İtalya Saat Kaç 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

İtalya Saat Kaç 2022

İtalya seyahat planı yapanlar için Türkiye ile İtalya arasındaki saat farkı araştırılmakta ve İtalya saat kaç öğrenilmektedir. IANA zaman dilimi tamamlayıcısı İtalya için Europe/ Rome’dir. Yaz döneminde Central European Summer Time (Cest), UTC +2, 31 Ekim tarihinde kış saatine geçildiğinde (Central European Time (CET), UTC +1) şeklindedir.

İtalya Kaç Saat Uçakla

İtalya seyahatinden önce uçak ile yapılacak seyahat süresi araştırılmaktadır. İtalya kaç saat sürer uçakla Türkler tarafından detaylı şekilde öğrenmek istenmekte. İtalya ile Türkiye arasındaki uçuş mesafesi 1944 kilometredir, 700 kilometre hızla giden bir yolcu uçağının direkt uçuşta 2 saat 46 dakikada iniş gerçekleştirir.

Aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlarda süre artar. İstanbul Atatürk havalimanından İtalya’nın Venedik, Roma, Milano ve Floransa eyaletlerine direkt uçuş bulunmaktadır. Türk Hava Yolları uçakları ise ülkede 12 farklı noktaya uçmaktadır.

İtalya Kaç Saatte Gidilir

Uçak yolculuğu ile saat 46 dakikada gidilen İtalya ve Türkiye arasında uçuş mesafesi 1206 mil’dir. Türkiye İtalya saat kaçta kısacası iki ülke arasında karayolu ile yapılan seyahatlerde varış zamanı 1 gün 6 saattir. Karayolundan 2468 kilometre mesafede bulunan ülkeye girebilmek için ortalama sürati 82 olan bir araç 1 gün 6 saat yol kat etmek zorunda.

İtalya İngiltere Saat Kaçta

İngiltere ve İtalya arasında 2 saat 13 dakika süren uçuş mesafesi 1559 kilometredir. Karayolu ile seyahat etmek için 2350 kilometre olan yol mesafesi 1 gün sürmektedir. İngiltere’den İtalya kaç saatte gidilir sorusunun net cevabı karayolu ile 24 saat uçak ile 2 saat şeklindedir.

İtalya’nın başkenti Roma ile İngiltere’nin başkenti Londra arasında yapılan uçak yolculuğunda uçuş süresi 1 saat 47 dakikadır. Rötarlı ya da aktarmalı uçuşlarda süre uzadığı gibi aynı zamanda hava şartları durumuna göre de süre farklılık gösterdiğinden dolayı buna göre İtalya saat kaç sorusuna cevap verilebilir.

İtalya GP Saat Kaçta

Formula 1 dünya şampiyonasında sezonun 14. ayağı olan İtalya Grand Prix, Monza kentinde 5.7 kilometrelik pistte 18 tur üzerinden tamamlandı. Yarış tutkunlarının yaptığı f1 İtalya saat kaçta olduğu ile ilgili araştırma sonucu Formula 1 yarışları televizyonda canlı olarak yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×