İrlanda Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İrlanda Vizesi

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi

İrlanda Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir ve sahiplerine İrlanda’da belli bir süre oturma hakkı tanımaktadır. Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunabilecek kişiler; İrlanda vatandaşları ile evlenen kişiler ve İrlanda’da oturum izni bulunan kişinin aile bireyleridir. Yeni çiftler ve aile bireyleri İrlanda’da birlikte oturabilmek için Aile Birleşimi vizesine başvururlar.

Norveç Vize Ücreti

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi

İrlanda Aile Birleşimi vizesi alabilmek için vize başvurusu yapacak kişiler İrlanda dış temsilciliklerine şahsen başvurmak durumundadır. Aile bireylerinin her biri ayrı ayrı İrlanda Konsolosluğu’ndan randevu almak zorundadır.

Irlanda aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvurularına dair yasal süre 4 haftadır. Söz konusu aile birleşiminde bu süre 4 haftayı geçebilir.

Irlanda öğrenci vizesi nasıl alınır?

Güncel pasaport, eğitim ve özlük belgelerinin eksiksiz ibrazına geçmelisiniz. İrlanda’da bulunan eğitim kurumundan da onay belgesinin alınması gerekir.

Irlanda vatandaşı nasıl olunur?

18 yaşını doldurmuş olanlar vatandaşlık adına oturum izni ya da evlilik gibi hususlar üzerine başvurularını iletmelidir.

Aile Birleşimi vizesi için gerekli İrlanda vize evrakları bilgisine vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru dosyaları uzman danışmanlar desteğinde hazırlanır ve vize danışmanları vize başvuru sürecinin her adımında vize başvuru sahibinin yanında yer alarak herhangi bir olumsuz durumun yaşanmasını engeller.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda Aile Birleşimi vizesi, uzun süreli bir vize olduğu için vize başvurularında daha detaylı bilgiler istenmekte ve evrak sayısı bu başvurularda artmaktadır. İrlanda dış temsilciliklerinden randevu alınmasını sağlayan İrlanda vize başvuru merkezleri üzerinden yapılan başvurular yüksek vize kabul oranlarına sahiptir.

İrlanda Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru sahibinin kimlik belgeleri- Vize başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdan fotokopisi ya da kimlik kartı fotokopisi verilmelidir. Görev kimlik kartları, öğrenci belgeleri, emeklilik belgesi gibi tüm kimlik belgeleri renkli fotokopileri dosyada olmalıdır.
 • Geçerli pasaportlar, eski pasaportlar ve vizeler- Geçerli pasaportların ve tüm eski pasaportların fotokopileri hazırlanmalıdır, vizeli pasaport sayfalarının fotokopileri çekilmelidir.
 • Adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği- Adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği barkotlu olarak verilmelidir.
 • Finansal durumu gösteren belgeler- Banka hesap özetleri, maaş bordroları, taşınmaz tapu fotokopileri, faiz ve kira gelir belgeleri sunulmalıdır.
 • Uluslararası Evlilik Bildirimi- Evli çiftlerin uluslararası geçerliliği olan evlilik formu-Form B düzenlenmelidir.
 • Türkiye’de evlenen çiftlerin Evlilik Cüzdan fotokopisi- Türkiye’de evlenen kişiler evlilik cüzdanı fotokopilerini çektirmelidir.
 • Boşanma mevcutsa boşanma ilamı- Boşanan kişiler boşanma ilamlarını vize başvuru dosyasında bulundurmalıdır.
 • İrlanda vatandaşlarının uluslararası doğum belgesi- İrlanda vatandaşları doğum belgelerinin örneğini düzenlemelidir.
 • İrlanda’da çalışma izni ve oturma izni bulunan kişinin izin belgeleri- İrlanda’da oturum ve çalışma izni belge örnekleri hazırlanmalıdır.
 • İrlanda’da çalışma belgesi, iş durumu bilgileri- İrlanda’da çalışılan işyerinin bilgileri verilmeli, çalışma belgesi örneği vize dosyasında olmalıdır.
 • Çocukların veraset ve velayet bildirimleri- 18 yaşından küçük çocuklar için İngilizce yeminli tercüman onaylı veraset ve velayet bildirimleri düzenlenmelidir.
 • İrlanda’da konut kira kontratı ya da tapu fotokopisi- İrlanda’da kalınacak konutun kira kontratı, ev sahipliği durumu var ise tapu fotokopileri vize başvuru dosyasında olmalıdır.

İrlanda Aile Birleşimi vizesi genellikle 1 yıl süre ile verilir. Bu sürede oturma izni veren vizenin süresi dolduğunda tekrar başvuru yapmak gerekmektedir. Sürekli oturum izni almak ve çalışma izni hakkına kavuşmak için başka bir başvuru yapılması şarttır. İrlanda vize ücreti hakkında bilgiler vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir.

İrlanda vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/irlanda-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi

İrlanda’da yaşayan eş ya da çocuklar varsa, onların yanında ikamet etmek isteyen kişilerin İrlanda aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir.

İrlanda aile birleşimi ile alınan vizelerde ülke sınırları içerisinde ikamet etme izni alabilecekseniz. Aynı zamanda bu ikametin süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösterecektir. Ancak bunu belirleyen kurum ise İrlanda Konsolosluğudur.

İrlanda vizesi kolay mı alınır merak edenler için başvurmak istediğiniz vize türüne uygun evrakları tamamladıktan ve vize harç bedelini yatırdıktan sonra başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda ülkeden vize almak kolaydır diyebiliriz.

İrlanda aile birleşimi vizesi sonucu yaklaşık olarak 3 ay (90 gün) içerisinde açıklanmaktadır. Ancak yoğunluk nedeniyle bu sürenin daha uzun bir tarihe sarkması da mümkündür.

İrlanda vizesi ile hangi ülkelere gidilir sorusu için ise bu vize türü ile ne yazık ki sadece İrlanda’ya seyahatlerin söz konusu olduğunu belirtebiliriz.

İngiltere vizesi ile İrlanda ülkesine gidilip gidilemeyeceğini merak edenler için ise, ilk giriş İngiltere’ye yapıldığı takdirde İngiltere vizesi ile İrlanda’ya gidilebileceğini söyleyebiliriz.

İrlanda Au Pair vizesi İrlanda’da yaşayan ailelerin yanına, annelere yardımcı olmak amacı ile çalışmak isteyen kişilere verilen vizedir. Bu vizeye sahip olmak için öncelikle çocuk gelişimi konusunda eğitim almış olmak, yeterli dil bilgisine sahip olmak ve başvuru ücretini ödemek gibi bazı şartlar vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×