Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Finlandiya Vizesi

Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi

Finlandiya Aile Birleşimi vizesi, aile bireylerinin beraberce Finlandiya’da yaşamasına imkan tanıyan uzun süreli bir vize türüdür. Finlandiya vatandaşı ile evlenen bir kişi eşi ile birlikte yaşamak için aile birleşimi vizesine başvurmak durumundadır. Aynı şekilde Finlandiya’da oturum ve çalışma izni olan bir kişi, Finlandiya vatandaşı olmasa da aile bireylerini yanına alarak, onlarla beraber yaşayabilmek için Aile Birleşimi vizesinden yararlanır.

Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi

Finlandiya Aile Birleşimi vizesi başvuruları yapacak kişiler, iki ülkede de başvuru yapmak durumundadır. Finlandiya vatandaşı ile yeni evlenen kişi aile birleşimi vizesinden yararlanmak için Finlandiya dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapar. Finlandiya’da oturum izni bulunan kişinin aile bireyleri de Finlandiya dış temsilciliklerine ayrı ayrı başvuru yapmak durumundadır. Eşler ve çocuklar vize başvurusunda istenen evrakları tamamlayarak vize başvuru dosyalarını Finlandiya dış temsilciliklerinden randevu alarak iletirler.

Vize başvuru merkezleri aile birleşimi vizelerinde koordinasyon hizmetleri sunmaktadır. Finlandiya dış temsilciliklerinden randevular vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilir. Vize başvuru dosyasında bulunacak evrakların listesi ve hazırlanması da uzman danışmanlar eşliğinde yapılır.

Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrak Listesi

Finlandiya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar tamamlanmalı ve randevu alınarak Finlandiya dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapılmalıdır. Başvurular titizlikle incelenir, sonuçlanma süresi 2 ayı bulabilir, seyahat planlarını bu başvuru sonuçlanma süresine göre iyi ayarlamak gereklidir.

Finlandiya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evrak listesi şöyledir:

 • Geçerli pasaport ve fotokopileri- Geçerli pasaport aile birleşimi kararının geçerli olacağı 1 yıldan az süreli olmamalıdır. Pasaportun renkli fotokopileri alınmalıdır.
 • Kimlik belgeleri ve fotokopileri- Kimlik belgesi kartı veya nüfus cüzdanı fotokopileri çektirilmelidir. Görev kimlik kartları, öğrenci belgeleri fotokopileri verilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraflar- Vize başvuru dosyasında bulunmak ve başvuru formunda kullanılmak üzere 2 adet biyometrik fotoğraf çektirilmelidir.
 • İkametgâh ve Tam vukuatlı nüfus kaydı- İkametgah belgesi ve vukuatlı nüfus kaydı onaylı olmalıdır.
 • Adli sicil belgesi- Kişinin suç durumunu gösteren adli sicil belgesi barkotlu olmalıdır.
 • Mali belgeler- Maaşlar, banka hesap özetleri son 3 aylık ve onaylı olarak hazırlanır. Tüm gelir kaynakları belgelendirilir.
 • Davet mektubu- Finlandiya’da yaşayan kişi aile bireylerini davet edeceği bir yazı hazırlar.
 • Davet eden kişinin kimlik ve iş belgeleri- Davet eden kişi Finlandiya vatandaşı ise, uluslararası doğum belgesi, sigorta kartı, ikametgâh belgesi sunulur. Finlandiya’da oturum izni olan kişi oturum izni belgesini ibraz eder.
 • Finlandiya’daki konutun kira kontratı ya da tapusu- Birlikte yaşanacak konutun kira kontratı ya da tapusu sunulur.
 • Evli çiftler için uluslararası evlilik belgesi- Form B adın verilen uluslararası evlilik belgesi vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×