İrlanda Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

İrlanda Vizesi

İrlanda vize istiyor mu? İrlanda ile Türkiye arasında bir vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu sebeple bordo, yeşil, gri ve siyah pasaportlu tüm Türk vatandaşları için İrlanda seyahatlerinde vize başvurusu şartı bulunmaktadır.

Schengen vizesi sahibi olmak İrlanda’ya giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Eğer Birleşik Krallık için vize alınmış ise İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya giriş yapılabilir. Direkt olarak İrlanda’ya giriş yapılamaz. İrlanda vizesi almak gerekir.

İrlanda vize başvurusu yapmak için parmak izi tanıtımı zorunluluğu bulunmaz. Turist vizesi, ticaret vizesi, aile ziyareti vizesi ve fuar, konferans vizesi olarak kısa süreli vize türlerinden birisi seçilerek C tipi vize alınabilir. 90 günden kısa sürecek ziyaretler için bu vize türlerinden seçim yapılmalıdır. Kısa süreli vize işlemleri için Eray Tur’dan danışmanlık hizmeti alınabilir.

İrlanda vizesi evrakları tamamlandıktan sonra İrlanda konsolosluğuna teslim edilmelidir. İnternet üzerinden başvuru kabul edilmemektedir. Vize başvuru evrakları seyahat süresine ve türüne göre değişmektedir.

İrlanda vizesi ücreti vizenin süresine göre farklılık gösterir. Ücret Euro üzerinden ödenir ve ücretler konsolosluk tarafından talep edilir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×