İrlanda Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İrlanda Vizesi

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi

İrlanda Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir ve sahiplerine İrlanda’da belli bir süre oturma hakkı tanımaktadır. Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunabilecek kişiler; İrlanda vatandaşları ile evlenen kişiler ve İrlanda’da oturum izni bulunan kişinin aile bireyleridir. Yeni çiftler ve aile bireyleri İrlanda’da birlikte oturabilmek için Aile Birleşimi vizesine başvururlar.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi

İrlanda Aile Birleşimi vizesi alabilmek için vize başvurusu yapacak kişiler İrlanda dış temsilciliklerine şahsen başvurmak durumundadır. Aile bireylerinin her biri ayrı ayrı İrlanda Konsolosluğu’ndan randevu almak zorundadır.

Aile Birleşimi vizesi için gerekli İrlanda vize evrakları bilgisine vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru dosyaları uzman danışmanlar desteğinde hazırlanır ve vize danışmanları vize başvuru sürecinin her adımında vize başvuru sahibinin yanında yer alarak herhangi bir olumsuz durumun yaşanmasını engeller.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda Aile Birleşimi vizesi, uzun süreli bir vize olduğu için vize başvurularında daha detaylı bilgiler istenmekte ve evrak sayısı bu başvurularda artmaktadır. İrlanda dış temsilciliklerinden randevu alınmasını sağlayan İrlanda vize başvuru merkezleri üzerinden yapılan başvurular yüksek vize kabul oranlarına sahiptir.

İrlanda Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru sahibinin kimlik belgeleri- Vize başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdan fotokopisi ya da kimlik kartı fotokopisi verilmelidir. Görev kimlik kartları, öğrenci belgeleri, emeklilik belgesi gibi tüm kimlik belgeleri renkli fotokopileri dosyada olmalıdır.
 • Geçerli pasaportlar, eski pasaportlar ve vizeler- Geçerli pasaportların ve tüm eski pasaportların fotokopileri hazırlanmalıdır, vizeli pasaport sayfalarının fotokopileri çekilmelidir.
 • Adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği- Adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği barkotlu olarak verilmelidir.
 • Finansal durumu gösteren belgeler- Banka hesap özetleri, maaş bordroları, taşınmaz tapu fotokopileri, faiz ve kira gelir belgeleri sunulmalıdır.
 • Uluslararası Evlilik Bildirimi- Evli çiftlerin uluslararası geçerliliği olan evlilik formu-Form B düzenlenmelidir.
 • Türkiye’de evlenen çiftlerin Evlilik Cüzdan fotokopisi- Türkiye’de evlenen kişiler evlilik cüzdanı fotokopilerini çektirmelidir.
 • Boşanma mevcutsa boşanma ilamı- Boşanan kişiler boşanma ilamlarını vize başvuru dosyasında bulundurmalıdır.
 • İrlanda vatandaşlarının uluslararası doğum belgesi- İrlanda vatandaşları doğum belgelerinin örneğini düzenlemelidir.
 • İrlanda’da çalışma izni ve oturma izni bulunan kişinin izin belgeleri- İrlanda’da oturum ve çalışma izni belge örnekleri hazırlanmalıdır.
 • İrlanda’da çalışma belgesi, iş durumu bilgileri- İrlanda’da çalışılan işyerinin bilgileri verilmeli, çalışma belgesi örneği vize dosyasında olmalıdır.
 • Çocukların veraset ve velayet bildirimleri- 18 yaşından küçük çocuklar için İngilizce yeminli tercüman onaylı veraset ve velayet bildirimleri düzenlenmelidir.
 • İrlanda’da konut kira kontratı ya da tapu fotokopisi- İrlanda’da kalınacak konutun kira kontratı, ev sahipliği durumu var ise tapu fotokopileri vize başvuru dosyasında olmalıdır.

İrlanda Aile Birleşimi vizesi genellikle 1 yıl süre ile verilir. Bu sürede oturma izni veren vizenin süresi dolduğunda tekrar başvuru yapmak gerekmektedir. Sürekli oturum izni almak ve çalışma izni hakkına kavuşmak için başka bir başvuru yapılması şarttır. İrlanda vize ücreti hakkında bilgiler vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir.

İrlanda vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/irlanda-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×