Finlandiya Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Finlandiya Vizesi

Finlandiya vize istiyor mu? Finlandiya Türk vatandaşlarından bordo pasaportlular vize uygulamasına tabidir. Yeşil, gri, ve siyah pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günle sınırlı olmak üzere Finlandiya ziyaretlerinde vize uygulamasından muaftır.

Finlandiya bir Schengen ülkesidir ve bu sebeple Finlandiya için vize alınırken Schengen kuralları uygulanır. Finlandiya vizesi alınırken seyahatin türüne uygun olarak kısa süreli ya da uzun süreli vize tercihlerinden biri yapılmalıdır.

Finlandiya vize başvurusu online olarak internet üzerinden yapılır. doğru ve hatasız olarak doldurulmuş vize başvuru formu konsolosluklara iletilmeli ve vize başvuru ücreti kredi kartı ya da banka kartı ile ödenmelidir. Vize başvurusunun hızlı ve hatasız tamamlanması için Eray Tur’dan destek alınabilir.

Finlandiya vizesi evrakları arasında pasaport güncel ve en az 2 sayfası boş olmalıdır. Ayrıca 3 adet biyometrik fotoğraf ve banka hesabında en az 3 bin TL bakiye bulunmalıdır. Evraklarla birlikte otel ve uçak rezervasyon bilgileri de iletilmelidir.

Finlandiya vizesi ücreti, turistik vize harcı olarak Euro üzerinden konsolosluk tarafından tahsil edilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×