Benin Vize Ücreti - Eraytur
Benin Vizesi

Benin Vize Ücreti

Benin vize ücreti Benin dış temsilcilikleri tarafından belirlenen konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezlerinin hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Benin kısa süreli seyahatlerinde bulunacak kişiler vize ücretini elektronik ortamda ya da vize başvuru merkezlerinde ödeyebilmektedirler. Vize ücreti konsolosluk harcı Euro olarak belirlenir ve elektronik ortamda Euro üzerinden ödenmelidir.

Kamerun Vize Reddi ve Çözümü

Benin Vize Ücreti

Benin vize ücreti seyahat süresine göre ve ülkeye giriş çıkışların sayısına göre belirlenir. Tek girişli ve çok girişli vizelerin bedelleri değişmektedir. Elektronik ortamda alınan Benin e-vizesi 30 günlük ve 90 günlük geçerli vize olarak verilebilmektedir.

Benin e-Vizesinin geçerlilik süresi nedir?

Vize geçerlilik süresi olarak 30 ile 90 gün aralığına yer verilir. En az seyahatten 10 gün önce başvuruya geçilmesi istenir.

E-Vize almak Benin’e girişimi garantiler mi?

Garanti değildir. Ülkeye girişlerde Göçmenlik Memuru prosedürlere uygun olup olmamanızı değerlendirir ve bunun üzerine giriş yapmanıza izin verilebilir.

Benin vizesi alacak kişiler sadece konsolosluk harcı ödemezler, vize başvuru merkezlerindeki hizmetler ayrıca belirlenir. Vize başvuru merkezine taranmış belgelerinizi ileterek doğru bir şekilde vize başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. E-vize uygulamasında daha az belge istenmektedir. Kısa süreli Turistik vize başvuruları elektronik ortamdan kabul edilmektedir.

Benin Vize Ücreti 2021

Benin vize ücreti Benin dış temsilciliklerinin bedel belirleme yetkisi ile belirlenir. Bu vize ücreti bedelleri zaman içeresinde değişebilmektedir. En sağlıklı rakamlara vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

2021 yılı için belirlenen Benin vize ücreti şu şekildedir:

  • Tek girişlik 30 günlük vizeler 50 Euro
  • Çok girişli 30 günlük vizeler 75 Euro
  • Çok girişli 90 günlük vizeler 100 Euro

Bu bedeller sadece konsolosluk harçlarıdır, elektronik başvurularda konsolosluk koordinasyon ücreti alınmaz, başvurunun doğru bir şekilde tamamlanması için hizmet bedeli alınır. Ticari vizeler ve uzun süreli vizeler için vize başvuru merkezlerinde ek hizmetler bulunmaktadır. Bu ek hizmetlerin kolaylaştırdığı vize başvuruları bu bedeller ödenerek gerçekleştirilir.

Benin vize ücreti Benin dış temsilcilikleri tarafından vize reddi kararı verilirse geri ödenmez. Yeni bir başvuru için yeniden ödeme yapılması gerekmektedir. Elektronik vize onayları mail ile vize başvuru sahibine iletilir ve sisteme işlenir. Sınır kapılarında sistem kontrolü gerçekleştirilir. Vize başvuru sahipleri vize onay belgesinin bir çıktısını alarak seyahat esnasında yanlarında bulundurmalıdır.

Talep edilebilecek Benin vize türleri şunlardır:

  • Benin Turistik Vizeler
  • Benin Ticari Vizeler
  • Benin Transit Geçiş vizesi
  • Benin uzun süreli vizeler

Benin vize işlemleri için başvuru merkezlerimizden her türlü bilgiye ulaşabilir, güncel vize ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Benin vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/benin-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×