadar?

Alacağınız Dubai Cruise vizesi çok girişli bir vizedir. Katılacağınız turda sürekli olarak Dubai sınırlarına giriş ve çıkış işlemlerini yapma durumunuz söz konusu olabilir.

Çok girişli olan vizeler normal şartlarda fiyat olarak yüksek seviyede olurlar. Ancak Cruise vizesinde bu durum geçerli değildir. Cruise vizesi çok girişli bir vize olsa da ekonomik bir vize türüdür.

Firmamız tarafından yapılacak olan Dubai vize başvuruları için toplamda 115 Dolar ödeme yapmanız gerekmektedir. 115 doların 95 dolarlık kısmı Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu

tarafından belirlenen harç bedelidir. Firmamız tüm vize işlemlerinde 20 dolar hizmet bedeli alır. Bu sayede toplamda 115 dolar elde edilmiş olacaktır.

Dubai Cruise Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize işlemleri genel olarak kısa sürede sonuçlanan işlemlerdir. Cruise turu için başvurularınız yapıldığında ve satın alma işleminizi gerçekleştirdiğinizde vize için gerekli olan tüm etmenler

hazır olmuş olur. Yapacağınız başvurular 36 saate kadar cevaplanmaktadır. İstenen belgeleri teslim etmişseniz vizenizin olumlu sonuçlanması oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Dubai Öğrenci Vizesi Nedir?

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinden bir tanesi olsa da Arapçadan çok İngilizcenin konuşulduğu bir ülkedir. Kendi yerel halkının %80’i İngilizce konuşur ve bu şekilde anlaşırlar.

Bu durum dil eğitimi almayı düşünen öğrenciler için de bir fırsat olarak ortaya çıkar. Türk öğrenciler Dubai’ye giderek burada İngilizce dil eğimi alabilmektedirler.

Dubai’de dil eğitimi almak için Dubai öğrenci vizesi almak gereklidir. Resmiyette öğrenciler için özel bir vizeden bahsedilemez. Ancak eğitim amacıyla Dubai’ye gidecek olan

kişilerin belgelerinde bazı ekstralara ihtiyaç duyulur. Bu sebeple de ayrı bir şekilde nitelendirilmesi önemli olacaktır.

İngilizcenizi geliştirmek için muhteşem bir ülke arayışındaysanız Dubai en iyi seçeneklerden bir tanesi olarak gösterilebilir. Dubai’ye gitmek için ilk olarak turistik vize almanız

gerekli olacaktır. Dubai’ye gitmek için alacağınız 90 gün tek girişli turistik vize ile birlikte 3 ay Dubai’de kalma hakkını elde edersiniz. Dil okulları tarafından sizlere tanına süre de genellikle bu seviyede olmaktadır.

Dubai’ye gittiğinizde farklı bir seçenek de elde edilir. Eğer isterseniz Dubai’de çalışma izni için başvurarak 3 ay daha orada kalma ve toplamda 6 ay orada zaman geçirme hakkına sahip olursunuz.

Bunun için Dubai’de hizmet veren işletmelerden bir tanesi ile anlaşmanız gerekli olacaktır. O işletme tarafından hazırlanan belgeler ile birlikte 3 aylık çalışma izni alabilirsiniz.

Dubai Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai öğrenci vizesi almadan önce atmanız gereken belirli adımlar vardır. İlk olarak yurtdışı eğitimi bulunan bir dil kursu ile anlaşma sağlamanız gereklidir. Dubai seyahat imkanı sunan dil kursundan

alacağınız eğitimleri tamamladıktan sonra dil kursunun sponsorluğunda Dubai’ye hareket edersiniz. Gerekli masraflar tamamen dil kursları tarafından karşılanır.

Diğer bir seçenek olarak kendi başınıza da başvurunuzu yaparak dil eğitimi almak için Dubai’ye hareket edebilirsiniz. Bunun için firmamıza başvurmanız ve gerekli işlemlerin ne olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Dubai e vize başvurusu kişisel olarak yapılamaz ve firmamız aracılığıyla yapılması gerekir. Gerekli belgeleri bize teslim ettiğiniz anda başvuru süreci başlamış olur.

Dubai Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Dubai’de öğrenci olarak dil eğitimi almayı düşünüyorsanız vize işlemlerine hemen başlamanız gerekecektir. Dubai vizesi için gerekenler oldukça basittir ve evinizden çıkmadan dahi bunları elde etme

şansınız bulunur. Firmamız tarafından talep edilen ve Dubai vize başvurusu için kullanılacak olan belgeler;

 • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
 • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
 • Vize işlemleri için gerekli olan bedellerin ödendiğine dair alınan dekontun taratılması ile elde edilen belge, olarak sıralanmaktadır.

Dubai 90 günlük vize için gerekli olan bu belgelerin dışında herhangi bir belge talebi olmaz. Ancak Dubai içerisinde çalışma izni almayı düşünüyorsanız orada sizlerden farklı belge talepleri olacaktır.

Çalışmaya başlayacağınız işletme tarafından bu belgeler kolayca hazırlanabilir. Saatlik 15-20 dolar kazan sağlayabileceğiniz bu işletmeler sürekli olarak bu talepleri değerlendiren işletmelerdir.

Diliniz iyi durumdaysa iş bulma konusunda bir problem yaşamazsınız.

Dubai Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Dubai’ye öğrenci olarak gideceğiniz için vize ücretleri sizin için çok önemli olur. Bazı dil kursları vize ücretlerini henüz kursa kayıt aşamasında alırlar. Dubai vize ücreti 90 günlük vizelerde

235 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu bedeli ödemeden vize alınması mümkün olmaz. Firmamız 20 Dolar hizmet bedeli alırken bu bedel 235 Doların içerisinde yer almaktadır. 235 doların

dışında ekstra bir ücret ödemenize gerek olmaz.

Dubai Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai vizesi online başvuru ile alındığından son derece kısa bir süre içerisinde değerlendirilebilmektedir. 90 günlük tek girişli vizeler için konsolosluk 3 iş günü süre belirler. Yaptığınız başvurular maksimum

3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. O dönemdeki başvuruların yoğunluğu ve sunduğunuz belgelerin durumu vizenin sonuçlanma süresi üzerinde de etkili olmaktadır.

Doğru bir şekilde belgelerinizi teslim ettiyseniz vizeniz kısa süre içerisinde onaylanır. Konsolosluk haftanın 3 günü çalışmadığı için kalan 4 günün ilki olan Pazartesi günü başvurularınızı yapmanız

en doğru karar olacaktır. Aksi halde vizeniz sonraki haftaya sarkabilir.

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Dubai turistik vizesi şahıslara turistik gezilerinde verilen bir vize türüdür. eğer Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vizesi için başvuru yapmadan da Dubai’ye gidebilirler. Bu şahısların 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresi hakkı bulunmaktadır. Bu pasaportlara sahip olmayan vatandaşların ise başvurularını e-vize sistemi üzerinden yapmalıdır. Dubai turistik vizesi almak isteyen şahıslar tüm evraklarını renkli tarama yöntemi ile e vize sistemi üzerinden yükleyerek yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai turistik vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak verilmektedir. Şahısların Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaportu yok ise bu durumda turistik vizesi için başvuru yapması esastır. Kısa süreli turistik vizesi 30 gün süre ile verilmektedir. Uzun süreli turistik vizesi ise 90 gün süre ile verilmektedir. Bu süreler bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler vizenin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Dubai turistik vizesi için şahıslar e- vize sistemi üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuru yapılacak merci ise Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemidir. Bu sistem üzerinden başvurular alınmakta olup değerlendirme Dubai Konsolosluğu tarafından yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi. Her başvuru sahibi nüfus cüzdanlarının fotokopisini evraklar arasına eklemelidir.

Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi. Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun resimli, kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın renkli taranmış olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa dahi, yırtılma eskime ve tahribat görmüş pasaportların sınırdan geri çevrilme riski bulunmaktadır.

Dubai vize işlemleri için ödenen banka dekontu.

Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)​

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Dubai turistik vize işlemlerinde şahsen konsolosluğa gitmek yerine e vize sistemi üzerinden başvuru yapıldığı için şahısların parmak izi ibrazı vermelerine gerek yoktur. Ancak Dubai vizesi elektronik vize (e-vize) olup Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra havaalanında göz taraması yapılmaktadır. Dubai turistik vizesi, elektronik olarak (e-vize) başvurusu Dubai yapılmakta olup vizeniz tarafınıza e-mail ortamında iletilmektedir.

 

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapmak esastır. Olası bir vize reddi durumunda şahısların yeniden başvuru yapmak için zamanları olacaktır.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Dubai turistik vizesi en geç dört gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre şahısların evraklarında yer alan bilgilerin doğruluğuna göre değişebilir. Evraklarda yer alan yalan beyanlar tespit edildiği taktirde şahısların vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır.  Aynı zamanda Cuma ve Cumartesi günleri konsolosluğun resmi tatil günleridir. Bu günler de araya girdiği taktirde iki gün daha bu süre uzayacaktır. Dubai vizeniz, Dubai güvenlik departmanında soruşturmaya alınırsa vizenizin çıkma süresi uzayacaktır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Emirliği’ne yapmak istedikleri ticari amaçlı seyahatler için Dubai Ticari Vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ancak bu muafiyet durumu 180 gün içinde 90 gün ile sınırlı olan seyahatler için uygulanmaktadır. Ticari iş faaliyeti, seminer ya da fuar gibi etkinliklere katılmak amacı ile ticari vizesi alınabilinir. Şahıslar bütün evraklarını doğru ve eksiksiz olarak hazırlayarak Dubai Konsolosluğu yetkililerine sunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai ticari vizesi yukarıda belirtildiği üzere Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına serbesttir. Ancak bu pasaporta sahip kişiler 90 günlük konaklama süresini geçemezler. Bunu dışında ise şahıslara tek girişli ve çok girişli olarak kısa süreli uzun süreli vize verilmektedir. Kısa süreli Dubai ticari vizesi maksimum 30 günlük olarak verilmektedir. Uzun süreli Dubai ticari vizesi ise şahıslara maksimum 90 gün konaklamalı olarak verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Vize merkezleri aracılığı ile Dubai Konsolosluğu’na başvuru yapılması esastır. Bunun dışında hiçbir kurum ya da resmi mercii Dubai vizesi vermeye yetkili değildir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede bütün şirket bilgileri yer almalıdır. Bu bilgilere şirketin tüm sigorta ve sicil bilgileri de yer almalıdır. Şirketteki yetkili kişi tarafından da onaylanması imzalanması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi

Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa)

Dubai ticari vize işlemleri için yatırılan banka dekontu

Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Dubai ticari vizesi onaylandıktan sonra şahısların en geç 58 gün içerisinde Dubai’ye girişlerini yapmaları gerekmektedir. Bu süre göz önüne alınıp seyahat edilecek tarihten 1 ay önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre iki ay öncesi de olabilir ancak şahıslar bu 58 günlük süreyi göz önüne almalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken şahısların vize merkezleri ile irtibat kurması gerekmektedir. Vize merkezleri randevu işlemleri için ve diğer işlemler için şahıslara yardımcı olacaktır. Dubai vizesi e vize sistemi üzerinden başvuru yapıldığı için şahısların randevu işlemlerine gerek kalmayacaktır. Ancak olası randevu alınması durumunda şahıslara vize merkezleri ile irtibata geçebilirler.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Dubai’de yer alan aile ve arkadaş ziyareti durumunda şahısların e vize sistemi üzerinden vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesinde şahıslar ziyaret edecekleri şahısların bilgilerini de konsolosluk ile paylaşması gerekebilir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara kısa süreli ve uzun süreli olarak verilebilinir. Şahısların diğer vizelerde olduğu gibi Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına girişler serbesttir. Ancak 90 gün konaklamaya izin verilmektedir. Kısa süreli Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi 30 gün süreli olarak verilmektedir. Bu süre bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Şahıslar bu süreyi göz önüne alınmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

E vize sistemi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Şahıslar bütün Dubai vizesi başvurularını e vize sistemi üzerinden evraklarını renkli taratarak başvuru yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi

Renkli taranmış pasaport fotokopisi

Dubai aile ziyareti vize işlemleri için yatırılan banka dekontu

Renkli taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gereklidir)

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şahısların ziyaret edecekleri kişinin tüm kimlik ve iş adres bilgileri yer almalıdır. Bu bilgiler bütün detayları ile ve doğru şekilde yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi onaylandıktan sonra 58 gün içerisinde şahısların ülkeye giriş yapması gerekmektedir. Bu süre bitmeden ülkeye giriş yapılacak şekilde şahıslar seyahat edecekleri tarihe göre başvurularını kendileri ayarlayabilirler. Vizenin çıkış süresi de göz önüne alındığı taktirde seyahat edilecek tarihten bir ay ya da iki ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

E vize sistemi üzerinden başvurular yağıldığı için randevu alınması gerekmektedir. Bu yüzden şahıslar e vize sisteminden evraklarını doğru yüklemek adına vize merkezlerinden rehberlik hizmeti almalıdır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir ülkeye giderken şahısların Dubai üzerinden transit geçiş sağlayacağı durumlarda alması gereken bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai Havaalanı terminallerinden transit uçuşlar için 3 ayaklı uçak bileti sadece transit uçuşlar için gerekmektedir. Yolcu bu transit uçuşu sırasında 96 saati aşmamak şartıyla transit vizeyle Dubai’ye giriş yapılabilmektedir. Yolcular transit uçuşlar sırasında terminal değişikliği yapacakları durumlarda da transit vize talep edilmektedir. Ancak 24 saati aşmamak ve Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan çıkmamak koşuluyla seyahat edecek kişilerin transit vize almalarına ihtiyaçları yoktur.

NEREYE BAŞVURULUR?

E vize sisteminden başvuru yapılmaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi

Renkli taranmış pasaport fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa)

Dubai transit vize işlemleri için yatırılan banka dekontu

Transit yapılacak ülkenin uçak bileti

Renkli taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gerekmektedir)

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılabilinir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

E vize sisteminden başvuru yapıldığı için şahısların randevu almalarına gerek yoktur.

 

 
 

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

GEREKLİ BELGELER

DUBAİ VİZESİ E-VİZE UYGULAMASI SEBEBİYLE MAİL ORTAMINDA ALINMAKTADIR.

1: Pasaport ( En Az Bir Yıl Süresi Olan ) Taranmış MAİLİ RENKLİ OLARAK

2: Arka Fonu Beyaz Biometrik FOTOĞRAF MAİLİ JPEG Formatında

3: Kimlik Arka Ve Ön Yüz RENKLİ TARANMIŞ MAİLİ

4: Ödeme

5: Dubai İşlem Süresi Minumum 48 Saat Maksimum 15 İş Günüdür.

6: Dubai CUMA günleri Çalışmamaktadır. Cumartesi Pazar Günleri %10 işlem yapılmaktadır.

 

** NOT : 20 Yaş ve Altı BAYAN yolcuların Seyahatleri Tek Başına Seyahat etmeleri durumunda Vize işlemi RİSK lenmektedir.**

 

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Formu

Öneml Açıklama: PASAPORTUNUZ SEYAHAT TARİHİNİZDEN İTİBAREN MİNİMUM 6 AY GEÇERLİ OLMALIDIR. DUBAİ VİZELERİ ONLİNE OLARAK GELMEKTE OLUP 28 GÜN KALIŞLIDIR.BU SÜREDEN FAZLA KALIRSANIZ GÖÇMEN OFİSİ TARAFINDAN 1500 USD CEZA UYGULANMAKTADIR.

YEŞİL PASAPORTA VİZE İSTENMEMEKTEDİR

 

Öneml Açıklama: PASAPORTUNUZ SEYAHAT TARİHİNİZDEN İTİBAREN MİNİMUM 6 AY GEÇERLİ OLMALIDIR. DUBAİ VİZELERİ ONLİNE OLARAK GELMEKTE OLUP 28 GÜN KALIŞLIDIR.BU SÜREDEN FAZLA KALIRSANIZ GÖÇMEN OFİSİ TARAFINDAN 1500 USD CEZA UYGULANMAKTADIR.