İrlanda Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
İrlanda Vizesi

İrlanda Vize Reddi ve Çözümü

İrlanda vize reddi kararı İrlanda dış temsilcilikleri vize bölümünde verilen bir resmi karardır. Bu karar sonunda vize başvurusu kabul edilmez ve vize başvuru sahibinin İrlanda’ya girişine müsaade edilmez. Vize reddi kararı gerekçeli bir yazı ile vize başvuru sahibinin iletişim adresine iletilir.

İrlanda Vize Reddi ve Çözümü

İrlanda vize reddi kararının temel nedeni vize başvuru dosyasının  vize prosedürlerine uygun bulunmamasıdır. İrlanda vize evrakları >> eraytur.com/irlanda-vize-evraklari/  talep edilen vize türüne göre vize başvuru dosyasında eksiksiz ve hatasız olarak bulunmalıdır. Bu belgelerdeki hatalar vize reddi kararı ile sonuçlanabilir.

Vize reddi kararının önüne geçebilmek için vize işlemleri İrlanda vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/irlanda-vize-basvuru-merkezleri/  uzman danışmanları denetiminde hazırlanmalı ve vize sürecinin her adımına özen gösterilmelidir.

İrlanda Vize Reddi Kararının Nedenleri

İrlanda vize reddi kararı, İrlanda dış temsilcilikleri vize bölümünde titizlikle yapılan inceleme sonucu alınmaktadır. Vize başvuruları dikkatsizce ve yetkili olmayan kurumlar aracılığı ile yapıldığında sık sık hatalı başvuru işlemleri yapılmaktadır. Vize reddi kararının temel nedenlerini bilmek olumsuz sonuçla karşılaşmamak için önemlidir.

İrlanda vize reddi kararı nedenleri şunlardır:

  • İrlanda seyahat amacı ile talep edilen vize türünün çelişmesi- İrlanda seyahati yapacak kişi seyahat amacına göre vize talebinde bulunmalıdır. Aile ziyareti vizesi ile Aile Birleşimi vizesinin vize başvuru süreci birbirinden farklıdır.
  • Vize başvuru dosyasında eksik ve hatalı evraklar bulunması- Vize başvurusunda vize türüne göre gerekli evraklar eksik olmamalıdır. Belgelerdeki bilgiler doğru olmalıdır ve birbirleriyle çelişmemelidir. Bütün belgeler onaylı olmak zorundadır.
  • Vize başvurusu yapan kişinin finansal gücünün yetersiz bulunması- Başvuru sahibinin gelir belgeleri düzenlenmelidir, banka hesap özeti ve maaş bordroları verilmelidir. Finansal belgelerdeki bilgiler seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde olmalıdır. Sponsor var ise güvence verilmelidir.
  • İrlanda seyahati yapacak kişinin ülkesine döneceğine dair kanaat oluşmaması- İrlanda seyahati sonrası vize başvuru sahibi ülkesine döneceğine dair güvence vermelidir. İş bağları, aile bağları yeterli kanıt oluşturacaktır.
  • Vize başvurusu yapan kişinin sağlık sorunları ve seyahat sağlık sigortasının düzgün yapılmaması- Seyahat eden kişinin bulaşıcı hastalığı olmamalıdır. Seyahat sağlık sigortası uygun bedelle tanzim edilmelidir, 30.000 Euro bedelli olmalıdır.
  • Güvenlik problemleri ve kamu düzenini tehdit edecek endişesi- İrlanda’ya seyahat edecek kişi daha önce  sınır dışı edilmemiş olmalıdır. Ağır suç organizasyonlarına karışanlar, insan kaçakçılığı yapanlar, insanlığa karşı suç işleyenler, uyuşturucu kaçakçılığı ve mali suçları bulunanlar İrlanda’ya kabul edilmez.

İrlanda Vize Reddi Kararının Çözümü

İrlanda vize reddi kararı vize bölümünce verildikten sonra bu karar bir yazı ile vize başvuru sahibine gönderilir. Vize başvuru sahibi karara İrlanda dış temsilcilikleri nezdinde itiraz edebilmektedir.

İtiraz kabul edilmez ise vize başvuru sahibi bu kararı temyize götürme hakkına sahiptir.

Vize reddi kararı verildikten sonra ödenen İrlanda vize ücreti >> eraytur.com/irlanda-vize-ucreti/  bedelleri, konsolosluk vize harçları ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri, geri ödenmez. Bu nedenle vize başvurularının sağlıklı yapılması gerekmektedir. Yetkili ve etkin vize başvuru merkezlerinde yapılan vize başvuru işlemleri en doğru yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×