İngiltere Saat Kaç 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

İngiltere Saat Kaç 2022

Bağımlı bölgeler dahil olmak üzere İngiltere de 8 farklı saat dilimi bulunmaktadır, başkentte saat dilimi Londra kullanılır. Yaz saati dilimi British Summer Time, 31 Ekim tarihinde ise kış saati dilimi Greenwich Mean Time şeklindedir. Europe/London, IANA zaman dilimi tanımlayıcısıdır.

İngiltere Manchester Saat Kaç

Birleşik Krallık konumunda yer alan Manchester Türkiye’nin 2 saat gerisindedir. İngiltere’de yaz saati uygulaması 29 Mart tarihinde başlar, kış saati ise 31 Ekim tarihinde uygulanır. Ülkede saat diliminin yılda iki kez değiştirilme geleneği 1916 yılında parlamento tarafından çıkarılan yaz saati yasası ile uygulanmaya başlandı.

İngiliz Saat Kaç

Boylamların başlangıç noktası kabul edilen Grenwich, İngiltere’de olduğundan dolayı tüm dünya saat farkları buna göre belirlenir dolayısıyla İngiltere 0 noktasındadır. İngiltere’nin doğusunda hesap yapılırken artı, batısında saat hesabı yapılırken ise eksi kullanılarak saat dilimi hesaplanır.

Aynen Türkiye’de olduğu gibi İngiltere’de sadece bir zaman dilimi içerisinde yer almaktadır. İki ülke arasındaki saat farkını öğrenmek Müslümanlar açısından bir zorunluluktur çünkü Ramazan ayında ülkeye gidecekler açısından İngiltere kaç saat oruç tutuluyor sorusuna cevap bulunmalıdır.

İngiltere’nin başkenti Londra’da oruç tutma süresi yaklaşık 16 saat olarak belirlenmektedir. Tan yerinin ağarması ile başlayan imsak vakti ile akşam ezanının okunduğu zamana kadar olan süre içerisinde tutulan oruç için her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından süre belirlenmektedir.

İngiltere Kaç Saat Uçakla

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçaklar 3 saat 42 dakika uçuş mesafesi ile İngiltere’ye ulaşmaktadır. İngiltere kaç saat sürüyor hesaplayabilmek için aktarmalı uçuşlarda havalimanlarına göre tek tek hesap yapılmalı ve kaybolan aktarma süresi toplam uçuş süresine eklenmelidir.

Uçuş süresi direkt yapılan uçuşlar dikkate alınarak ifade edilmektedir. Türkiye’den hem Türk Hava Yollarının hem de özel hava yolu şirketlerinin çok sayıda sefer sayısı bulunmaktadır.

İngiltere Kaç Saat Uzaklıkta

Türkiye ile İngiltere arası karayolu ile 4330 kilometredir, iki ülke arasındaki mesafe karayolu ile yaklaşık 1 gün 19 saat sürmektedir. İngiltere kaç saatlik yol, ülkeye seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×