İrlanda Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İrlanda Vizesi

İrlanda Vize Formu ve Dilekçe

 
İrlanda Vize Formu ve Vize Dilekçesi, vize başvurusunda bulunan şahsın kişisel bilgilerinin bulunduğu iki resmi evraktır. Vize formu İrlanda vizesi kriterleri ile uyumlu olarak düzenlenmiş bir bilgi toplama başvuru formu iken Vize dilekçesi seyahatin amacı belirtilerek talep edilen vize türünü belirten şahsi bir talep dilekçesidir.

İrlanda Schengen Vize Başvuru Formu

İrlanda Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS GLOBAL  İrlanda  Vize Başvuru Formu

İrlanda  Vize Başvuru Formu PDF

İrlanda Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İrlanda Dilekçe Örneği

İrlanda Vize Formu ve Dilekçe

İrlanda vize formu, İrlanda vize prosedürlerine göre hazırlanmıştır. İrlanda’ya gidecek kişiler vize başvurularını İrlanda dış temsilcilikleri vize bölümüne yapmaktadır. Vize formu doğru ve eksiksiz bir şekilde çıktısı alınarak doldurulmalı, bir biyometrik fotoğraf ilgili alana yapıştırılmalıdır. Islak imza ile onaylanan form İrlanda vize evrakları >> eraytur.com/irlanda-vize-evraklari/  dosyasında bulunmalıdır.

İrlanda vize dilekçesi, başvurulan vize türünün belirtildiği bir dilekçedir. Talep edilen vize türüne göre içerik ve şekil olarak değişmektedir. Turistik ve ticari vize talep dilekçeleri farklı şekillerde yazılırlar, ticari vize dilekçeleri daha resmi ve daha kurumsal olarak hazırlanmalıdır.

İrlanda vize formu ve dilekçesi İrlanda vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/irlanda-vize-basvuru-merkezleri/  uzman danışmanları tarafından düzenlendiğinde hatasız bir şekilde hazırlanırlar. Global Visa Services vize ofisleri 30 yıla yaklaşan deneyimi ile Schengen vize başvurularının güvenilir bir adresidir.

İrlanda Vize Formu Cevaplanması Gereken Sorular

İrlanda vize formu İrlanda dış temsilcilikleri İnternet sitesinden ya da vize başvuru merkezlerinden sağlanabilir. Vize formu tükenmez bir kalemle doldurulmalı, kesinlikle doğru bilgiler verilmelidir. Formda doldurulması gereken alanlar, kişisel bilgilerden, mali bilgilerden ve seyahat bilgilerinden oluşur.

İrlanda vize formu doldurulması gereken alanları şu şekilde kategorize edilebilir:

  • Vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri- Kimlik belgelerinde yer alan isim, soyisim, doğum tarihi gibi bilgiler verilir. Adres ve iletişim bilgileri yazılmalıdır.
  • Pasaport türü ve bilgileri- Pasaport türü, numarası, alınış tarihi, bitiş tarihi bilgileri verilir.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin iş durumu- İş ve meslek durumu hakkındaki sorular cevaplanır.
  • Seyahat ile ilgili bilgiler- Seyahatin amacı, tarihleri açıklanır.
  • Aile bireylerinin bilgileri- Aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • Davet eden kişini bilgileri- Davet eden kişinin kişisel bilgileri yazılmalıdır.
  • Parmak izi verilip verilmediği- Daha önce parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • Daha önceki Schengen vizesi bilgileri- Eski Schengen vize bilgileri yazılır.
  • AB, İsviçre vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- AB ve İsviçre’de vatandaş olan aile bireyleri varsa o kişinin kişisel bilgileri yazılmalıdır.

İrlanda Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İrlanda vize dilekçesi İrlanda dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır. Türkçe ve İngilizce yazılabilen dilekçede seyahat amacı belirtilmelidir. Seyahat tarihleri net olarak ifade edilmeli, seyahatin masraflarını karşılama metodu açıklanmalıdır. Seyahati finanse edecek bir sponsor mevcutsa sponsorun kişisel ve mali bilgileri verilmelidir.

Dilekçede uçuş bilgileri, konaklama bilgileri ve rezervasyon notları bulunmalıdır. Seyahatin ayrıntıları verilmelidir. Başka bir ülkeye gidilecekse o seyahatin tarihleri de belirtilmelidir. Vize başvuru sahibinin adresi ve diğer iletişim bilgileri dilekçede yer bulur.

İrlanda ticari vize dilekçeleri daha kurumsal bir şekilde düzenlenir. Dilekçe firmanın antetli kağıdında hazırlanır, şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi gereklidir. Dilekçe ekinde imza sirküleri de sunulur. Çalışılan-sahip olunan firma bilgileri ve adresi yazılmalıdır. İrlanda’da iş yapılacak firma bilgileri de verilmelidir.

İrlanda vize formu ve vize dilekçesi hazırlandıktan sonra gerekli evraklar tamamlanır ve İrlanda vize ücreti >> eraytur.com/irlanda-vize-ucreti/  ödenerek vize başvuru süreci başlatılmış olur.

İrlanda vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/irlanda-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×