İrlanda Vize Ücreti - Eraytur
İrlanda Vizesi

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda vize ücreti İrlanda dış temsilciliklerinin belirlediği vize harçlarından ve İrlanda vize başvuru merkezleri hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Vize harçlarını belirleme yetkisi konsolosluklardadır ve zaman içerisinde değişebilmektedir. Vize harç bedelleri Euro üzerinden nakit olarak ödenir. Vize başvuru merkezleri hizmet bedelleri Euro karşılığı Türk lirası üzerinden ödenebilir.

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda vize ücretleri İrlanda vize evrakları dosyasında mutlaka bulunmalıdır. 2023 yılı için belirlenen İrlanda vize ücreti şu şekilde açıklanmıştır:

Randevu alarak yetkili merkezlere başvurunuzu iletirsiniz. Öncesinde de belgeleri toplar ve başvuru formunu doldurursunuz. [/toggle]

İrlanda Turistik Vize Tek Girişli 80 Euro
İrlanda Turistik Vize Çok Girişli 100 Euro
İrlanda Ticari Vize Tek Girişli 80 Euro
İrlanda Ticari Vize Çok Girişli 100 Euro
İrlanda Konferans Vize Tek Girişli 80 Euro
İrlanda Konferans Vize Çok Girişli 100 Euro
İrlanda Öğrenci-Araştırma Vizesi Tek Girişli 80 Euro
İrlanda Öğrenci-Araştırma Vizesi Çok Girişli 100 Euro
İrlanda İngilizce Öğrenimi Vizesi Tek Girişli 80 Euro
İrlanda İngilizce Öğrenimi Vizesi Çok Girişli 100 Euro
İrlanda Aile Birleşimi Vizesi Tek Giriş 80 Euro
İrlanda Aile Birleşimi Vizesi Çok Giriş 100 Euro
İrlanda İstihdam Vizesi Tek Giriş 80 Euro
İrlanda İstihdam Vizesi Çok Giriş 100 Euro

 

İrlanda Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İrlanda vize harç bedelleri İrlanda dış temsilcilikleri tarafından açıklanır ve zaman zaman güncellenmektedir. Vize ücreti hakkında en sağlıklı bilgileri vize ofisleri iletişim kanallarından öğrenmek mümkündür. Vize harçları dışında vize başvuru merkezi aracılık hizmetleri ve ek hizmet bedelleri vize ücreti bütçesine dahil edilmelidir.

İrlanda vize ücreti başka şahıslara satılamaz ve devredilemez. Vize ücreti sadece İrlanda vizeleri için kullanılır. Belli bir vize türü için ödenen vize ücreti başka vize türleri için kullanılamaz. İrlanda vize reddi kararı sonrasında ödenen vize ücreti, konsolosluk harçları ve başvuru merkezi hizmet bedelleri geri ödenmez. Bu nedenle vize başvurularının yetkili vize başvuru merkezlerinde tamamlanması çok önemlidir.

İrlanda vize ücreti vize başvuru merkezlerinde nakit olarak tahsil edilmektedir. Güncel döviz kurları sürekli değiştiğinden vize ücretinin Türk lirası karşılığı zaman içerisinde değişebilmektedir. Vize ücreti hesaplaması yapan vize başvuru sahipleri bu durumu dikkate almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×